Pocket PC — Вікіпедія
Ця стаття не містить посилань на джерела. (листопад 2019) |
Pocket PC (скорочено Р / РС або PPC) — програмна та апаратна платформа для кишенькових персональних комп'ютерів і комунікаторів компанії Microsoft, а також загальна назва пристроїв із сенсорним екраном, що працюють під управлінням операційної системи Windows Mobile. На деяких таких апаратах можливо запустити й інші ОС, наприклад GNU/Linux, NetBSD.
Pocket PC є торговою маркою компанії Microsoft. Буквальний переклад — кишеньковий ПК — в українській мові часто використовується для позначення всього класу мобільних комп'ютерів, які англійському називаються PDA.
У 2007 компанія Microsoft відмовилася від використання назви Pocket PC в позначенні версій Windows Mobile 6, змінивши відповідно схему позначення пристроїв. Комунікатори повинні називатися Windows Mobile 6 Professional devices, а прості КПК (без телефонних функцій) — Windows Mobile 6 Classic Devices. Однак, такі довгі назви незручні, тому пристрої на базі Windows Mobile продовжують називати Pocket PC.
Згідно з Майкрософт, Pocket PC це «надолонні пристрій, що дозволяє користувачам зберігати та отримувати повідомлення електронної пошти, контакти, зустрічі, програвати мультимедіафайли, грати в ігри, обмінюватися текстовими повідомленнями через MSN Messenger, читати вебсторінки, і багато іншого». [джерело?]
З технічної точки зору, «Pocket PC» це стандарт від Microsoft, який встановлює низку апаратних і програмних вимог до мобільного пристрою, для того, щоб на нього можна було наклеювати стандартний ярлик «Pocket PC». Зокрема, будь-яке таке пристрій повинен задовольняти вимогам:
- працює під управлінням Windows Mobile, редакції для Pocket PC
- поставляється з певним набором програмного забезпечення в ПЗП
- має екран, чутливий до дотику (сенсорний, touchscreen)
- має набір вказівних кнопок (directional pad) або тачпад (touchpad)
- має набір перепрограмованих кнопок для запуску застосунків
- працює на процесорі ARM версії 4, Intel Xscale, MIPS або SH3.
Pocket PC виробляються і продаються кількома компаніями, в список яких входять HP (продукти сімейств iPAQ і Jornada), Gigabyte, Acer, ASUS, E-TEN, Fujitsu Siemens Computers, Rover PC, i-Mate, HTC, Mitac, Samsung та інші.
Це незавершена стаття про мобільні телефони. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |