Tefal — Вікіпедія

Тефаль
Tefal
Типприватна компанія
Організаційно-правова форма господарюванняспрощене акціонерне товариствоd[1][1]
Галузьmanufacture of household metal articlesd[1][1]
Засновано1956, Сарсель, Франція Франція
Засновник(и)Марк Грегуар, Колетт Грегуар
Штаб-квартираРюмії, Франція Франція
Очільник(и)Pierre-Armand Lemoined[2] і Patrick Llobrégatd[3]
Продукціяпосуд, побутова техніка
Власник(и)Groupe SEB
Холдингова компаніяGroupe SEB і Groupe SEB[4]
Дочірні компаніїOBH Nordicad
CMNS: Tefal у Вікісховищі

Тефа́ль (фр. Tefal) — французьке підприємство, виробник і винахідник посуду з антипригарним покриттям. Компанія представлена в 120 країнах світу[5].

Історія бренду

[ред. | ред. код]

У 1954 році французький інженер Марк Грегуар винайшов спосіб нанесення ПТФЕ (ПоліТетраФлюорЕтилен або просто тефлон) на алюміній, створивши таким чином першу сковороду з антипригарним покриттям. Саме ця дата вважається початком історії бренду Tefal. Сьогодні майже всьому світові відомо про властивості тефлону, а в той час його використовували лише фахівці у галузях, які не мали відношення до побутової техніки: наприклад, тефлон активно використовували в аерокосмічних дослідженнях, ракетобудуванні. Згідно з офіційною легендою, Марк був завзятим рибалкою і займався вдосконаленням свого спінінга. Він спробував нанести тефлон на висувну систему спінінгу, і після цього помітив, що система запрацювала як годинник. Інженер із захопленням розповів про це дружині — Колетт Грегуар[6]. Почувши про чудовий полімер і його властивості, Колетт Грегуар відразу ж зрозуміла, наскільки вдало виглядало б подібне покриття на сковороді, до якої би нічого не приставало. Марку залишалося тільки зрозуміти, як «причепити» матеріал, який ні з чим не реагує, до кухонного начиння. Багато часу це не зайняло, і дуже скоро з'явилася захищена від пригорання алюмінієва сковорідка. Тим часом заповзятлива Колетт Грегуар відразу ж перейнялася питаннями отримання патенту на спосіб фіксації ПТФЕ на поверхні алюмінію та реклами своєї диво-сковороди серед мешканок кварталу[7].

Так була створена нова категорія посуду — з антипригарним покриттям, а процес приготування їжі став набагато простішим. Близько двох років пішло на патентування технології та паперову тяганину. 1956 року народилася компанія Tefal, назва якої стала похідним від двох слів — TEFlon і Aluminium (тефлон та алюміній). Головний офіс нової компанії знаходився в місті Сарсель (Sarcelles), що знаходиться недалеко від Парижа[6]. У цей час почалася також масштабна кампанія з просування ідеї в маси: новонароджене підприємство Tefal SA наповнило своєю продукцією всі посудні магазини країни під лозунгом:

Сковорода Tefal - перша сковорода, до якої нічого не пригорає.

Поступово на новий посуд стали переходити не тільки господині, на плечі яких крім готування завжди лягає і миття посуду, але і консервативні французькі кухарі. До кінця року компанія виробляла 100 сковорідок на день. До 1958 року відповідне міністерство офіційно схвалило застосування ПТФЕ в харчовій промисловості. У цей рік компанії Tefal вдалося продати мільйон сковорідок, а через два роки обсяг продажів виріс до трьох мільйонів штук. У грудні 1960 року в нью-йоркському універмазі Macy's почався історичний розпродаж привезених з Франції сковорідок Tefal по 6,94 доларів за штуку. А після того, як новинку протестував (і схвалив) редактор популярної кулінарної, їх купували ще більше, не особливо дивлячись на ціну. У тому ж році у Нью-Йорку один модний журнал публікує фотографію «заможної та знаменитої дами», яка купує сковороду Tefal. Замовлення на сковороди в Америці зростають до 7500 штук на тиждень. Через 10 днів попит досяг 1 мільйона одиниць на місяць. До середини 1961 року один тільки американський ринок поглинав мільйон виробів на місяць. Не дивно, що до кінця 1960-х Tefal (до речі, американці знають його під назвою T-fal) стає провідним французьким виробником посуду[7]. Вже у 1968 році Tefal стає виробником посуду № 1 у Франції з обсягом продажів у 49 мільйонів франків. Компанія була придбана французькою фірмою з виробництва побутових приладів SEB (на сьогоднішній день до складу цієї групи входять такі бренди, як Krups, Moulinex, Rowenta і Tefal). Так Марк Грегуар передав бізнес професійним менеджерам, оскільки вважав, що ведення бізнесу заважало його основній справі — винахідництву. Час показав, що інженер Грегуар вчинив правильно, адже саме в ці роки асортимент продукції, що випускається компанією Tefal поповнила дрібна побутова техніка з антипригарним покриттям[8]. Так на початку сімдесятих в асортименті компанії з'явилися електричні сендвічниці, вафельниці (зрозуміло, з антипригарним покриттям), кухонні запальнички, а до початку вісімдесятих компанія Tefal поширила свій вплив за межі кухні, представивши першу праску з електронним термостатом. Виробник і донині підтримує асортимент рішень, у якому крім посуду присутня і кухонна техніка (електрогрилі, комбайни, електрочайники тощо), і техніка для дому (електронні ваги, праски тощо)[7]. У подальші роки Тефаль продовжує удосконалюватися в сфері виробництва кухонного начиння і техніки для дому. Але все одно, основним напрямком залишається посуд. Компанія невпинно проводить дослідження в цьому напрямку, представляючи на ринку все нові й нові інноваційні рішення. Зараз випускаються не тільки сковорідки, а й різний посуд з антипригарним покриттям, форми для випічки, кухонні аксесуари, ваги кухонні, блендери, соковижималки, міксери, хлібопічки, чайники, і багато іншої кухонної техніки. Крім побутової техніки та посуду, компанія випускає прилади для дітей до 2-х років.

Важливим є той факт, що вся посуду цього бренду підлягає обов'язковій сертифікації, це говорить, що всі матеріали з яких створені прилади, безпечні для здоров'я. [9]Як і раніше в її розвитку відіграє роль вдала реклама, що добре запам'ятовується. У СНД продукція марки Tefal вперше з'явилась у 1982 році. Сьогодні марку Tefal у СНД представляє Група SEB, а продукція Tefal відома в більш ніж в 120-ти країнах світу, головний офіс перебрався в Рюмії (Rumilly), а більшість заводів — в Азію[6].

Логотипи

[ред. | ред. код]

Слогани

[ред. | ред. код]
  • «Тефаль. Без твоїх ідей не обійтися»
  • «Tefal. Ти завжди думаєш про нас»

Цікавий факт

[ред. | ред. код]

Наприкінці 1980-х і початку 1990-х років у Великій Британії вживали жаргонні фрази «Tefal Head» або «Tefal Man», що позначали розумних людей. Справа в тому, що саме тоді компанія запустила рекламу, в якій активно обігрувався образ вчених, що оспівували цю продукцію[6].

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б в г SIRENE
  2. https://annuaire-entreprises.data.gouv.fr/dirigeants/301520920
  3. https://www.groupeseb.com/fr/patrick-llobregat
  4. https://annuaire-entreprises.data.gouv.fr/justificatif/440410637
  5. офіційний російський сайт Tefal[недоступне посилання з червня 2019] (рос.)
  6. а б в г Tefal, Руденко Вадим — brandreport.ru[недоступне посилання] (рос.)
  7. а б в Так появился Tefal, Алена Калинина — zoom.cnews.ru [Архівовано 8 листопада 2011 у Wayback Machine.] (рос.)
  8. Tefal и её головокружительный успех. История компании — tehno-mir.com.ua[недоступне посилання з червня 2019] (рос.)
  9. История Tefal — volga-info.ru [Архівовано 22 жовтня 2011 у Wayback Machine.] (рос.)