Zelotomys — Вікіпедія

Zelotomys
Період існування: пізній пліоцен — сучасність
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клада: Синапсиди (Synapsida)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Мишоподібні (Rodentia)
Родина: Мишеві (Muridae)
Триба: Praomyini
Рід: Zelotomys
Osgood, 1910
Типовий вид
Mus hildegardeae
Вікісховище: Zelotomys

Zelotomys (широкоголова миша[1]) — рід гризунів підродини Murinae, щурів і мишей Старого Світу. Вони родом з Африки.

Морфологічні особливості

[ред. | ред. код]

Zelotomys досягають довжини тіла без хвоста від 10 до 14 сантиметрів, довжини хвоста від 8 до 12 сантиметрів і ваги від 40 до 85 грамів. Їхнє хутро зверху забарвлене від рудувато-коричневого до темно-сірого, боки трохи світліші; низ від білуватого до світло-сірого кольору. Руки та ноги теж білувато-сірі, таке ж забарвлення мають короткі, схожі на щетину волоски на хвості. Особливість, яка дала йому назву, це трохи розширений череп.

Поширення та спосіб життя

[ред. | ред. код]

Батьківщиною цих гризунів є центральна та південна Африка, ареал їх поширення простягається від Центральноафриканської Республіки та Кенії до Південної Африки. Середовищем їхнього проживання є вологі трав'янисті ділянки. Вони ведуть нічний спосіб життя і живуть на землі, імовірно, їх раціон складається з насіння і комах.

Класифікація

[ред. | ред. код]

Відомо два види:

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Українська назва є транскрибуванням та/або перекладом латинської назви авторами статті і в авторитетних україномовних джерелах не знайдена.

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Ronald M. Nowak: Walker's Mammals of the World. Том 2. Видання 6. Johns Hopkins University Press, Baltimore MD u. a. 1999, ISBN 0-8018-5789-9.
  • Don E. Wilson, DeeAnn M. Reeder (ред.): Mammal Species of the World. A taxonomic and geographic Reference. Том 2. Видання 3. Johns Hopkins University Press, Baltimore MD 2005, ISBN 0-8018-8221-4.