Dyskusja wikipedystki:SkunJR – Wikipedia, wolna encyklopedia

Witaj w Wikipedii, SkunJR!

[edytuj kod]

Cieszymy się, że utworzyłeś(aś) konto użytkownika. Jeśli chcesz włączyć się do tworzenia Wikipedii, przeczytaj...

... jak tworzyć artykuły?
Zanim zaczniesz edytować artykuły, poświęć nieco czasu na zapoznanie się z wypracowanymi przez nas zasadami:
Należy pamiętać, że odrębne artykuły można tworzyć dla istotnych tematów (→ zobacz wytyczne dotyczące encyklopedyczności).
Wikipedię można edytować na dwa sposoby. Edytor wizualny jest prostszym, bardziej intuicyjnym narzędziem. Z kolei edytor kodu źródłowego daje dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji. Można łatwo przełączać się między nimi. Najłatwiej jest nauczyć się edytowania w praktyce, dlatego też po wykonaniu wybranym sposobem kilku edycji testowych w swoim brudnopisie śmiało edytuj strony!
... gdzie szukać pomocy?
W naszych szeregach mamy przewodników, którzy pomogą Ci w Twoich pierwszych edycjach. Wikipedyści odpowiedzą na pytania dotyczące edytowania Wikipedii. Możesz zadać je tutaj. Pomocnych wikipedystów znajdziesz też na naszym czacie.
Jeżeli chcesz samodzielnie szukać stron pomocy, najlepiej zacznij od tej strony (w menu po lewej „Pomoc”). Możesz też ustawić własne preferencje m.in. dotyczące wyglądu stron i ułatwień w edytowaniu (tu kilka słów wyjaśnienia).
Aby być na bieżąco z tym, co się dzieje w Wikipedii, odwiedzaj portal wikipedystów.
... jak się komunikować?
Komunikując się na stronach dyskusji, ale nie w artykułach, podpisujemy się poprzez wpisanie czterech tyld (~~~~). Po zapisaniu strony w miejsce tyld pokaże się Twój podpis: podlinkowany nick z datą edycji (tak jak mój na dole). Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisz się na jego stronie dyskusji, bowiem wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości (taki jak Ty przed chwilą) i będzie mogła Ci odpowiedzieć.
Jeśli chcesz, napisz coś o sobie na swojej stronie użytkownika. A jeśli czujesz, że możesz się przydać w konkretnej dziedzinie, zapisz się do któregoś z aktywnych wikiprojektów.

-- Openbk (dyskusja) 00:23, 31 gru 2016 (CET)[odpowiedz]

Witaj. Hasła, które traktują o wydarzeniach przyszłych opatrujemy szablonem {{przyszłe}}. Ponadto nie wstawiamy całkowicie pustych tabel "na przyszłość" - czytelnik przecież i tak się nic z nich nie dowie, a przecież Wikipedia jest encyklopedią, która ma prezentować wiedzę. Ponadto obecnie standardem jest wstawianie źródeł informacji w postaci przypisów. Linki do źródeł internetowych muszą prowadzić do stron potwierdzających bezpośrednio informacje, a nie tylko do stron głównych portali. Proszę o poprawę uźródłowienia. Pzdr. Ented (dyskusja) 00:30, 6 kwi 2019 (CEST)[odpowiedz]

Ad:Bjorg Lambrecht

[edytuj kod]
Ad:Bjorg Lambrecht

Witaj! Doceniam Twoją pracę włożoną we współtworzenie Wikipedii. Proszę Cię, dodawaj źródła do artykułów, które tworzysz lub edytujesz, tzn. materiały, w oparciu o które poprawiasz Wikipedię. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł.

Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu najlepiej umieścić w formie przypisów bibliograficznych. W przypadku źródeł papierowych należy podać numer strony. W razie problemów napisz do mnie, a z chęcią Ci pomogę. Pozdrawiam, RoodyAlien (dyskusja) 05:01, 6 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?

[edytuj kod]

Dzień dobry SkunJR -

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?

Organizacja non-profit CivilServant wraz z Uniwersytetem Princeton prowadzi projekt dotyczący ulepszenia polskiej Wikipedii. Zostałeś zaproszony do udziału w projekcie ze względu na swoje doświadczenie oraz Twój wkład w Wikipedię.

Czy zgodzisz się nam pomóc? Wystarczy wypełnić krótką ankietę, która zawiera pytania na temat Twoich doświadczeń związanych z Wikipedią.

Mamy nadzieję, że nam pomożesz, ponieważ tak jak my chcesz, żeby polska Wikipedia dalej się rozwijała. Po zakończeniu badań prześlemy do Ciebie informacje na temat tego czego się nauczyliśmy dzięki projektowi oraz Twojemu udziałowi w nim.

Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się więcej i wypełnić ankietę

Dziękujemy, mamy nadzieję, że nam pomożesz

W przypadku pytań prosimy o kontakt w języku angielskim z User:Juliakamin(cs). Możesz również spytać nas, User:Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) lub User:Wojciech Pędzich (WMPL), a pomożemy z tłumaczeniem pytań.

CivilServantBot (dyskusja) 16:46, 28 wrz 2019 (CEST)[odpowiedz]

Wiadomość dotycząca wyników badania związanego z Wikipedią

[edytuj kod]

Dzień dobry,

organizacja non profit CivilServant współpracowała z badaczami z Uniwersytetu Cornell przy badaniu, którego celem było uzyskanie informacji o możliwości podniesienia poczucia satysfakcji autorów polskiej Wikipedii. W ramach badania, które odbyło się pomiędzy sierpniem 2019 a lutym 2020, doświadczeni autorzy polskiej Wikipedii wysłali podziękowania innym edytorom za ich wkład.

Kontaktujemy się z Tobą, aby poinformować Cię, że mogłeś(-aś) być jednym z autorów, którzy otrzymali podziękowania w ramach projektu, oraz aby przedstawić wyniki badania, które znaleźć tutaj. Pamiętaj, że ewentualne podziękowania zostało wysłane przez doświadczonego edytora Wikipedii według jego własnego uznania.

Wstępne wyniki badania dostępne są online: https://citizensandtech.org/ochotnicy-podziekowali-tysiacom-ludziom-za-ich-wklad-w-wikipedie-oto-czego-sie-dowiedzielismy/.

W ramach badania zebraliśmy publicznie dostępne informacje z Wikipedii. Jeśli chcesz abyśmy usunęli Twoje dane z badania, prosimy o kontakt z Meta:user:Juliakamin(cs).

Głównym badaczem w tym projekcie jest J. Nathan Matias, profesor Uniwersytetu Cornell. W przypadku pytań, które masz już teraz, albo będziesz mieć później, prosimy o kontakt z Nathanem Matiasem, wysyłając wiadomość na adres e-mail [email protected] lub z menagerem projektu Julią Kamin wysyłając wiadomość na adres e-mail [email protected]. Nathan jest założycielem organizacji CivilServant, odpowiedzialnym za oprogramowanie wykorzystywane w tym badaniu. Jeśli masz jakieś pytania w tym zakresie, prosimy o kontakt z Nathanem. Jeśli masz wątpliwości dotyczące Twoich praw w związku z udziałem w badaniu, prosimy o kontakt z Uniwersytetem Cornel, dzwoniąc pod numer +1 607-255-5138 lub poprzez stronę http://www.irb.cornell.edu. Cornell to amerykański uniwersytet, który poprosiliśmy o nadzór nad naszym badaniem, aby upewnić się, że jest ono przeprowadzone zgodnie z odpowiednimi standardami etycznymi. Swoje skargi lub zastrzeżenia możesz również zgłaszać anonimowo do Ethicspoint poprzez stronę http://www.hotline.cornell.edu, lub dzwoniąc pod numer 1-866-293-3077. Ethicspoint jest niezależną instytucją działającą jako pośrednik pomiędzy Uniwersytetem a osobą zgłaszającą skargę, zapewniając w ten sposób anonimowość.

Możliwe jest także, że jesteś jedną z osób, która wypełniała ankietę będącą częścią badania. Jeśli tak było, Twoje prawa dotyczące Twoich danych zostały wówczas przedstawione, ale w przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Julią ([email protected]). Wyniki badania były niejednoznaczne, dlatego też nie zostaną one opublikowane.

Dziękujemy

CivilServantBot (dyskusja) 05:32, 12 cze 2020 (CEST)[odpowiedz]

Redaktor

[edytuj kod]

Hej! Włączyłem Ci uprawnienia redaktora, o które prosiłaś. W razie pytań/wątpliwości śmiało pisz. Widzę, że edytujesz ostatnio hasła związane z kolarstwem - jeśli mogę coś zasugerować to największy problem mamy z biografiami kolarzy (zarówno tymi istniejącymi, jak i brakującymi) i tam warto edytować. Jeśli idzie o wyścigi to te powoli wyprowadzam "na prostą" przy użyciu szablonów importujących dane z Wikidanych (z tego sezonu mamy wszystko z WorldTouru i ProSeries plus wszystkie wyścigi UCI z Polski, teraz powoli tworzę hasła o seriach kontynentalnych plus po drodze uzupełniam hasła główne o danych wyścigach poprzez dodanie szablonów generujących listy zwycięzców poszczególnych wyścigów) i szkoda czasu na ręczne uzupełnianie tego co prędzej czy później i tak będę poprawiał ;). Z biografiami jest o tyle trudniej, że tam wszystko jest do zrobienia ręcznie i nie ma żadnych szablonowych "pomocy", które skrócałyby pracę, więc ja, poza uzupełnieniem najpilniejszych braków u polskich kolarzy (Małecki, Stosz, Aniołkowski, Kaczmarek), omijam tę działkę z daleka i bardzo przydałaby mi się pomoc w tej właśnie działce, bo osób edytujących hasła kolarskie mamy malutko (ja też zresztą zacząłem przy nich grzebać dopiero ze dwa miesiące temu jak przy tworzeniu hasła o tegorocznej edycji Tour de Pologne tuż przed jej startem odkryłem istnienie tych wspomnianych wcześniej szablonów, które pozwalają nam korzystać z pracy wikipedystów z innych wersji językowych). 99kerob (dyskusja) 10:17, 4 paź 2020 (CEST)[odpowiedz]

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!

[edytuj kod]

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty :)

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Oznacza to, że artykuł nie musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym (jednak przy zmianach nasuwających poważne wątpliwości co do ich rzetelności zalecana jest ostrożność w zatwierdzaniu). Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale warto poprawić drobne uchybienia (np. literówki), jeśli się je zauważy.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły zatwierdzane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub masz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który ma już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. diff). Zobacz też, jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Na stronie specjalnej zdezaktualizowane przejrzane strony znajduje się lista artykułów oczekujących na ponowne przejrzenie, natomiast na stronie brak wersji przejrzanej są umieszczane strony oczekujące na pierwsze przejrzenie. Zaglądaj tam, jeśli tylko masz czas.
Warto czasami zajrzeć na stronę Pomoc:Pytania nowicjuszy, gdzie mogą też pojawiać się prośby o przejrzenie.
Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdej strony z włączonym mechanizmem wersji przejrzanych oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Oznacz jako przejrzaną”. Aby oznaczyć wersję, należy kliknąć lub użyć skrótu klawiszowego Alt+⇧ Shift+S. Jeżeli chcesz usunąć zatwierdzenie, musisz kliknąć „Wycofaj oznaczenie jako przejrzana”.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli chcesz przedyskutować jakieś kwestie związane z oznaczaniem, które nie zostały przedstawione na stronie Wikipedia:Wersje przejrzane, załóż wątek w kawiarence.

Jako opiekun bota, który powinien był wstawić powyższą witajkę, lecz tego nie zrobił z powodu błędu, niniejszym wstawiam ją ręcznie i przepraszam za faux pas :). Pozdrawiam, Peter Bowman (dyskusja) 12:50, 16 paź 2020 (CEST)[odpowiedz]

Szablon

[edytuj kod]

Hej! Jak zdejmujesz szablon to aktualizuj od razu tekst - w innym wypadku ciężko później wyłapać takie rzeczy jak w haśle nie ma już szablonu sugerującego, że może istnieć potrzeba aktualizacji, a tekst nie został zaktualizowany. 99kerob (dyskusja) 18:04, 19 paź 2020 (CEST)[odpowiedz]

Cześć, chciałbym się dowiedzieć co nieodpowiedniego było w mojej ostatniej edycji w tym artykule że została ona wycofana. Doprecyzowałem o jaką drugą serię chodzi oraz wykonałem sprzątanie kodu więc nie rozumiem trochę dlaczego została anulowana. Pozdrawiam AramilFeraxa (dyskusja) 05:22, 2 sty 2021 (CET)[odpowiedz]

Usuwanie źródeł

[edytuj kod]

Hej! Dlaczego tu i tu usunęłaś z haseł źródła? Barcival (dyskusja) 20:18, 24 mar 2021 (CET)[odpowiedz]

Cześć! Moje niedopatrzenie. Umknęło mi z głowy, że na tych stronach rekordy są aktualizowane, przepraszam. SkunJR (dyskusja) 22:54, 24 mar 2021 (CET)[odpowiedz]

Kolarze

[edytuj kod]

Hej! Ekstra, że zaczęłaś pisać hasła o kolarzach - w ostatnich miesiącach powoli udaje się wyprowadzać kolarstwo na pl.wiki na prostą, ale cały czas "walczę" z brakiem setek haseł w tej działce, więc każda pomoc się przyda. Z modułu warto też korzystać przy hasłach o poszczególnych wyścigach, żeby nie trzeba było robić takich aktualizacji (moduł "zasysa" te informacje z Wikidanych, nie trzeba tego aktualizować ręcznie na każdej z Wiki z osobna - jak to zrobić możesz sprawdzić np. w kodzie tego wyścigu). Gdybyś potrzebowała jakiejś pomocy/rady/sugestii związanej z korzystaniem z kolarskiego modułu i Wikidanych (na początku może to przytłaczać, z czasem staje się dużo prostsze) to śmiało pisz - postaram się pomóc. Jeśli miałbym coś sugerować (zrobisz jak uważasz, nie będę Ci "grzebał" w Twojej wersji ;)) to miałbym tylko 2 sprawy związane z biografami kolarzy: 1) lepiej stosować pełną wersję "jazda indywidualna na czas" zamiast skrótowca "jazda ind. na czas" (nie mamy na Wiki ograniczeń znaków, a pełna wersja wygląda "porządniej"), 2) nie szedłbym aż tak "szeroko" z wymienianiem wyników w sekcji "Osiągnięcia" - raz, że nie mamy ludzi do wprowadzania tego wszystkiego (właściwie poza mną i Tobą to mało kto coś w tym zakresie edytuje), a dwa że n-te miejsce poza podium w wyścigach juniorskich, młodzieżowych czy niższej rangi to nie jest tak istotny wynik, żeby go opisywać - ja w osiągnięciach (poza jakimiś szczególnymi przypadkami, gdzie z innych wyników ciężko wykazać encyklopedyczność danego kolarza) wymieniam następujące wyniki:

  • TOP3 w generalce każdego wyścigu (zarówno jednodniowego, jak i etapowego) z kalendarza UCI (także juniorskich czy młodzieżowych)
  • wygrany etap każdego wyścigu z kalendarza UCI (także juniorskich czy młodzieżowych)
  • wygrana klasyfikacja (górska, punktowa, młodzieżowa itp.) każdego wyścigu z kalendarza UCI (także juniorskich czy młodzieżowych)
  • TOP3 mistrzostw świata/kontynentu/regionu/kraju czy innych imprez mistrzowskich tego typu (także juniorskich czy młodzieżowych)
  • TOP10 Giro, TdF, Vuelty i igrzysk - ten punkt warto byłoby też stosować to do MŚ (mam wątpliwości co do "drużynówek", ale na pewno w konkurencjach indywidualnych), ale to akurat w większości haseł dotąd pomijałem
  • miejsca poza podium w całej reszcie imprez odpuszczam - nawet jeśli uznać, że są wartościowe z punktu widzenia Wiki to przy tych "zasobach ludzkich" na pl.wiki nie ma szans tego ogarnąć i później jeszcze na bieżąco aktualizować 99kerob (dyskusja) 14:27, 13 sie 2021 (CEST)[odpowiedz]

Przypominamy: zagłosuj w wyborach do Rady Powierniczej Wikimedia Foundation 2021

[edytuj kod]

Otrzymujesz niniejszą wiadomość, gdyż masz prawo głosować w wyborach do Rady Powierniczej WMF w tym roku. Wybory rozpoczęły się 18 sierpnia 2021 i potrwają do końca miesiąca.

Wikimedia Foundation (WMF) odpowiada za projekty takie, jak Wikipedia, zaś na jej czele stoi Rada Powiernicza. Jest to ciało decyzyjne WMF. Więcej o Radzie przeczytać możesz tutaj.

W tym roku, społeczności ruchu Wikimedia wybierają czterech swoich przedstawicieli w Radzie. O miejsca w Radzie ubiega się 19 kandydatów z całego świata. Więcej o kandydatach przeczytać możesz pod tym adresem.

Do głosowania uprawnionych jest prawie 70 tysięcy użytkowników, w tym Ty! Głosowanie potrwa do godziny 23:59 (UTC), 31 sierpnia 2021. Zagłosuj przez link na meta.

Jeśli oddałeś/-aś już głos, dziękujemy i prosimy o zignorowanie tej wiadomości. Można głosować raz, niezależnie od liczby posiadanych kont.

Więcej informacji o wyborach

dostarczone zgodnie z informacją podaną na Tablicy ogłoszeń (Specjalna:Diff/64157534) przez mastibot <dyskusja> 00:13, 29 sie 2021 (CEST)[odpowiedz]

Ad:Fatih Arda İpcioğlu

[edytuj kod]
Ad:Fatih Arda İpcioğlu

Witaj. Ta edycja. Proszę o zapoznanie się z zasadami szybkiego cofania zmian. Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 23:14, 29 gru 2021 (CET)[odpowiedz]

Jonathan Milan

[edytuj kod]

Od tego właśnie jest infobox. We wszystkich artykułach dotyczących sportowców umieszczamy zdobyte medale, szczególnie mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich. Polecam przejrzeć artykuły dotyczące na przykład skoczków narciarskich... Na marginesie na przyszłość polecałbym najpierw zwrócenie się do osoby, która dokonała edycji, zamiast od razu cofać tą edycję - tak postępujemy tylko z wandalizmami. Pozdrawiam, Thorongilion (dyskusja) 05:50, 17 cze 2023 (CEST)[odpowiedz]

Proszę bardzo. Thorongilion (dyskusja) 10:59, 17 cze 2023 (CEST)[odpowiedz]

Rekord Guinnessa może być nasz! Dołącz do uczestników wyjątkowego edytonu!

[edytuj kod]

Dzień dobry!

Zapraszam Ciebie bardzo serdecznie do wyjątkowego uczczenia 22 urodzin Polskiej Wikipedii! 26 września rozpocznie się w Warszawie 100-godzinny edyton, którego celem jest pobicie rekordu Guinnessa w długości edytowania. Na stronie Wikipedia:Rekord Guinnessa 2023 przedstawiliśmy szczegóły wydarzenia. Jeśli masz ochotę dołączyć, choćby na kilka godzin, to świetnie! Teraz zbieramy deklaracje TUTAJ.

Zapewniamy nocleg, wyżywienie, dyplom uczestnictwa oraz upominki, możemy również pomóc w organizacji podróży. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące organizacji tego wydarzenia, chętnie odpowiem. Pozdrawiam, Gdarin dyskusja, 20:57, 21 sie 2023 (CEST)[odpowiedz]