Prunus sargentii — Вікіпедія

Prunus sargentii
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Евдикоти (Eudicots)
Клада: Розиди (Rosids)
Порядок: Розоцвіті (Rosales)
Родина: Трояндові (Rosaceae)
Підродина: Мигдалеві (Amygdaloideae)
Триба: Amygdaleae
Рід: Слива (Prunus)
Підрід: Вишня (Prunus subg. Cerasus)
Вид:
P. sargentii
Біноміальна назва
Prunus sargentii
Rehder, 1908

Prunus sargentii — вид квіткових рослин із підродини мигдалевих (Amygdaloideae).

Біоморфологічна характеристика

[ред. | ред. код]

Це листопадне дерево з густою розлогою кроною; може виростати на 10–25 метрів у висоту з діаметром стовбура 90 см[1]. Нове листя має червонуватий або бронзовий колір, який змінюється на блискучий темно-зелений[2]. Оберненояйцеподібні листки з зубчастими краями мають довжину 7.6–12.7 см і розташовані почергово. Восени листя стає червоним, оранжевим чи жовтим[3][4]. Одиночні рожеві квітки на 2.5 см квітконіжках призводять до пурпурно-чорних плодів[2]. Птахи люблять ці плоди, але через їхній розмір (розміром з горошину) і колір вважаються малопомітними для людини[5].

Поширення, екологія

[ред. | ред. код]

Ареал: Далекий Схід Росії, Північна і Центральна Японія, Корея[6]. Населяє гірські схили, росте серед дерев, серед трав'янистої та чагарникової рослинності[1].

Використання

[ред. | ред. код]

Рослина забезпечує чудову якість деревини, а також іноді збирається з дикої природи для місцевого використання в якості їжі. Вирощується як декоративна. Плоди вживають сирими чи приготовленими; плоди гіркі. Квіти є хорошим джерелом нектару для бджіл. З листя можна отримати зелений барвник. З плодів можна отримати барвник від темно-сірого до зеленого. Чудова якість деревини. Деревина використовується в різних цілях[1].

Галерея

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б в Prunus sargentii. Useful Temperate Plants Database. Ken Fern. Процитовано 27.10.2022. (англ.)
  2. а б Evans, Erv (2000–2003). Prunus sargentii. Plant Fact Sheets. North Carolina State University. Архів оригіналу за 15 травня 2008. Процитовано 4 липня 2008. [Архівовано 2008-05-15 у Wayback Machine.]
  3. Brand, Mark (1997–2001). Prunus sargentii. UConn Plant Database of Trees, Shrubs, and Vines. University of Connecticut. Архів оригіналу за 12 травня 2008. Процитовано 4 липня 2008.
  4. Prunus sargentii (Sargent's Cherry).
  5. Gilman, Edward F.; Dennis G. Watson (n.d.). Prunus sargentii: Sargent Cherry (PDF). Environmental Horticulture Department, Florida Cooperative Extension Service, Institute of Food and Agricultural Sciences, University of Florida. Процитовано 11 жовтня 2010.
  6. Prunus sargentii. Plants of the World Online. Kew Science. Процитовано 27.10.2022. (англ.)