Міська Рада (станція метро) — Вікіпедія

Координати: 47°54′31″ пн. ш. 33°23′48″ сх. д. / 47.9086° пн. ш. 33.3967° сх. д. / 47.9086; 33.3967

Міська Рада
Загальні дані
Типодносклепінна
Кількість1
Типострівна
Формапряма
Довжина104 м
Дата відкриття13 лютого 1988 р.
Виходи до95 квартал, вулиці: Джохара Дудаєва (Єсеніна), Героїв АТО (Димитрова), проспект Університетський[ru] (Гагаріна), Криворізький національний університет, міськвиконком
Мапа

«Міська рада» (до 2024 — Будинок Рад) — підземна станція Криворізького преметро. Відкрита 13 лютого 1988 року. Приймає маршрути:

Конструктивно, станція «Будинок Рад» повністю повторює сусідню станцію «Проспект Металургів»: «харківське» односклепіння, два підземних вестибюлі з виходами, службові приміщення і СТП в продовженні склепіння станції, круглі тунелі по обидва боки. Відрізняється вона лише оздобленням: червоний мармур обраний основним оздоблювальним матеріалом у нижній частині колійної стіни й на підлозі, склепіння виконано із горіхового набору шестигранників, що нагадує бджолині стільники. Вздовж кожної колійної стіни розташовані по три мозаїчних панно радянської тематики.

Рух поїздів на станції лівосторонній — на перегоні «Мудрьона» — «Будинок Рад» відбувається перетин тунелів у вертикальному перерізі.

Історія

[ред. | ред. код]

Початково, з 13 червня 1988 рух на станції було відкрито в човниковому режимі. Будівництво станцій «Проспект Металургів» і «Кільцева» затримувалося. Регулярний маршрутний рух здійснювався на дистанції «Дзержинська» — «Майдан Праці». Було вирішено пустити два човникові тривагонні потяги по кожній колії для руху пасажирів з «Дзержинської» до «Будинку Рад». У цьому режимі станція працювала трохи більше року.

З 2 травня 1989 року рух тут став транзитним — таким, яким він є зараз.

З 26 липня 2024 року станція була перейменована на «Міська Рада»[1].

Галерея

[ред. | ред. код]

Оголошення інформатора

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Очистили прострір від радянщини: станція криворізького швидкісного трамваю «Будинок Рад» отримала нову назву. Перший міський (ua) . Процитовано 31 липня 2024.

Посилання

[ред. | ред. код]