Campionatul Mondial de Handbal Feminin pentru Junioare din 2018
| ||||
Sport | Handbal | |||
Țară/regiune | Polonia | |||
Organizator | Federația Internațională de Handbal | |||
Stadioane | 2 săli din 1 oraș: | |||
---|---|---|---|---|
Data începerii | 5 august 2018 | |||
Data sfârșitului | 19 august 2018 | |||
Participanți | 24 (din 4 confederații) | |||
Câștigătorul trofeului | Rusia (al treilea titlu) | |||
Locul doi | Ungaria | |||
Locul trei | Coreea de Sud | |||
Meciuri | 91 | |||
Goluri | 4668 (51,3 pe meci) | |||
Golgheter | Nikita van der Vliet (64 goluri) | |||
Pentru ediția următoare, vedeți : Campionatul Mondial de Handbal Feminin pentru Junioare din 2020 | ||||
Pentru ediția precedentă, vedeți : Campionatul Mondial de Handbal Feminin pentru Junioare din 2016 | ||||
actualizat pe 14 februarie 2018 | ||||
Modifică date / text |
Campionatul Mondial de Handbal Feminin pentru Junioare din 2018 a fost a VII-a ediție a turneului organizat Federația Internațională de Handbal și s-a desfășurat în Polonia, între 5 și 19 august 2018.
Selecția gazdelor
[modificare | modificare sursă]Polonia și Slovacia au fost țările care și-au depus candidatura pentru a găzdui ediția din 2018 a Campionatului Mondial sub 18 ani.[1] Ulterior Slovacia s-a retras, iar pe 7 noiembrie 2015, Congresul IHF întrunit la Soci, în Rusia, a decis în unanimitate ca Polonia să primească dreptul de a organiza ediția din 2018 a Campionatului Mondial.[1][2]
Sălile
[modificare | modificare sursă]Kielce | |
Hala Legionów 3.030 de locuri[3] | Sala Universității Politehnice 1.000 de locuri[4] |
Turnee de calificare
[modificare | modificare sursă]Competiția | Data | Locurile disponibile | Calificate |
---|---|---|---|
Țara gazdă | 7 noiembrie 2015 | 1 | Polonia |
CE U17 din 2017 | 10–20 august 2017 | 11 | Germania Norvegia Ungaria Franța Rusia Danemarca România Spania Suedia Țările de Jos Muntenegru[5] |
C Asiatic U17 din 2017 | 20–28 august 2017 | 4 | Coreea de Sud Japonia China Kazahstan |
C African U17 din 2017 | 11–17 septembrie 2017 | 3 | Egipt Tunisia Angola |
C Panamerican U18 din 2017 | 14–22 aprilie 2018 | 3 | Chile Argentina |
Wild card | 19 ianuarie 2018[6] | 1 | Slovaciaa) |
Wild card | 2 aprilie 2018[7] | 1 | Croațiab) |
Înlocuitoarea Braziliei | 30 iulie 2018[8] | 1 | Austriac) |
- Note
- b) Croația a beneficiat de wild card pentru a ocupa locul prevăzut anterior pentru câștigătoarea Campionatului U18 al Oceaniei, competiție care nu s-a mai desfășurat.
- c) Deși s-a calificat la Campionatul Mondial din postura de câștigătoare a Campionatului Panamerican U18, Brazilia a notificat IHF că nu poate participa la competiție. În conformitate cu Articolul 2.8. al Regulamentului Competițiilor IHF pentru Juniori și Tineret, Federația Internațională a abordat alte două națiuni care au participat la Campionatului Panamerican U18, dar și acestea au declinat participarea. În consecință, locul Braziliei a fost realocat Europei, iar Austria a acceptat invitația IHF de a înlocui echipa sud-americană.[8]
Echipe calificate
[modificare | modificare sursă]- 1 Bold indică echipa campioană din acel an.
- 2 Italic indică echipa gazdă din acel an.
Tragerea la sorți
[modificare | modificare sursă]Tragerea la sorți pentru distribuția echipelor în grupe a avut loc pe 26 aprilie 2018, de la ora locală 14:00, în Basel, Elveția,[10][11][12] și a fost transmisă în direct pe pagina oficială[13] și pe canalul YouTube al Federației Internaționale de Handbal.[10]
Distribuția în urnele valorice
[modificare | modificare sursă]24 de echipe calificate la turneul final al Campionatului Mondial au fost distribuite în 6 urne valorice în funcție de coeficienții IHF.[13] Germania, Norvegia și Ungaria, ocupantele locurilor 1–3 la Campionatul European U17 din 2017, precum și Coreea de Sud, medaliată cu aur la Campionatul Asiatic U17 din 2017, au fost distribuite în prima urnă valorică.[13]
Urna 1 | Urna a 2-a | Urna a 3-a | Urna a 4-a | Urna a 5-a | Urna a 6-a |
---|---|---|---|---|---|
Grupele preliminare
[modificare | modificare sursă]În urma tragerii la sorți au rezultat grupele de mai jos. Programul complet al partidelor a fost publicat pe 22 mai 2018.[14][15] Înaintea începerii turneului final, Brazilia a notificat Federația Internațională că nu poate participa la competiție și a fost înlocuită cu echipa Austriei.[8]
Grupa A
[modificare | modificare sursă]Loc | Echipa | MJ | V | E | Î | GM | GP | DG | Pct | Calificare |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | România | 5 | 4 | 1 | 0 | 126 | 95 | +31 | 9 | Sferturi de finală |
2 | Germania | 5 | 4 | 0 | 1 | 128 | 100 | +28 | 8 | |
3 | Polonia (H) | 5 | 3 | 0 | 2 | 126 | 127 | −1 | 6 | |
4 | Austriac) | 5 | 2 | 0 | 3 | 110 | 133 | −23 | 4 | |
5 | Slovacia | 5 | 1 | 0 | 4 | 113 | 128 | −15 | 2 | |
6 | Angola | 5 | 0 | 1 | 4 | 100 | 120 | −20 | 1 |
Reguli de clasare: 1) Puncte; 2) Puncte în meciuri directe; 3) Golaveraj în meciuri directe; 4) Goluri înscrise în meciuri directe; 5) Golaveraj; 6) Goluri înscrise; 7) Egaluri.
(H) Gazdă.
7 august 2018 10:00 | Germania | 26 – 17 | Austria | Hala Legionów, Kielce Asistență: 100 Arbitri: Gasmi, Gasmi |
Michalczik 6 | (14–8) | Neidhart 6 | ||
5× 3× | Raport | 2× |
7 august 2018 12:00 | România | 22 – 21 | Slovacia | Hala Legionów, Kielce Asistență: 150 Arbitri: Bolić, Hurich |
Bălăceanu, Vîlcan 4 | (10–11) | Trepáčová 6 | ||
5× 1× | Raport | 2× 3× |
7 august 2018 18:30 | Polonia | 26 – 19 | Angola | Hala Legionów, Kielce Asistență: 3.000 Arbitri: Alpaidze, Berezkina |
Szczepanik 6 | (13–10) | Kiala 7 | ||
5× 1× | Raport | 6× 1× |
9 august 2018 16:00 | Austria | 19 – 37 | România | Hala Legionów, Kielce Asistență: 200 Arbitri: Alpaidze, Berezkina |
Neidhart 7 | (8–21) | Bălăceanu, Ilie 6 | ||
5× 1× | Raport | 7× 2× 1× |
9 august 2018 18:00 | Slovacia | 26 – 29 | Polonia | Hala Legionów, Kielce Asistență: 2.200 Arbitri: Covalciuc, Covaliuc |
Trepáčová 8 | (13–13) | Więckowska 10 | ||
6× 3× | Raport | 4× 2× 1× |
9 august 2018 20:00 | Angola | 19 – 28 | Germania | Hala Legionów, Kielce Asistență: 150 Arbitri: Doicinov, Gorețov |
Kiala 5 | (12–13) | Von Pereira 7 | ||
5× 1× | Raport | 4× 2× |
10 august 2018 16:00 | Germania | 27 – 19 | Slovacia | Hala Legionów, Kielce Asistență: 120 Arbitri: Burgos, Delgardo |
trei jucătoare 4 | (12–7) | Mészáros 7 | ||
2× 1× | Raport | 2× 1× |
10 august 2018 18:00 | România | 28 – 19 | Polonia | Hala Legionów, Kielce Asistență: 1.800 Arbitri: Gasmi, Gasmi |
Cace 7 | (13–10) | Haric 9 | ||
5× 1× | Raport | 5× 2× |
10 august 2018 20:00 | Austria | 23 – 20 | Angola | Hala Legionów, Kielce Arbitri: Al-Zayyat, Eial |
Fehringer 7 | (12–11) | Masseu 11 | ||
7× 1× | Raport | 5× 2× |
12 august 2018 16:00 | România | 19 – 19 | Angola | Hala Legionów, Kielce Asistență: 250 Arbitri: Doicinov, Gorețov |
Ilie, Vîlcan 4 | (12–8) | Masseu 11 | ||
3× 1× | Raport | 7× 1× |
12 august 2018 18:00 | Polonia | 25 – 30 | Germania | Hala Legionów, Kielce Asistență: 2.500 Arbitri: Burgos, Delgado |
Sobecka 7 | (13–14) | Von Pereira 9 | ||
1× 2× 1× | Raport | 2× 2× |
12 august 2018 20:00 | Slovacia | 23–27 | Austria | Hala Legionów, Kielce Asistență: 89 Arbitri: El-Saied, El-Saied |
Mészáros, Trepáčová 6 | (12–14) | Neidhart 12 | ||
9× 3× | Raport | 3× 1× |
13 august 2018 16:00 | Angola | 23 – 24 | Slovacia | Hala Legionów, Kielce Asistență: 95 Arbitri: Reyes, Zúñiga |
Masseu 7 | (13–10) | Trepáčová 7 | ||
4× 2× | Raport | 1× 1× |
13 august 2018 18:00 | Polonia | 27 – 24 | Austria | Hala Legionów, Kielce Asistență: 1.450 Arbitri: Bennani, Bennani |
Więckowska 8 | (13–15) | Neidhart 9 | ||
6× 3× | Raport | 4× 2× |
13 august 2018 20:00 | Germania | 17 – 20 | România | Hala Legionów, Kielce Asistență: 400 Arbitri: Covalciuc, Covalciuc |
Mühlner 5 | (8–11) | Târșoagă 6 | ||
1× 3× | Raport | 1× 2× |
Grupa B
[modificare | modificare sursă]Loc | Echipa | MJ | V | E | Î | GM | GP | DG | Pct | Calificare |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ungaria | 5 | 5 | 0 | 0 | 162 | 107 | +55 | 10 | Sferturi de finală |
2 | Danemarca | 5 | 4 | 0 | 1 | 137 | 103 | +34 | 8 | |
3 | Croația | 5 | 3 | 0 | 2 | 118 | 117 | +1 | 6 | |
4 | Suedia | 5 | 2 | 0 | 3 | 124 | 127 | −3 | 4 | |
5 | Chile | 5 | 1 | 0 | 4 | 91 | 134 | −43 | 2 | |
6 | Egipt | 5 | 0 | 0 | 5 | 98 | 142 | −44 | 0 |
Reguli de clasare: 1) Puncte; 2) Puncte în meciuri directe; 3) Golaveraj în meciuri directe; 4) Goluri înscrise în meciuri directe; 5) Golaveraj; 6) Goluri înscrise; 7) Egaluri.
7 august 2018 14:00 | Danemarca | 28 – 21 | Croația | Hala Legionów, Kielce Asistență: 250 Arbitri: Covalciuc, Covalciuc |
Faartoft 7 | (18–13) | Kaselj 4 | ||
2× 2× | Raport | 8× 2× 1× |
7 august 2018 16:00 | Ungaria | 29 – 24 | Suedia | Hala Legionów, Kielce Asistență: 500 Arbitri: Leszczyński, Piechota |
Pál 8 | (15–12) | Dano 4 | ||
3× 2× | Raport | 4× 4× |
7 august 2018 20:30 | Egipt | 12 – 23 | Chile | Hala Legionów, Kielce Asistență: 180 Arbitri: Lee, Lee |
Hany 4 | (6–10) | Sepúlveda 6 | ||
7× 2× | Raport | 2× 1× |
8 august 2018 16:00 | Suedia | 23 – 32 | Danemarca | Hala Legionów, Kielce Asistență: 220 Arbitri: Gasmi, Gasmi |
Dano 8 | (12–16) | Møller 7 | ||
3× 1× | Raport | 1× 3× |
8 august 2018 18:00 | Chile | 13 – 42 | Ungaria | Hala Legionów, Kielce Asistență: 150 Arbitri: Al-Zayyat, Eial |
Araya, Rebolledo 4 | (6–20) | Pál 7 | ||
2× 1× | Raport | 4× 1× |
8 august 2018 20:00 | Croația | 31 – 24 | Egipt | Hala Legionów, Kielce Asistență: 100 Arbitri: Al-Wattani, Qamber |
Malec 6 | (15–11) | Mamdou 7 | ||
6× 4× | Raport | 2× 2× |
10 august 2018 10:00 | Ungaria | 27 – 21 | Croația | Hala Legionów, Kielce Asistență: 105 Arbitri: Covalciuc, Covalciuc |
Schatzl 7 | (13–9) | Barišić 5 | ||
3× 3× | Raport | 4× 3× |
10 august 2018 12:00 | Danemarca | 24 – 15 | Egipt | Hala Legionów, Kielce Arbitri: Diop, Faye |
Hansen, Møller 4 | (11–10) | Mohamed 6 | ||
5× 1× | Raport | 7× 1× |
10 august 2018 14:00 | Suedia | 31 – 19 | Chile | Hala Legionów, Kielce Asistență: 100 Arbitri: Sá, Sá |
Andersson 9 | (17–13) | Pacheco 5 | ||
2× 2× | Raport | 3× 1× |
11 august 2018 16:00 | Danemarca | 28 – 16 | Chile | Hala Legionów, Kielce Asistență: 110 Arbitri: Doicinov, Gorețov |
Wierzba 5 | (12–8) | Araya 4 | ||
7× 2× 1× | Raport | 4× |
11 august 2018 18:00 | Egipt | 24 – 36 | Ungaria | Hala Legionów, Kielce Asistență: 76 Arbitri: Ota, Shimajiri |
Haitham, Mamdou 4 | (8–21) | Bánfai 8 | ||
3× 2× | Raport | 1× |
11 august 2018 20:00 | Croația | 24 – 18 | Suedia | Hala Legionów, Kielce Asistență: 151 Arbitri: Alpaidze, Berezkina |
Malec 7 | (9–10) | Andersson 5 | ||
4× 2× | Raport | 6× 1× 1× |
13 august 2018 10:00 | Chile | 20 – 21 | Croația | Hala Legionów, Kielce Asistență: 100 Arbitri: Sá, Sá |
Álvarez 7 | (11–11) | Miholić 5 | ||
3× 2× | Raport | 5× 1× |
13 august 2018 12:00 | Egipt | 23 – 28 | Suedia | Hala Legionów, Kielce Asistență: 100 Arbitri: Al-Wattani, Qamber |
Mohamed 8 | (13–14) | Dano 9 | ||
8× 3× 1× | Raport | 4× 2× |
13 august 2018 14:00 | Ungaria | 28 – 25 | Danemarca | Hala Legionów, Kielce Asistență: 120 Arbitri: Leszczyński, Piechota |
Pál 7 | (14–14) | Møller 5 | ||
1× 2× | Raport | 1× 3× |
Grupa C
[modificare | modificare sursă]Loc | Echipa | MJ | V | E | Î | GM | GP | DG | Pct | Calificare |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Rusia | 5 | 5 | 0 | 0 | 170 | 103 | +67 | 10 | Sferturi de finală |
2 | Norvegia | 5 | 4 | 0 | 1 | 165 | 119 | +46 | 8 | |
3 | Țările de Jos | 5 | 3 | 0 | 2 | 150 | 142 | +8 | 6 | |
4 | Japonia | 5 | 2 | 0 | 3 | 122 | 136 | −14 | 4 | |
5 | Argentina | 5 | 1 | 0 | 4 | 93 | 164 | −71 | 2 | |
6 | China | 5 | 0 | 0 | 5 | 115 | 152 | −37 | 0 |
Reguli de clasare: 1) Puncte; 2) Puncte în meciuri directe; 3) Golaveraj în meciuri directe; 4) Goluri înscrise în meciuri directe; 5) Golaveraj; 6) Goluri înscrise; 7) Egaluri.
7 august 2018 10:00 | Norvegia | 36 – 25 | China | Sala Universității Politehnice, Kielce Asistență: 100 Arbitri: Diop, Faye |
Novak 6 | (22–14) | Zhu H. 6 | ||
1× 1× | Raport | 5× 1× |
7 august 2018 12:00 | Rusia | 43 – 14 | Argentina | Sala Universității Politehnice, Kielce Asistență: 150 Arbitri: Al-Wattani, Qamber |
Levcina 6 | (17–8) | Bono 4 | ||
3× 2× | Raport | 2× 2× |
7 august 2018 14:00 | Japonia | 30 – 33 | Țările de Jos | Sala Universității Politehnice, Kielce Asistență: 145 Arbitri: Reyes, Zúñiga |
Okada 13 | (14–16) | Krullaars 9 | ||
4× 2× | Raport | 3× 2× |
9 august 2018 16:00 | China | 17 – 32 | Rusia | Sala Universității Politehnice, Kielce Asistență: 65 Arbitri: Sá, Sá |
Zhou 6 | (11–16) | Sinelnikova 6 | ||
3× | Raport | 1× |
9 august 2018 18:00 | Țările de Jos | 25 – 34 | Norvegia | Sala Universității Politehnice, Kielce Asistență: 180 Arbitri: Leszczyński, Piechota |
Van der Vliet 10 | (13–19) | Figenschau 8 | ||
4× 2× | Raport | 7× 2× |
9 august 2018 20:00 | Argentina | 23 – 26 | Japonia | Sala Universității Politehnice, Kielce Asistență: 55 Arbitri: Bennani, Bennani |
Bono 10 | (10–14) | Ito 8 | ||
8× 3× | Raport | 3× 1× |
10 august 2018 16:00 | Norvegia | 39 – 12 | Argentina | Sala Universității Politehnice, Kielce Asistență: 87 Arbitri: El-Saied, El-Saied |
Høve 8 | (20–6) | Cavo 4 | ||
4× 1× | Raport | 4× |
10 august 2018 18:00 | Rusia | 31 – 27 | Japonia | Sala Universității Politehnice, Kielce Asistență: 50 Arbitri: Bolić, Hurich |
Skivko 6 | (17–8) | Ito 5 | ||
2× 1× | Raport | 6× 1× |
10 august 2018 20:00 | China | 30 – 32 | Țările de Jos | Sala Universității Politehnice, Kielce Asistență: 225 Arbitri: Al-Wattani, Qamber |
Zhou 10 | (16–18) | Sprengers 12 | ||
4× 1× | Raport | 2× 3× |
12 august 2018 16:00 | Rusia | 30 – 27 | Țările de Jos | Sala Universității Politehnice, Kielce Asistență: 150 Arbitri: Covalciuc, Covalciuc |
Maslova 9 | (16–12) | Krullaars 8 | ||
4× 2× | Raport | 1× 3× |
12 august 2018 18:00 | Japonia | 23 – 29 | Norvegia | Sala Universității Politehnice, Kielce Asistență: 82 Arbitri: Al-Wattani, Qamber |
Ito 5 | (13–14) | Deila 5 | ||
1× | Raport | 2× 3× |
12 august 2018 20:00 | Argentina | 26 – 23 | China | Sala Universității Politehnice, Kielce Arbitri: Bolić, Hurich |
Bono 8 | (11–11) | Zhou 11 | ||
4× 1× | Raport | 7× 2× |
13 august 2018 16:00 | Țările de Jos | 33 – 18 | Argentina | Sala Universității Politehnice, Kielce Asistență: 77 Arbitri: Ota, Shimajiri |
Van der Vliet 8 | (17–11) | Bono 6 | ||
2× 1× | Raport | 4× |
13 august 2018 18:00 | Japonia | 26 – 20 | China | Sala Universității Politehnice, Kielce Asistență: 100 Arbitri: El-Saied, El-Saied |
Okada 6 | (14–9) | Zhou 7 | ||
1× 1× | Raport | 1× 1× |
13 august 2018 20:00 | Norvegia | 28 – 34 | Rusia | Sala Universității Politehnice, Kielce Arbitri: Gasmi, Gasmi |
Novak 6 | (13–20) | Maslova, Mihailicenko 6 | ||
3× 1× | Raport | 3× |
Grupa D
[modificare | modificare sursă]Loc | Echipa | MJ | V | E | Î | GM | GP | DG | Pct | Calificare |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Coreea de Sud | 5 | 5 | 0 | 0 | 198 | 145 | +53 | 10 | Sferturi de finală |
2 | Franța | 5 | 4 | 0 | 1 | 157 | 115 | +42 | 8 | |
3 | Spania | 5 | 2 | 1 | 2 | 142 | 122 | +20 | 5 | |
4 | Tunisia | 5 | 2 | 0 | 3 | 128 | 154 | −26 | 4 | |
5 | Muntenegru | 5 | 1 | 1 | 3 | 114 | 130 | −16 | 3 | |
6 | Kazahstan | 5 | 0 | 0 | 5 | 112 | 185 | −73 | 0 |
Reguli de clasare: 1) Puncte; 2) Puncte în meciuri directe; 3) Golaveraj în meciuri directe; 4) Goluri înscrise în meciuri directe; 5) Golaveraj; 6) Goluri înscrise; 7) Egaluri.
7 august 2018 16:00 | Coreea de Sud | 45 – 27 | Tunisia | Sala Universității Politehnice, Kielce Asistență: 85 Arbitri: Burgos, Delgado |
Kim S. 12 | (27–11) | Aouij 13 | ||
7× 2× 1× | Raport | 3× |
7 august 2018 18:00 | Franța | 20 – 16 | Muntenegru | Sala Universității Politehnice, Kielce Asistență: 100 Arbitri: Doicinov, Gorețov |
Peillon 5 | (9–6) | Božović 5 | ||
4× 1× | Raport | 3× 3× |
7 august 2018 20:00 | Spania | 39 – 21 | Kazahstan | Sala Universității Politehnice, Kielce Asistență: 150 Arbitri: El-Saied, El-Saied |
Loidi 7 | (16–10) | Japarova 5 | ||
2× 2× | Raport | 5× |
8 august 2018 16:00 | Tunisia | 12 – 27 | Franța | Sala Universității Politehnice, Kielce Asistență: 75 Arbitri: Bennani, Bennani |
Aouij 9 | (6–15) | Peillon 4 | ||
2× 2× | Raport | 2× 3× |
8 august 2018 18:00 | Kazahstan | 24 – 39 | Coreea de Sud | Sala Universității Politehnice, Kielce Asistență: 150 Arbitri: Sá, Sá |
Stepanova 11 | (6–20) | Woo, Yun 6 | ||
3× 1× | Raport | 6× 2× |
8 august 2018 20:00 | Muntenegru | 18 – 18 | Spania | Sala Universității Politehnice, Kielce Asistență: 200 Arbitri: Bolić, Hurich |
Vukčević 5 | (10–7) | Sobrepera 6 | ||
7× 3× 1× | Raport | 3× 1× |
10 august 2018 10:00 | Coreea de Sud | 37 – 24 | Muntenegru | Sala Universității Politehnice, Kielce Asistență: 150 Arbitri: Bennani, Bennani |
Woo 8 | (20–10) | trei jucătoare 5 | ||
4× 2× | Raport | 9× 2× |
10 august 2018 12:00 | Franța | 29 – 25 | Spania | Sala Universității Politehnice, Kielce Asistență: 150 Arbitri: Reyes, Zúñiga |
Foppa 7 | (15–11) | Sobrepera 7 | ||
5× 1× | Raport | 2× 1× |
10 august 2018 14:00 | Tunisia | 36 – 26 | Kazahstan | Sala Universității Politehnice, Kielce Asistență: 100 Arbitri: Ota, Shimajiri |
Aouij 10 | (20–11) | Japarova 6 | ||
5× 1× | Raport | 4× |
11 august 2018 16:00 | Franța | 42 – 17 | Kazahstan | Sala Universității Politehnice, Kielce Asistență: 100 Arbitri: Al-Zayyat, Eial |
Pora 8 | (20–9) | Japarova 5 | ||
1× 3× | Raport | 3× 1× |
11 august 2018 18:00 | Spania | 31 – 32 | Coreea de Sud | Sala Universității Politehnice, Kielce Asistență: 300 Arbitri: Leszczyński, Piechota |
Sobrepera 6 | (15–15) | Kim S., Yun 8 | ||
2× 2× | Raport | 4× 2× |
11 august 2018 20:00 | Muntenegru | 27 – 31 | Tunisia | Sala Universității Politehnice, Kielce Asistență: 200 Arbitri: Reyes, Zúñiga |
Božović, Raičević 6 | (12–13) | Aouij 10 | ||
7× 1× | Raport | 3× 2× |
13 august 2018 10:00 | Kazahstan | 24 – 29 | Muntenegru | Sala Universității Politehnice, Kielce Asistență: 67 Arbitri: Diop, Faye |
Stepanova 8 | (12–16) | Raičević 8 | ||
Raport | 2× 2× |
13 august 2018 12:00 | Spania | 29 – 22 | Tunisia | Sala Universității Politehnice, Kielce Asistență: 84 Arbitri: Burgos, Delgado |
trei jucătoare 4 | (17–10) | Zalfani 9 | ||
4× 1× | Raport | 4× |
13 august 2018 14:00 | Coreea de Sud | 45 – 39 | Franța | Sala Universității Politehnice, Kielce Arbitri: Alpaidze, Berezkina |
Woo 12 | (22–21) | Foppa 9 | ||
5× 1× | Raport | 2× 2× |
Cupa președintelui
[modificare | modificare sursă]Schemă pentru locurile 21–24
[modificare | modificare sursă]Semifinalele pentru locurile 21–24 | Meciul pentru locurile 21–22 | |||||
15 august | ||||||
Angola | 26 | |||||
16 august | ||||||
Egipt | 17 | |||||
Angola | 22 | |||||
15 august | ||||||
China | 18 | |||||
China | 27 | |||||
Kazahstan | 25 | |||||
Meciul pentru locurile 23–24 | ||||||
16 august | ||||||
Egipt | 31 | |||||
Kazahstan | 25 |
Semifinalele pentru locurile 21–24
[modificare | modificare sursă]15 august 2018 09:30 | Angola | 26 – 17 |