Mistrzostwa Ameryki Południowej w Lekkoatletyce 2017
|
Szczegóły turnieju |
Miejscowość | Asunción |
Arena | Videna Stadium |
Data otwarcia | 23 czerwca 2017 |
Data zamknięcia | 25 czerwca 2017 |
50. Mistrzostwa Ameryki Południowej w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne, które odbyły się od 23 do 25 czerwca 2017 w Asunción.
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Bieg na 100 m | Diego Palomeque | 10,11 NR | Bruno de Barros | 10,22 | Felipe dos Santos | 10,29 |
Bieg na 200 m | Bernardo Baloyes | 20,36w | Álvaro Cassiani | 20,90w | Virjilio Griggs | 21,11w |
Bieg na 400 m | Winston George | 45,42 | Jhon Perlaza | 45,77 | Yilmar Andrés Herrera | 46,02 |
Bieg na 800 m | Leandro Paris | 1:49,82 | Lutimar Paes | 1:50,27 | Jonathan Bolados | 1:50,30 |
Bieg na 1500 m | Federico Bruno | 3:45,28 | Carlos Díaz | 3:45,69 | Carlos Andrés San Martín | 3:49,99 |
Bieg na 5000 m | Víctor Aravena | 13:57,45 | Éderson Pereira | 13:59,20 | Ivan González | 14:15,76 |
Bieg na 10 000 m | Byron Piedra | 29:03,73 | Luis Ostos | 29:06,74 | Miguel Amador | 29:35,17 |
Bieg na 3000 m z przeszkodami | José Gregorio Peña | 8:45,93 | Gerard Giraldo | 8:51,59 | Mario Bazán | 8:51,97 |
Bieg na 110 m przez płotki | Eduardo de Deus | 13,42w | Éder Antônio Souza | 13,49w | Javier McFarlane | 13,76w |
Bieg na 400 m przez płotki | Guillermo Ruggeri | 49,72 NR | Albert Bravo | 50,36 | Alfredo Emilio Sepúlveda | 50,37 |
Sztafeta 4 x 100 m | Brazylia Flavio Gustavo Barbosa Aldemir da Silva Junior Bruno de Barros Felipe dos Santos | 39,47 | Kolumbia Deivis Diaz Diego Palomeque Bernardo Baloyes Johnny Rentería | 39,67 | Wenezuela Yeiker Mendoza Arturo Ramírez Álvaro Cassiani Jesús Rafael Vásquez | 39,74 |
Sztafeta 4 x 400 m | Kolumbia Diego Palomeque John Alexander Solís Yilmar Andrés Herrera Jhon Perlaza | 3:05,02 | Brazylia Bruno de Barros Alexander Ruso Hugo Souza Lucas Cravalho | 3:07,32 | Wenezuela Albert Bravo Alberto Aguilar Kelvis Padrino Omar Longart | 3:07,74 |
Chód na 20 000 m | Mauricio Arteaga | 1:24:40.0h | John Alexander Castañeda | 1:25:04.5h PB | César Augusto Rodríguez | 1:25:58.3h |
Skok wzwyż | Eure Yáñez | 2,31 NR | Talles Frederico Silva | 2,28 | Fernando Ferreira | 2,19 |
Skok o tyczce | Germán Chiaraviglio | 5,60 | Walter Viáfara | 5,10 | Rubén Benítez | 5,00 |
Skok w dal | Paulo Sergio Oliveira | 7,93w | Emiliano Lasa | 7,89 | Daniel Pineda | 7,87w |
Trójskok | Miguel van Assen | 16,94 PB | Mateus Daniel de Sá | 16,70w | Eduardo Andrés Landeta | 16,30w |
Pchnięcie kulą | Darlan Romani | 21,02 | Willian Venancio | 19,95 | Germán Lauro | 19,91 |
Rzut dyskiem | Mauricio Ortega | 63,82 | Germán Lauro | 61,70 | Douglas dos Reis | 58,83 PB |
Rzut młotem | Wagner Domingos | 73,79 | Humberto Mansilla | 73,16 | Allan Wolski | 71,38 |
Rzut oszczepem | Braian Toledo | 79,93 | Arley Ibargüen | 75,97 | Víctor Fatecha | 74,57 |
Dziesięciobój | Jefferson dos Santos | 8187 pkt. PB | Georni Jaramillo | 8126 pkt. PB | José Gregorio Lemus | 7572 pkt. PB |
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Bieg na 100 m | Ángela Tenorio | 11,02w | Ana Cláudia Silva | 11,12w | Andrea Purica | 11,18w |
Bieg na 200 m | Vitoria Cristina Rosa | 22,67w | Ángela Tenorio | 22,90w | Nediam Vargas | 22,95w |
Bieg na 400 m | Geisa Coutinho | 52,03 | Yennifer Padilla | 52,68 | Maitte Torres | 53,99 |
Bieg na 800 m | Johana Patricia Arrieta | 2:06,36 | Andrea Calderón | 2:07,25 PB | Déborah Rodríguez | 2:07,41 |
Bieg na 1500 m | Muriel Coneo | 4:16,46 | Rosibel García | 4:21,81 | Zulema Arenas | 4:23,37 |
Bieg na 5000 m | Muriel Coneo | 16:16,64 | Belén Casetta | 16:26,32 | Ángela Figueroa | 16:30,59 |
Bieg na 10 000 m | Carmen Patricia Martínez | 34:08,28 | Clara Canchanya | 35:01,47 | Jovana de la Cruz | 35:06,24 |
Bieg na 3000 m z przeszkodami | Belén Casetta | 9:51,40 | Zulema Arenas | 10:09,20 | Tatiane Raquel da Silva | 10:34,23 |
Bieg na 100 m przez płotki | Fabiana dos Santos | 12,86w | Génesis Romero | 13,16w | Melissa Gonzalez | 13,42w |
Bieg na 400 m przez płotki | Gianna Woodruff | 56,04 | Melissa Gonzalez | 56,29 | Fiorella Chiappe | 57,02 PB |
Sztafeta 4 x 100 m | Brazylia Franciela Krasucki Ana Cláudia Silva Vitoria Cristina Rosa Rosângela Santos | 43,12 | Kolumbia Maderly Alcázar Yennifer Padilla Darlenis Obregón Eliecet Palacios | 44,50 | Ekwador Yuliana Angúlo Narcisa Landázuri Romina Cifuentes Ángela Tenorio | 44,53 |
Sztafeta 4 x 400 m | Brazylia Jailma de Lima Jéssica Roberti da Silva Jessica dos Santos Geisa Coutinho | 3:33,00 | Kolumbia Eliana Chávez Rosangélica Escobar Astrid Balanta Yennifer Padilla | 3:33,92 | Chile Martina Weil Carmen Mansilla Fernanda Mackenna María José Echeverría | 3:40,00 |
Chód na 20 000 m | Paola Pérez | 1:32:26.0h PB | Angela Castro | 1:32:35.2h PB | Johana Ordóñez | 1:38:13.3h PB |
Skok wzwyż | María Fernanda Murillo | 1,82 | Lorena Aires | 1,82 PB | Julia Cristina Silva | 1,79 |
Skok o tyczce | Robeilys Peinado | 4,50 | Joana Costa | 4,20 | Valeria Chiaraviglio | 4,15 |
Skok w dal | Eliane Martins | 6,51w | Macarena Reyes | 6,51w | Johanmy Luque | 6,47w |
Trójskok | Núbia Soares | 14,42w | Yulimar Rojas | 14,36 | Yosiri Urrutia | 13,64w |
Pchnięcie kulą | Geísa Arcanjo | 18,06 | Sandra Lemus | 17,30 | Livia Avancini | 16,75 |
Rzut dyskiem | Andressa de Morais | 64,68 AR | Fernanda Raquel Martins | 60,80 | Karen Gallardo | 59,73 |
Rzut młotem | Mariana Grasielly Marcelino | 66,83 | Jennifer Dahlgren | 66,17 | Johana Moreno | 63,09 |
Rzut oszczepem | Flor Ruíz | 61,91 | Laila e Silva | 58,50 | Laura Paredes | 54,86 PB |
Siedmiobój | Tamara de Sousa | 5667 pkt. | Javiera Brahm | 5168 pkt. PB | Martina Corra | 5026 pkt. |
Podczas mistrzostw ustanowiono 6 krajowych rekordów w kategorii seniorów: