Plesiotypotherium — Вікіпедія

Plesiotypotherium
Період існування: середній і пізній міоцен
~13–6 млн р. т. .
Череп Plesiotypotherium
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клада: Синапсиди (Synapsida)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Notoungulata
Родина: Mesotheriidae
Підродина: Mesotheriinae
Рід: Plesiotypotherium
Villarroel, 1974
Типовий вид
Plesiotypotherium achirense
Villarroel, 1974
Види
  • P. achirense (Villarroel, 1974
  • P. casirense (Cerdeño et al, 2012)
  • P. majus (Villarroel, 1974)
  • P. minus (Croft, 2007)

Plesiotypotherium — вимерлий рід Notoungulate, що належить до підряду Typotheria. Він жив від середнього до пізнього міоцену, а його скам'янілі останки були виявлені в Південній Америці.

Ця тварина була трохи схожа на сучасних вомбатів, але була трохи більшою за розміром. Plesiotypotherium, як і його родичі Trachytherus і Mesotherium, характеризувався посткраніальним скелетом, придатним для риття. Його лопатка характеризувалася дистально розташованою надлопатковою ямкою; дельтоподібний гребінь добре розвинений. Плечова кістка Plesiotypotherium була дещо тоншою, ніж у Trachytherus, і мала характерну перфорацію в ямці олекранону. Ліктьова кістка характеризувалася добре розвиненим олекраном, а в проксимальній ділянці променевої кістки з'єднувалася з основною кісткою сесамоподібна кістка; дистальний відділ променевої кістки мав особливі борозенки для сухожилків м'яза-розгинача. Рука була сильною; зап'ясткові кістки, п'ясткові кістки і фаланги були особливо міцними. Область тазу Plesiotypotherium характеризувалася п'ятьма хребцями, міцно зрощеними один з одним. Поперечні відростки передостаннього хребця міцно зрощені з сідничною кісткою. Череп характеризувався великими передніми різцями, відокремленими від задніх зубів великою діастемою.

Палеоекологія

[ред. | ред. код]

Дослідження, проведені на посткраніальному скелеті Plesiotypotherium, дозволили визначити, що він був пристосований для того, щоб зариватися в землю, можливо, щоб розкопати своє харчування, яке потенційно складається з коренів і бульб[1][2]. Цілком ймовірно, що Plesiotypotherium achirense жив групами, як численні сучасні травоїдні унгуляти[3].

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Shockey, B.J., Croft, D.A., and Anaya, F. 2007. Analysis of function in the absence of extant functional homologues: a case study using mesotheriid notoungulates (Mammalia). Paleobiology 33:227-247.
  2. Marcos Fernández-Monescillo; Bernardino Mamani Quispe; François Pujos; Pierre-Olivier Antoine (2018). "Functional anatomy of the forelimb of Plesiotypotherium achirense (Mammalia, Notoungulata, Mesotheriidae) and evolutionary insights at the family level". Journal of Mammalian Evolution. 25 (2): 197–211. doi:10.1007/s10914-016-9372-7.
  3. Marcos Fernández-Monescillo; Pierre-Olivier Antoine; Bernardino Mamani Quispe; Philippe Münch; Rubén Andrade Flores; Laurent Marivaux; François Pujos (2019). "Multiple skeletal and dental pathologies in a late Miocene mesotheriid (Mammalia, Notoungulata) from the Altiplano of Bolivia: Palaeoecological inferences". Palaeogeography, Palaeoclimatology, Palaeoecology. 534: Article 109297. doi:10.1016/j.palaeo.2019.109297>