Інна Ковалишена — Вікіпедія

Інна Ковалишена
Народилася2 листопада 1996(1996-11-02) (28 років)
Маньківці, Барський район, Вінницька область, Україна
Країна Україна
Діяльністьписьменниця, історикиня

Інна Ковалишена (нар. 2 листопада 1996 року в селі Маньківці, Вінницька область, Україна) — українська письменниця, історикиня.

Життєпис

[ред. | ред. код]

Здобула ступінь магістра за спеціальністю «Вчителька історії та права» історичного факультету у ВДПУ ім. Коцюбинського. Два роки викладала історію для учнів середньої школи. Згодом переїхала до Бучанського району Київської області, де займається письменницькою діяльністю і розробляє сценарії для ігор. Співпрацювала з електронним фензином «Світ Фентезі». Працювала репетиторкою. Має вроджену інвалідність ІІ групи[1][2].

Інтерес до історії відчула в дитинстві, знайомлячись з художньою літературою, присвяченій давнім цивілізаціям. Свої знання з цієї теми намагалася поглибити спершу посібниками для школярів, потім енциклопедичними виданнями.

Потребу у створенні художніх текстів також частково зумовив інтерес до історії, оскільки жанри, в якому працює авторка, — це історичне та псевдоісторичне фентезі.

Творчість

[ред. | ред. код]

Один з перших художніх творів вийшов у колективній збірці «Брама. Багряні ночі», виданої за підсумками конкурсу фентезійних історій «Брама-2017».

Невдовзі у «Тотемному видавництві», що опікується електронними книжками вийшов роман Інни Ковалишеної «Дгарма».

В грудні 2021 року видавництво «Моя книжкова полиця» презентувало книгу «Крута історія України від динозаврів до сьогодні». Цей ілюстрований дитячий проєкт увійшов до довгого списку конкурсу Книга року BBC-2022[3]. В інтерв'ю Дмитру Десятерику авторка розповіла, що деякі жарти, що потрапили до книги, були почуті нею від її учнів під час занять з історії.

У 2023 році у Катерини Пекур вийшла книга «Ключ від всіх дверей», що містить десять історій в жанрах міського та історичного фентезі. Один з цих творів був написаний у співавторстві з Інною Ковалишеною.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Історія України від давнини до сьогодні. Kyiv Daily. 3 листопада 2021. Процитовано 25 червня 2023.
  2. Дмитро Десятерик (27 листопада 2022). «Колоніальний світ помирає зараз в Україні». Наше Слово. Процитовано 25 червня 2023.
  3. Короткі списки Книги року ВВС-2022. BBC News Ukrainian. 24 листопада 2022. Процитовано 25 червня 2023.