Lekkoatletyka na Igrzyskach Śródziemnomorskich 2005 – zawody lekkoatletyczne, które odbywały się od 29 czerwca do 2 lipca. Arenę zmagań sportowców był Estadio de los Juegos Mediterráneos w Almerii.
Konkurencja | | Wynik | | Wynik | | Wynik |
100 m | Matic Osovnikar | 10,35 | Lueyi Dovy | 10,40 | Marco Torrieri | 10,46 |
200 m | Matic Osovnikar | 20,75 | Alessandro Attene | 20,97 | Josip Šoprek | 21,02 |
400 m | Sofiène Labidi | 45,60 | Željko Vincek | 45,90 | Ridha Ghali | 45,95 |
800 m | Antonio Reina | 1:47,03 | Eugenio Barrios | 1:47,36 | Amine Laâlou | 1:47,58 |
1500 m | Arturo Casado | 3:45,61 | Adil Kaouch | 3:45,78 | Christian Obrist | 3:45,88 |
5000 m | Ali Saïdi-Sief | 13:29,94 | Hicham Bellani | 13:30,35 | Khoudir Aggoune | 13:30,54 |
10 000 m | Mohamed Amine | 29:13,05 | Carlos Castillejo | 29:13,91 | El Hassan Lahssini | 29:15,86 |
Półmaraton | Saïd Belhout | 1:05:01 | Abdelkebir Lamachi | 1:05:05 | José Manuel Martínez | 1:05:12 |
3000 m z przeszkodami | Brahim Boulami | 8:15,15 | Antonio David Jiménez | 8:24,47 | Gaël Pencréach | 8:25,82 |
110 m ppł | Felipe Vivancos | 13,53 | Andrea Giaconi | 13,69 | Jurica Grabušić | 13,73 |
400 m ppł | Gianni Carabelli | 49,32 | Laurent Ottoz | 49,41 | Platon Gavelas | 49,99 |
Skok wzwyż | Kiriakos Joanu | 2,24 | Ioannis Constantinou | 2,21 | Grégory Gabella | 2,21 |
Skok o tyczce | Konstandinos Filipidis | 5,60 | Pierre-Charles Peuf | 5,55 | Jérôme Clavier | 5,55 |
Skok w dal | Salim Sdiri | 8,05 | Issam Nima | 7,92 | Asterios Nousios | 7,91 |
Trójskok | Hristos Meletoglou | 17,09 | Tarik Bougtaib | 17,00 | Sébastien Pincemail | 16,73 |
Pchnięcie kulą | Edis Elkasevic | 20,26 | Manuel Martínez | 19,97 | Hamza Alić | 19,49 |
Rzut dyskiem | Mario Pestano | 63,96 | Igor Primc | 59,27 | Ercüment Olgundeniz | 54,90 |
Rzut młotem | Eşref Apak | 77,88 | Alexandros Papadimitriou | 75,57 | Nicolas Figère | 75,30 |
Rzut oszczepem | Vitoli Tipotio | 75,20 | Francesco Pignata | 74,51 | Firas Zaal Al-Mohammed | 73,49 |
Dziesięciobój | Romain Barras | 8127 pkt. | Rudy Bourguignon | 7886 pkt. | Hamdi Dhouibi | 7847 pkt. |
Chód na 20 km | Francisco Javier Fernández | 1:22:45 | Juan Manuel Molina | 1:24:11 | Michele Didoni | 1:26:06 |
Sztafeta 4 × 100 m | Włochy Luca Verdecchia Alessandro Attene Massimiliano Donati Marco Torrieri | 39,13 | Francja Frédéric Krantz Idrissa M’Barke Christophe Cheval Jimmy Melfort | 39,49 | Słowenia Matjaž Borovina Matic Osovnikar Boštjan Fridrih Jan Žumer | 39,57 |
Sztafeta 4 × 100 m | Hiszpania David Canal David Testa Eugenio Barrios Antonio Manuel Reina | 3:03,65 | Francja Abderahim El Haouzy Ahmed Douhou Rémi Wallard Richard Maunier | 3:04,84 | Tunezja Ridha Ghali Laroussi Titi Kamel Tabbal Sofiane Labidi | 3:06,13 |
Konkurencja | | Wynik | | Wynik | | Wynik |
100 m | Véronique Mang | 11,44 | Sylviane Félix | 11,46 | Vukosava Đapić | 11,58 |
200 m | Alenka Bikar | 23,65 | Lina Jacques-Sébastien | 23,75 | Fabé Dia | 23,78 |
400 m | Dimitra Dova | 52,67 | Phara Anacharsis | 52,70 | Klodiana Shala | 53,23 |
800 m | Laetitia Valdonado | 2:01:71 | Elisabeth Grousselle | 2:02:47 | Binnaz Uslu | 2:02:68 |
1500 m | Fatma Lanouar | 4:10,77 | Sonja Stolić | 4:10:92 | Nuria Fernández | 4:11:20 |
5000 m | Margaret Maury | 15:22,59 | Asmae Leghzaoui | 15:23,30 | Silvia Weissteiner | 15:28,50 |
10 000 m | Souad Aït Salem | 32:55,48 | Asmae Leghzaoui | 32:59,24 | Olivera Jevtić | 33:30,4 |
Półmaraton | Zhor El Kamch | 1:13:50 | Rosaria Console | 1:15:40 | Olivera Jevtić | 1:16:32 |
100 m ppł | Glory Alozie | 12,90 | Adrianna Lamalle | 12,99 | Flora Rentoumi | 13,16 |
400 m ppł | Benedetta Ceccarelli | 55,76 | Cora Olivero | 55,85 | Monika Niederstätter | 56,39 |
Skok wzwyż | Ruth Beitia | 1,95 | Mélanie Skotnik | 1,95 | Marta Mendía | 1,89 |
Skok o tyczce | Vanessa Boslak | 4,40 | Ana Fitidu | 4,25 | Afroditi Skafida | 4,15 |
Skok w dal | Fiona May | 6,64 | Niurka Montalvo | 6,55 | Concepción Montaner | 6,49 |
Trójskok | Baya Rahouli | 14,98 | Carlota Castrejana | 14,60 | Chrysopigi Devetzi | 14,33 |
Pchnięcie kulą | Cristiana Checchi | 18,59 | Laurence Manfredi | 17,47 | Chiara Rosa | 17,34 |
Rzut dyskiem | Dragana Tomašević | 62,10 | Laura Bordigno | 57,98 | Vera Begić | 56,53 |
Rzut młotem | Ester Balassini | 71,17 | Clarissa Claretti | 69,24 | Alexandra Papageorgiou | 67,13 |
Rzut oszczepem | Angeliki Tsiolakoudi | 62,61 | Zahra Bani | 62,36 | Mercedes Chilla | 57,69 |
Siedmiobój | Marie Collonvillé | 6017 | Argyro Strataki | 5943 | Anzhela Atroshchenko | 5870 |
Chód na 20 km | Elisa Rigaudo | 1:32:44 | María Vasco | 1:34:28 | Beatriz Pascual | 1:36:27 |
Sztafeta 4 × 100 m | Francja Véronique Mang Lina Jacques-Sébastien Fabé Dia Carima Louami | 43,75 | Hiszpania Carme Blay Belén Recio Cristina Sanz Glory Alozie | 44,47 | Włochy Elena Sordelli Daniela Bellanova Manuela Grillo Doris Tomasini | 45,18 |
Sztafeta 4 × 400 m | Hiszpania Julia Alba Belén Recio Cora Olivero Mayte Martínez | 3:31,45 | Francja Phara Anacharsis Laetitia Valdonado Olivia Abderrhamanne Elisabeth Grousselle | 3:31,86 | Turcja Özge Gürler Birsen Bekgöz Binnaz Uslu Pınar Saka | 3:40,75 |