Какарікі — Вікіпедія

Какарікі
Cyanoramphus auriceps
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Папугоподібні (Psittaciformes)
Родина: Папугові (Psittacidae)
Підродина: Папужні (Psittacinae)
Рід: Какарікі (Cyanoramphus)
Bonaparte, 1854
Посилання
Вікісховище: Cyanoramphus
Віківиди: Cyanoramphus
Fossilworks: 143816

Какарікі[1] (Cyanoramphus) — рід птахів родини Папугових.

Cyanoramphus novaezelandiae

Зовнішній вигляд

[ред. | ред. код]

Ці папуги живуть на землі. Зелений колір пір'я добре маскує цих птахів у траві. Вони, розшукуючи корм, швидко стрибають по землі, розгрібаючи її, також, як це роблять домашні кури.

Утримання

[ред. | ред. код]

У порівнянні з хвилястими папугами, ці птахи дуже активні. Переміщаються дуже швидко і безшумно, можуть інколи стрибати на півметра, навіть не розкриваючи своїх крил, це помітити украй складно. Вони менш галасливі, звичайно кричать і співають як будь-які інші папуги, але роблять це тихіше, ніж скажімо, нерозлучники, або навіть корели.

C. auriceps живуть до 20 років. Щодо C. novaezelandiae є інформація що більше 6—8 років вони не живуть, інші заводчики стверджують що вони живуть до 10—15 років[джерело?].

Живлення

[ред. | ред. код]

У першу чергу ці птахи потребують соковитий корм, такий як овочі, фрукти, трава, ягоди. На день соковитих кормів потрібно більш ніж зерносуміші. Можна давати: абрикоси, пекінську капусту, листя салату, яблука, груші, ківі, моркву, селеру, огірок, цитрусові, виноград, персики. Необхідно вирощувати траву з вівса і просо, ці птахи її дуже люблять. Корм краще купувати для середніх папуг. Ці папуги люблять розкидати корм тому корма слід давати трохи більше, ніж необхідно по нормі. Вони люблять купатися, тому ставте купалку зі свіжою водою щодня.

Щоб правильно годувати цих папуг потрібно пропонувати різноманітну їжу. Необхідно давати більше фруктів і овочів, так само обов'язково в клітці має бути мінеральна підгодівля, пісок, крейда і сепія.

Систематика

[ред. | ред. код]

Рід нараховує 10 видів:

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.

Література

[ред. | ред. код]