Зірковий ескорт — Вікіпедія

Зірковий ескорт
Get Him to the Greek
ЖанрКінокомедія
РежисерНіколас Столлер
ПродюсерДжудд Аппатоу
Ніколас Столлер
Девід Бушвелл
Родні Ротман
Джейсон Сігел
СценаристНіколас Столлер
Джейсон Сігел
У головних
ролях
Джона Гілл
Рассел Бренд
Елізабет Мосс
Роуз Бірн
Шон Комбс
Колм Міні
ОператорРоберт Йоменd
КомпозиторЛіл Воркмен
ХудожникJan Roelfsd
КінокомпаніяRelativity Media
Spyglass Entertainment
Apatow Productions
Дистриб'юторUniversal Pictures
Тривалість109 хв.
Моваанглійська
КраїнаСША
Рік2010
Кошторис40 млн дол.
Касові збори$83,276,928 ($60,974,475 в США та $22,302,453 за кордоном)[1]
IMDbID 1226229
ПопереднійУ прольоті
gethimtothegreek.net

«Зірковий ескорт» (англ. Get Him to the Greek) — американська кінокомедія 2010 року, режисером якого виступив Ніколас Столлер. У головних ролях знялися Джона Гілл і Рассел Бренд. Сюжет фільму, що був написаний Ніколасом Столлером і Джейсоном Сігелом віддалено продовжує історію іншого проєкту Ніколаса Столлера «У прольоті» 2008 року, адже в ньому так само фігурує герой Албус Сноу у виконанні Рассела Бренда.

Прем'єра кінофільму в США відбулася 4 червня 2010 року[2], в Україні — 17 липня[3].

Сюжет

[ред. | ред. код]

Головний герой кінофільму — рок-зірка Алдус Сноу. Кінофільм розпочинається зі зйомок його нового відеокліпу на пісню «Дитя Африки». Проте і пісня, і відеокліп не здобули успіху: їх стали називати найбільшим лихом Африки після геноциду. Алдус, що вже сім років не вживав наркотиків і алкоголю, зривається вслід за своєю дружиною попспівачкою Джеккі Ку (Jackie Q), від якої Сноу має сина Неаполя. Тоді дружина кидає його й забирає сина.

Тим часом у Лос-Анжелесі мешкає Аарон Грін, великий фанат Алдуса Сноу, що мешкає разом із дівчиною Дафною, яка працює лікарем в інтернатурі. Грін працює на велику музичну компанію, що розшукує не розкручені таланти й заробляє на концертах. Замість того, щоб шукати нові таланти, Аарон пропонує голові компанії (Серджіо Рома) провести ювілейний концерт легендарного рок-співака Алдуса Сноу в Грецькому театрі Лос-Анжелесу. Таким чином, Серджіо відправляє Аарона в Лондон: той має доставити зірку спочатку до Нью-Йорка на телепередачу. Потім має відбутися концерт Сноу в Лос-Анжелесі. При цьому Алдус має відчувати себе зіркою.

У перший же день Аарон розуміє, що свою роботу йому буде виконати складно: спочатку Алдус докоряє Ааронові за те, що концерт перенесли на ближчий термін, потім він відмовляється вирушати до аеропорту, натомість проводить вечір у барах, розпиваючи алкогольні напої в компанії дівчат. Аарон мусить слідувати за ним.

Наступного дня вони вирушають до Нью-Йорка й встигають на телепередачу. Алдус хоче заспівати пісню «Дитя Африки». Проте в останній момент виявляється, що він не знає слів. Аарон питає в усіх оточуючих, та не встигає знайти текст Алдусові. Співак змінює плани й співає іншу пісню.

Аарон дізнався, що батько Алдуса працює в Лас-Вегасі, проте в нього з сином не надто теплі відносини. Він пропонує йому покращити стосунки з батьком. Алдус погоджується і замість Лос-Анжелеса вирушає до батька. Там він дає спробувати Ааронові палити суміш з наркотичних речовин. Ааронові стає погано: йому здається, що його серце зараз зупиниться. Алдус рятує його, вколовши адреналіну. Виявляється, що бос Аарона Серджіо знаходиться в тому ж казино, де проводять час Алдус із батьком. Він марно намагається наздогнати свого підлеглого й рок-зірку.

Аарон розуміє, що батько просто використовує Алдуса. Тому пропонує йому порозумітися зі своєю минулою дружиною Джеккі Ку — адже Алдус постійно думає про неї. Прибувши до Лос-Анжелеса, Алдус прямує до жінки. Вона відмовляється поновлювати їхні стосунки: їй не подобається те, що чоловік вживає наркотики й алкоголь. Коли Алдус обіцяє покинути це, Джеккі додає, що сповідує каббалу. Після цього вона зізнається, що Неаполь — не Алдусів син.


Після цієї розмови Алдус вирушає до Аарона, що намагається помиритися зі своєю дівчиною Дафною (спочатку вони не порозумілися щодо переїзду Дафни в інше місто, а потім дівчина почула по телефону, що Аарон проводить час у компанії інших жінок). Алдус переконує їх, що людина може бути розкутою у своїх вчинках і життєвих пріоритетах, також додаючи, що людина не створена для моногамії. Почувши це, Дафна пропонує їм переспати утрьох. Та потім Дафна й Аарон переконуються, що їм це не потрібно. Вони миряться.

Раніше Алдус зізнався Ааронові, що кокаїн потрібен йому для того, щоб не думати про свої проблеми. Також він говорить, що дуже самотній. Ввечері Алдус вирішує покінчити життя самогубством, стрибнувши з даху будинку. Аарон поспішає переконати Алдуса не робити цього. Рок-зірка падає в басейн й ламає руку. Аарон хоче його їхати до лікарні, та Алдус вимагає, щоб концерт відбувся, адже він хоче зробити щось не тільки для себе, а й для інших, а в Грецькому театрі на нього чекають тисячі людей.

У фіналі фільму глядач дізнається, що Аарон звільнився від Серджіо після того, як той вимагав, щоб Алдус співав із поламаною рукою. Він став продюсером Алдуса, що покинув вживання наркотиків і записав новий хіт «Хутрові стіни».

У ролях

[ред. | ред. код]

камео

[ред. | ред. код]

Кінокритика

[ред. | ред. код]

На сайті Rotten Tomatoes кінофільм отримав рейтинг у 73 % (129 схвальних відгуків і 48 несхвальних).[4]

На сайті Metacritic рейтинг фільму становив 65.[5]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. http://www.boxofficemojo.com/movies/?id=gethimtothegreek.htm "Зірковий ескорт" на Box Office Mojo
  2. http://www.imdb.com/title/tt1226229/releaseinfo [Архівовано 29 липня 2010 у Wayback Machine.] Кінофільм на Internet Movie Darabase
  3. http://kino-teatr.ua/uk/main/film/film_id/5471.phtml [Архівовано 23 листопада 2011 у Wayback Machine.] «Зірковий ескорт» на Кіно-Театр.ua
  4. http://www.rottentomatoes.com/m/1212410-get_him_to_the_greek/?name_order=asc [Архівовано 7 червня 2010 у Wayback Machine.] Кінофільм не Rotten Tomatoes
  5. http://www.metacritic.com/movie/get-him-to-the-greek [Архівовано 29 травня 2018 у Wayback Machine.] «Зірковий ескорт» на Metacritic

Посилання

[ред. | ред. код]