Золотий м'яч 1964 — Вікіпедія
Золотий м'яч 1964 року — 9-те щорічне вручення нагороди найкращому футболісту Європи, за підсумками опитування від журналу «Франс Футбол».
Участь у голосуванні за визначення найкращого футболіста в Європі взяли представники 21 футбольної асоціації УЄФА, зокрема: Австрії, Англії, Бельгії, Болгарії, Греції, Данії, Іспанії, Італії, Люксембурга,Нідерландів, Польщі, Португалії, СРСР, Туреччини, Угорщини, Франції, ФРН, Чехословаччини, Швейцарії, Швеції та Югославії.
Кожен із членів журі обирав п'ятьох футболістів, які, на його думку, є найкращими гравцями Європи. За перше місце нараховували 5 очок, за друге — чотири, за третє — три, за четверте — два, за п'яте — одне очко. Максимально переможець міг отримати 105 очок.
Результати голосування були опубліковані 22 грудня 1964 року в журналі France Football (№ 980).
Володарем нагороди став 24-річний шотландський нападник клубу «Манчестер Юнайтед» Деніс Лоу.
- Розподіл по амплуа серед 26 футболістів згаданих в анкетах наступний: 1 воротар, 3 захисники, 7 півзахисників та 15 нападників.[1]
- 26 гравців згаданих в анкетах представляли 13 країн, з них найбільше було від Італії — 6 гравців, від Бельгії — 3, ще 6 країн представляли по 2 гравці.
- Вперше лауреатом трофею став представник Шотландії. Лідером за цим показником залишається Іспанія — 3 трофеї (Луїс Суарес та двічі Альфредо Ді Стефано).
- За історію вручення нагороди Золотий м'яч Деніс Лоу залишається єдиним шотландським володарем трофею.
- Цікаво, що шотландці не брали участі в опитуванні респондентами. Загалом представники ЗМІ Шотландії лише одного разу брали участь в опитуванні у рік дебюту врученні нагороди — в 1956-му.
- Вдруге переможцем опитування став представник чемпіонату Англії. Лідером за цим показником залишається іспанський чемпіонат — 4 трофеї.
- Серед згаданих в анкетах гравців найбільше було представників «Інтернаціонале» — 4, по 2 гравці представляли «Бенфіку», «Мілан», «Ювентус» та «Андерлехт».
- European Footballer of the Year («Ballon d'Or») 1964 [Архівовано 25 травня 2019 у Wayback Machine.]
- ↑ Газета «Команда» № 47 (2639), 14 березня 2007 року