Super Meat Boy — Вікіпедія

Super Meat Boy
РозробникTeam Meat
ВидавецьSteam, Direct2Drive, Xbox Live
Дистриб'юторEpic Games Store[1], Steam[2], Humble Store[d][3], Nintendo eShop, Discord Stored, Google Play, PlayStation Store і Microsoft Store
Жанр(и)Платформер
ПлатформаXbox Live Arcade, Windows, Mac OS X, Linux, PlayStation 4
Дата випуску20 жовтня 2010
Режим гриоднокористувацька гра[2]
Моваанглійська
Вік. обмеженняESRB: T PEGI: 12
Творці
Ігродизайнер(и)Едмунд МакМіллен, Томмі Рефенес
Композитор(и)Денні Барановскі
Технічні деталі
НосійCD-ROM, цифрова дистрибуція і цифрове завантаження[d]
Super Meat Boy[d]
Офіційний сайт
CMNS: Super Meat Boy у Вікісховищі

Super Meat Boy — комп'ютерна інді-гра в жанрі платформер, розроблена командою Team Meat, що складається з Едмунда МакМіллена (англ. Edmund McMillen) і Томмі Рефенеса (англ. Tommy Refenes). Гра побачила світ 20 жовтня 2010 року для Xbox Live Arcade, 30 жовтня для Windows через Steam і 2 грудня через Direct2Drive. Super Meat Boy розповідає історію М'ясного Хлопця, який рятує свою подругу, Пластир-Дівчинку, від зловісного Доктора. Гра отримала позитивні відгуки критиків, які відзначили ретро-стиль гри, а також її високу складність. Крім цього, вона отримала різні нагороди, серед яких «Найскладніша гра 2010 року» (англ. Most Challenging Game), присуджена сайтом IGN і «Найкраща завантажувана гра 2010 року» (англ. Best Downloadable Game), присуджена сайтами GameSpot і GameTrailers. Проект був комерційно успішним — за вісімнадцять місяців продажів гра досягла «платинового» статусу — кількість проданих копій на всіх платформах наблизилося до позначки в 1,1 мільйон (80 % продажу припадає на PC-версію, 20 % — на Xbox Live Arcade). 14 грудня 2011 Super Meat Boy була випущена в складі Humble Indie Bundle 4.

Ігровий процес

[ред. | ред. код]
Скріншот геймплею Super Meat Boy.

Ігровий процес гри схожий з традиційними консольними платформерами, такими як Mega Man і N, які вимагають високої точності керування персонажем. Гравець керує маленьким квадратним, позбавленим шкіри персонажем, на ім'я Meat Boy (укр. М'ясний Хлопець), який повинен врятувати свою подругу Bandage Girl (укр. Пластир-Дівчинка) з рук Dr. Fetus (укр. Доктор Зародок). Гравцеві необхідно, керуючи головним героєм і використовуючи здатність ковзати по стінах, провести його через рівні, що містять різні пастки, такі як циркулярні пилки, голки і сіль, і досягти Bandage Girl. Кількість життів необмежена, а після смерті Meat Boy відразу з'являється на початку рівня. Після проходження рівня гравцеві показують повтор, в якому одночасно відображаються останні 40 спроб проходження.

Рівні

[ред. | ред. код]
Порядок розділів
  • Глава 1: The Forest
  • Глава 2: The Hospital
  • Глава 3: The Salt Factory
  • Глава 4: Hell
  • Глава 5: Rapture
  • Глава 6: The End
  • The Cotton Alley

Гра складається з п'яти основних розділів, по 20 рівнів в кожному. Гравець повинен пройти як мінімум 17 з них (в будь-якому порядку) для того щоб відкрити боса, після проходження якого відкривається наступний розділ. Після проходження п'ятого розділу відкривається шостий розділ The End, що складається з п'яти етапів, пройшовши які гравець відкриває фінального боса — Dr. Fetus'а. Після перемоги над ним відкривається додатковий сьомий розділ The Cotton Alley, що складається з 20 дуже складних рівнів, в яких єдиним доступним персонажем є Bandage Girl. Всього в грі доступно близько 350 рівнів. При проходженні рівня світлого світу (англ. light world) швидше контрольного часу відкривається його альтернативна, ускладнена версія в темному світі (англ. dark world). На багатьох рівнях перших п'яти розділів і у всіх warp-зонах зустрічаються пластирі, збираючи які, гравець відкриває персонажів з інших відеоігор.

Під час проходження рівня гравець може виявити синій портал — warp-зону (англ. warp zone), при входженні в яку гравець потрапляє в міні-гру, стилізовану під одну з ретро-ігор. У ній гравець має тільки 3 життя і не може змінити персонажа. У кожному розділі є 4 warp-зони. У світлому світі є одна warp-зона червоного кольору, бонусом за проходження якої є розблоковуваний персонаж. Після проходження основного розділу на випадковому рівні може з'явитися видозмінена Bandage Girl. Якщо в цей час гравець пройде його, то відкриється «глючний рівень» (англ. glitch level), дуже схожий на warp-зони, однак має більш високу складність.

На ранніх етапах розробки кожна глава складалася з 15 рівнів, розділених на набори по 3 етапи, містила 16 пластирів і не включала в себе темний світ і warp-зони. Гравцеві був доступний перший набір, після проходження двох рівнів якого відкривався наступний набір, а після проходження останнього набору відкривався бос. Пізніше розробники вирішили відмовитися від системи наборів і зробили всі рівні розділів спочатку відкритими.

В інтерв'ю журналу «Ігроманія» Едмунд МакМіллен розповів, за яким принципом будувалися рівні. "Якщо рівень складний, то він короткий. Якщо простий, то довгий. А в фіналі рівні і складні, і довгі! ", — Заявив він.

Персонажі

[ред. | ред. код]

Поряд з Meat Boy в грі присутні персонажі з різних відеоігор. Кожен з них має свої унікальні здібності, подібні до здібностей своїх аналогів в оригінальних іграх. Деякі з цих персонажів можуть бути відкриті за допомогою збору достатньої кількості пластирів, а решта — шляхом проходження певних warp-зон, в яких гра на кілька рівнів змінюється згідно зі стилістикою і геймплеєм старих ігрових консолей. Персонажі, що відкриваються шляхом збору пластирів, є ексклюзивними для кожної з платформ.

17 червня 2011 розробники опублікували в своєму блозі статтю, в якій перерахували персонажів, вирізаних з фінальної версії гри. Серед них — зелений Ogmo з гри Jumper 3, Mondo Priest із серії ігор Mondo, Knytt з гри Knytt, Golden Knight з гри Bonesaw, The Goo Girl з гри World of Goo, а також дві додаткові версії М'ясного Хлопця. Крім цього були перераховані персонажі, яких розробники хотіли додати в гру: Quote з Cave Story, Lemeza з La-Mulana, A Beat з Bit.Trip і Fancy Pants з Fancy Pants Adventures.

Цікаві факти і пасхалки

[ред. | ред. код]

Восени 2008 року Едмунд МакМілен, разом зі своїм другом Джоном МакЕнті, за три тижні створив флеш-гру Meat Boy. Відразу після її публікації на сайті Newgrounds, гра стала надзвичайно успішною: сторінку з нею переглянули більше 900 000 користувачів. На основі Meat Boy створили цю гру.

20 жовтня 2010 року в твітері розробників з'явилося повідомлення, в якому вони просили у Маркуса Персона дозвіл на використання головного героя його гри Minecraft як додаткового персонажа. Через 19 хвилин він відповів, дозволивши використовувати Mr. Minecraft і пожартувавши, що йому необхідно додати в Minecraft блоки з м'яса.

За тиждень до виходу PC-версії гри, організація PETA випустила флеш-гру під назвою Super Tofu Boy. У ній гравець керує персонажем, зовні схожим на М'ясного юнака, але зробленим з тофу. За сюжетом, М'ясний юнак викрав Дівчину-Бинт, а Тофу-юнак рятує її. Team Meat відреагувала, додавши у новому оновленні персонажа з цієї гри, якого можна увімкнути чит-кодом.

Модери знайшли у ехе-файлі гри прихований режим devmode, в якому гравці можуть створювати свої рівні. Розробники заявили, що devmode — неповноцінний редактор рівнів, що був випадково забутий у фінальній версії гри, містить помилки і оголосили, що вони не підтримуватимуть його.

Після проходження основного розділу на його рівнях може з'явитися дещо видозмінена Дівчина-Бинт. Якщо в цей час гравець завершить рівень, то відкриється «дивний рівень», схожий на задзеркалля, проте складніший.

На багатьох рівнях перших п'яти розділів і в усіх задзеркаллях можна знайти бинти. Збираючи їх, гравець розблоковує персонажів з інших відеоігор.

Чіт-коди

[ред. | ред. код]

Коди вказуються послідовним натисненням клавіш чи кнопок під час перебування на екрані вибору персонажа. Коли почуєте характерний звук, можете вибирати персонажа.

Грати за Домовика - натисніть "RB RB RB B B B X" і виберіть М'ясного юнака (потрібний геймпад Xbox 360)  Грати за Тофу-юнака - наберіть "petaphile"і виберіть М'ясного юнака 

Українізація

[ред. | ред. код]

Гра неофіційно перекладена студією «Подвійний апостроф»[4].

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Epic Games Store — 2018.
  2. а б Steam — 2003.
  3. Humble Store
  4. Super Meat Boy українською

Посилання

[ред. | ред. код]