Буриданів віслюк — Вікіпедія
Буриданів віслюк — вислів, що характеризує людину, яка перебуває у крайній нерішучості та не знає, яке ухвалити рішення.
Ще грецький філософ Аристотель висловив думку, що людина, зіткнувшись з проблемою вибору між рівноцінними речами або подіями, довго вагається і не знає, чому віддати перевагу. Пізніше французький філософ Жан Буридан розвинув цю теорію і для наочності навів приклад віслюка, який, перебуваючи на рівній відстані між двома однаковими оберемками сіна, наражається на небезпеку померти з голоду, бо через свою нерішучість не може віддати перевагу одному із них.
Так, простоявши на одному місці й ані на крок не зсунувшись у той або інший бік, віслюк одержав «заслужену нагороду» — голодну смерть.
- Вагання [Архівовано 14 червня 2021 у Wayback Machine.] // Українська мала енциклопедія : 16 кн. : у 8 т. / проф. Є. Онацький. — Накладом Адміністратури УАПЦ в Аргентині. — Буенос-Айрес, 1958. — Т. 1, кн. II : Літери В — Ґ. — С. 123. — 1000 екз.
- Нерішучість // Українська мала енциклопедія : 16 кн : у 8 т. / проф. Є. Онацький. — Буенос-Айрес, 1962. — Т. 5, кн. IX : Літери На — Ол. — С. 1129-1130. — 1000 екз.
- Буриданів осел на otrezal.ru [Архівовано 19 лютого 2017 у Wayback Machine.][неавторитетне джерело]
Це незавершена стаття з логіки. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |