Reigitherium — Вікіпедія

Reigitherium
Період існування: пізній кампанмаастрихт, 72–66 млн р. т.
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клада: Синапсиди (Synapsida)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Dryolestida (?)
Клада: Meridiolestida
Клада: Mesungulatoidea
Родина: Reigitheriidae
Bonaparte, 1990
Рід: Reigitherium
Bonaparte, 1990[1]
Вид:
R. bunodontum
Біноміальна назва
Reigitherium bunodontum
Bonaparte, 1990

Reigitherium був ссавцем, який жив часів пізньої крейди (пізній кампанмаастрихт). Його скам'янілості були знайдені в формаціях Лос-Аламітос і Ла-Колонія в Аргентині.

Оригінальний зразок Reigitherium був уламком одного кутнього зуба з великою кількістю пошкоджених поверхневих деталей[1]. Його помилково ідентифікували як верхній лівий моляр, але новий матеріал, включаючи цілий зубний ряд цього виду, уточнює, що це був нижній правий зуб[2].

Reigitherium був дрібним ссавцем з простими премолярами, які збільшувалися в розмірі вздовж ряду зубів до збільшеного четвертого премоляра. Кутні зуби зменшуються в розмірах уздовж зубного ряду.

Таксономія

[ред. | ред. код]

Reigitherium був складним для класифікації до недавнього часу, оскільки вихідний викопний матеріал був пошкодженим. Коли його описали в 1990 році, його спочатку вважали дріолестідним ссавцем[1]. Через десять років Паскуаль та ін. стверджували, що це був докодонт на основі візерунків зносу, які вони інтерпретували на зубах[3].

У 2011 році Rougier et al. знову стверджував, що це дріолестоїд, в межах Meridiolestida[4]. Повніші скам'янілості тепер підтверджують цей аналіз[2].

Недавнє філогенетичне дослідження виявило, що це сестринський таксон Peligrotherium[2]. Хоча останній набагато більший за Reigitherium, у них багато спільних рис зубів і характеристик черепа, які вказують на те, що вони тісно пов'язані.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б в Bonaparte, J. F. New Late Cretaceous mammals from the Los-Alamitos formation, Northern Patagonia. National Geographic Research 6.1 63-83.
  2. а б в Harper T, Parras A, Rougier GW. 2018. Reigitherium (Meridiolestida, Mesungulatoidea) an enigmatic Late Cretaceous mammal from Patagonia, Argentina: morphology, affinities, and dental evolution. Journal of Mammalian Evolution.
  3. Pascual R., Goin F.J., Gonzalez P., Ardolino A. & Puerta P.F. (2000) A highly derived docodont from the Patagonian Late Cretaceous Geodiversitas 22 (3) Documento pdf [Архівовано 2012-04-14 у Wayback Machine.].
  4. Guillermo W. Rougier, Sebastián Apesteguía and Leandro C. Gaetano (2011). Highly specialized mammalian skulls from the Late Cretaceous of South America. Nature. 479 (7371): 98—102. Bibcode:2011Natur.479...98R. doi:10.1038/nature10591. PMID 22051679. Supplementary information