Modlitwy fatimskie – Wikipedia, wolna encyklopedia

Modlitwy fatimskie – modlitwy odmawiane przez chrześcijan (głównie katolików), związane z uznanymi oficjalnie przez Kościół rzymskokatolicki objawieniami maryjnymi w portugalskiej Fatimie.

Matka Boża Fatimska

Modlitwy Anioła

[edytuj | edytuj kod]
 Osobny artykuł: Anioł Stróż Portugalii.

Modlitwa wynagradzająca

[edytuj | edytuj kod]

O mój Boże, wierzę w Ciebie, uwielbiam Ciebie, ufam Tobie i kocham Ciebie z całego serca. Proszę Cię o przebaczenie tym, którzy nie wierzą, nie uwielbiają Ciebie, którzy nie ufają Tobie i którzy Cię nie kochają[1].

Modlitwa do Trójcy Świętej

[edytuj | edytuj kod]

Przenajświętsza Trójco, Ojcze, Synu i Duchu Święty! Z najgłębszą czcią i żalem za moje grzechy, ofiaruję Tobie drogocenne Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo naszego Zbawiciela obecnego w Najświętszym Sakramencie Ołtarza na całej kuli ziemskiej, jako zadośćuczynienie za grzechy, przez które On sam jest znieważany. Na mocy nieskończonych zasług Jego Najświętszego Serca i przez wstawiennictwo Niepokalanego Serca Maryi, proszę Cię o nawrócenie nieszczęśliwych grzeszników. Amen.

Modlitwy Matki Bożej

[edytuj | edytuj kod]

Modlitwa po dziesiątce różańca

[edytuj | edytuj kod]

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba i dopomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia.

Modlitwa pokutna (przy podejmowaniu ofiar)

[edytuj | edytuj kod]

O Jezu z miłości ku Tobie i dla nawrócenia grzeszników, pragnę Ci wynagrodzić za wszystkie zniewagi wyrządzane Niepokalanemu Sercu Maryi.

Inne modlitwy

[edytuj | edytuj kod]
Od lewej do prawej: Jacinta Marto, Lúcia Santos i Francisco Marto

Modlitwy nie przekazane w trakcie objawień, lecz silnie utożsamiane z kultem Matki Bożej Fatimskiej.

Modlitwy odmawiane przez dzieci z Fatimy

[edytuj | edytuj kod]

Boże mój, kocham Cię z całą wdzięcznością za wszystkie łaski, jakimi mnie obdarzyłeś. O Jezu, kocham Ciebie! Słodkie Serce Maryi, bądź moim ratunkiem. Niepokalane Serce Maryi, nawróć grzeszników, wybaw dusze od piekła. Bądź błogosławiony, bądź uwielbiony Przenajświętszy Sakramencie Eucharystii, błogosławiony i święty owocu Przeczystej Dziewicy, Świętej Maryi[2].

Akt oddania Niepokalanemu Sercu

[edytuj | edytuj kod]

Maryjo, Dziewicza Matko Boga i nasza, oddajemy się Twemu Niepokalanemu Sercu w akcie całkowitego zawierzenia Panu Bogu. Będziemy prowadzeni przez Ciebie do Chrystusa, Twego Syna i Syna Bożego, a przez Niego i z Nim ku Ojcu Przedwiecznemu. Dążyć będziemy w świetle wiary, nadziei i miłości, aby świat uwierzył, że Chrystus jest wysłannikiem Ojca, by nam przekazać Jego Słowo, a posłani przez Niego, będziemy nieśli, aż na krańce ziemi poznanie i miłość ku Niemu. I tak pod macierzyńską opieką Twego Niepokalanego Serca staniemy się z Chrystusem jednym ludem zdobytym Jego śmiercią i świadkami Jego Zmartwychwstania i przez Niego prowadzeni ku Ojcu na chwałę Przenajświętszej Trójcy, którą wysławiamy, wychwalamy i wielbimy. Amen.[3]

Zobacz też

[edytuj | edytuj kod]

Przypisy

[edytuj | edytuj kod]
  1. Fatima.pl - Modlitwy Fatimskie. [dostęp 2010-08-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-04-13)].
  2. projekt: http://szablony.atcsites.com
  3. Modlitwy Fatimskie. [dostęp 2010-08-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-04-04)].