Баклан — Вікіпедія

Баклан
 Редагувати інформацію у Вікіданих
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Сулоподібні (Suliformes)
Родина: Бакланові (Phalacrocoracidae)
Рід: Баклан (Phalacrocorax)
Brisson, 1760
Види

Дивитись відповідний розділ

Посилання
Вікісховище: Phalacrocorax
Віківиди: Phalacrocorax
EOL: 45511367
ITIS: 174714
NCBI: 9207
Fossilworks: 39689

Баклан (Phalacrocorax) — рід птахів родини бакланових (Phalacrocoracidae), залежно від класифікації єдиний або один з 2–3 родів родини.

Поширення

[ред. | ред. код]

Баклани майже космополітичні, відсутні лише в північно-центральних районах Сибіру та Канади, а також на ізольованих океанічних островах і в посушливих землях. Вони є звичними відвідувачами морських та озерних узбережжів і берегів великих річок.

Баклани — птахи значних розмірів, пристосовані до водного середовища. Під водою вони використовують як рушій міцні задні кінцівки з пальцями з'єднаними мембраною. Ноги бакланів щільно прилягають один до одного і відводяться назад, стегна забезпечені порівняно великими та потужними м'язами.

Біологія

[ред. | ред. код]

Баклани здатні тривалий час залишатися зануреними і спускатися на відповідні глибини. При повній легкості у воді баклани, навпаки, дуже незграбні на землі, де вони важко пересуваються. Баклани, що є незвичним для морських птахів фактом, несуть значну кількість яєць (6 і більше) і здатні організувати новий розплід в кінці сезону, якщо дозволяє екологічна ситуація.

Баклани в культурі людства

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]
  • Cormorant videos [Архівовано 13 лютого 2010 у Wayback Machine.] on the Internet Bird Collection
  • Recovery plan for Chatham Island shag and Pitt Island shag 2001–2011 (PDF). Department of Conservation, Wellington, New Zealand. 2001. Архів оригіналу (PDF) за 25 березня 2009. Процитовано 28 вересня 2007.
  • First video of cormorant deep sea dive [Архівовано 5 березня 2015 у Wayback Machine.], by the Wildlife Conservation Society and the National Research Council of Argentina. WCS press release, 2012-07-31 [Архівовано 16 липня 2015 у Wayback Machine.]