Амерікен Макгі — Вікіпедія

Амерікан Макгі
American McGee
Народився13 грудня 1972(1972-12-13) (52 роки)
Даллас, Техас, США
ГромадянствоСША США
Місце проживанняШанхай[1] Редагувати інформацію у Вікіданих
Діяльністьгеймдізайнер
Конфесіяатеїзм Редагувати інформацію у Вікіданих
IMDbID 0569035 Редагувати інформацію у Вікіданих
Сайтamericanmcgee.com

Амерікен Джеймс Макгі (англ. American James McGee; 13 грудня 1972(19721213)) — американський геймдизайнер, відомий як розробник гри American McGee's Alice.

Біографія

[ред. | ред. код]

Ранні роки

[ред. | ред. код]

Амерікен Макгі народився в Далласі, штат Техас. Навчався в середній школі імені Вудро Вільсона (Woodrow Wilson High School)[2]. З приводу свого імені (англ. American — американець) відповідає, що так його назвала мати:

Це питання мені найчастіше ставлять в житті і надсилають електронною поштою: «Амерікен — твоє справжнє ім'я?» Відповідь така: так, моя мати назвала мене так. Вона стверджувала, що знала жінку, з якою вчилася в коледжі, і та назвала свою дочку «Америка», мабуть цей випадок підказав їй ім'я. Вона також розповіла, що подумувала назвати мене «Обнард». Моя мати завжди була дуже ексцентричною і творчою особистістю.

Оригінальний текст (англ.)
The question I get most often in life and in email is, "Is American your real name?" The answer is: Yes, my mother named me that. She claims a woman she knew in college, who named her daughter "America", inspired the name. She also tells me that she was thinking of naming me "Obnard". She was and always has been a very eccentric and creative person
.

— Амерікен Макгі [3]

У віці одинадцяти років Амерікен отримав свій перший комп'ютер від рідного дядька J. O. McGee. На цьому комп'ютері Макгі вперше випробував процеси програмування, вивчаючи BASIC[4]. Коли Амерікену виповнилося шістнадцять років, його шкільні роки закінчилися, і треба було заробляти на життя.

Я повертався в абсолютно порожній будинок. Мати та вітчим з'їхали. Так що я був наданий самому собі.

Оригінальний текст (англ.)
I came home to a completely empty house. My mother and stepfather were gone. So I was out on my own
.

— Амерікен Макгі[5]

Макгі працював посудомийником, шліфувальником кілець в ювелірній майстерні, приймав замовлення в музичному магазині. Надалі, працюючи в автомайстерні, Амерікен встигав писати програмні додатки для інвентаризації та відстеження заявок клієнтів[5].

Початок кар'єри в id Software

[ред. | ред. код]

У 1992 році Амерікен Макгі став сусідом, і незабаром потоваришував з Джоном Кармаком, програмістом і співзасновником id Software[5]. Кармак запропонував Амерікену роботу в технічній підтримці. У 1993 р. Макгі отримав посаду дизайнера ігрових рівнів та музичного менеджера. На новій посаді він створював образ ігрових ландшафтів ігор Doom, Quake і Quake II.[6]

Робота в Electronic Arts

[ред. | ред. код]

У 1998 році Амерікен Макгі отримав посаду креативного директора в Electronic Arts — однієї з найбільших компаній в індустрії розробки комп'ютерних ігор. Амерікен почав роботу над своєю власною комп'ютерною грою American McGee's Alice, яка була видана в 2000 р., принесла автору популярність та безліч позитивних відгуків з боку критиків.

Власні проекти

[ред. | ред. код]

Після випуску American McGee's Alice Амерікен йде з Electronic Arts і в 2003 р. організовує власну компанію The Mauretania Import Export Company. Крім того, разом з компанією Carbon 6 він почав опрацьовувати концепції American McGee's Oz і перший варіант гри за мотивами казок братів Грімм. Компанія намагалася співпрацювати з кінопродюсерами і виробниками іграшок, але через деякий час всі проекти були заморожені.

У 2004 році була видана гра Scrapland, над якою Амерікен Макгі працював спільно з Enlight Software.

У 2006 році гра Bad Day LA отримала досить низькі оцінки критиків[7][8][9].

У 2007 році Амерікен заснував в Шанхаї студію Spicy Horse Design House, якою керує по сьогоднішній день. У 2008 році студія розпочала серію ігор American McGee's Grimm для онлайн-сервісу GameTap. У 2009 році Америкэн відкрив дочірню компанію Spicy Pony, яка займається розробкою ігор для iPhone. Перша видана гра — DexIQ, в 2010 році для iPhone була видана нова гра — American McGee's Crooked House.

У 2011 році вийшла гра «Alice: Madness Returns» — продовження «American McGee's Alice».

Ігри, створені за участю Амерікен Макгі

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. https://www.instagram.com/p/CKS5ZwkDoKK/
  2. American McGee (англійською) . Сайт MySpace. Архів оригіналу за 9 квітня 2012. Процитовано 2009.
  3. American McGee's Personal Website and Weblog (англійською) . Архів оригіналу за 3 квітня 2005. Процитовано 2009.
  4. The Great American (McGee) Game. Інтерв'ю з Амерікен Макгі (англійською) . Архів оригіналу за 9 квітня 2012. Процитовано 2009.
  5. а б в The Great American (McGee) Game. Інтерв'ю з Амерікен Макгі (продовження) (англійською) . Архів оригіналу за 9 квітня 2012. Процитовано 2009.
  6. [http :// www.americanmcgee.com/wordpress/about/ Biography: American McGee] (англійською) . Процитовано 2009.
  7. Ryan Davis. review.html American McGee Presents Bad Day LA Review. gamespot.com (англійською) . Процитовано 2009.
  8. Dan Adams. Bad Day LA Review. ign.com (англійською) . Архів оригіналу за 9 квітня 2012. Процитовано 2009.
  9. Bad Day LA. metacritic.com (англійською) . Архів оригіналу за 9 квітня 2012. Процитовано 2009. [Архівовано 2012-04-15 у Wayback Machine.]

Посилання

[ред. | ред. код]