Rattus jobiensis — Вікіпедія

Rattus jobiensis
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Гризуни (Rodentia)
Надродина: Мишоподібні (Muroidea)
Родина: Мишеві (Muridae)
Підродина: Murinae
Рід: Пацюк (Rattus)
Вид: R. jobiensis
Rattus jobiensis
(Rümmler, 1935)
Посилання
Віківиди: Rattus jobiensis
EOL: 1179375
ITIS: 585527
МСОП: 19337

Rattus jobiensis — один з видів гризунів роду пацюків (Rattus).

Поширення

[ред. | ред. код]

Цей вид обмежений островами Япен, Біак-Супіорі й Ові Індонезії. Його вертикальний діапазон від рівня моря до 600 м над рівнем моря. Був зафіксований у вологих тропічних лісах, на узліссі, в сільських садах і в селах.

Морфологічні особливості

[ред. | ред. код]

Великий гризун, завдовжки 215—260 мм, хвіст — 168—212 мм, стопа — 43,7 — 47,7 мм, вухо — 22,3 — 23,3 мм. Вага досягає 500 грамів.

Зовнішність

[ред. | ред. код]

Хутро шорстке і покрите колючими волосками. Верхні частини темно-коричневі, а вентральні частини жовтувато-білі, іноді червоні на грудях та підборідді. Вуха темні і посипані дрібними коричневими волосками. Вібриси завдовжки до 70 мм. Хвіст коротший за голову і тіло, він рівномірно темно-коричневий і тонко покритий дрібними коричневими волосками. У самиць з островів Япен і Ові є пара грудних сосків і дві пахові пари, а інші мають додаткову пару постпахвових сосків.

Загрози та охорона

[ред. | ред. код]

Цей вид знаходиться під загрозою вирубки природних лісів, особливо на острові Біак. Можливо, йому загрожує конкуренція з введеним Rattus rattus. Невідомо, чи живе в будь-якій з охоронних територій.

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Tim F. Flannery, Mammals of the South-West Pacific and Moluccan Islands, Cornell University Press, 1995, ISBN 9780801431500. (англ.)

Посилання

[ред. | ред. код]