Луцій Сергій Фіденат — Вікіпедія

Луцій Сергій Фіденат
лат. Lucius Sergius Fidenas
Ім'я при народженніLucius Sergius Fidenas
Народивсяневідомо
Рим
Померпісля 418 до н. е.
невідомо
ГромадянствоРимська республіка
Діяльністьполітик, державний і військовий діяч
Знання мовлатина
Суспільний станпатрицій[1]
Посадаконсул
Термін437 і 429 роки до н. е.
РідСергії
БатькоЛуцій Сергій
Матиневідомо

Лу́цій Се́ргій Фідена́т (лат. Lucius Sergius Fidenas; ? — після 418 до н. е.) — політичний, державний і військовий діяч часів ранньої Римської республіки, консул 437 і 429 роки до н. е., військовий трибун з консульською владою (консулярний трибун) 433, 424 і 418 років до н. е.

Життєпис

[ред. | ред. код]

Походив з патриціанського роду Сергіїв. Син Луція Сергія. Про молоді роки немає відомостей.

У 437 році до н. е. його було вперше обрано консулом разом з Марком Геганієм Мацеріном. З успіхом воював проти міста-держави Фідени, за що отримав агномен «Фіденат». Потім рушив проти Вейїв, з армією яких зустрівся біля річки Анієна. Тут римляни перемогли вейянців, проте зазнали відчутних втрат. Тому за рішенням сенату консули призначили диктатора — Мамерка Емілія Мамерціна.

У 433 році до н. е. його було вперше обрано сенатом військовим трибуном з консульською владою разом з Марком Фабієм Вібуланом і Марком Фолієм Флакцінатором. Разом з колегою боровся проти мору та голоду у Римі, опікувався зокрема доставкою зерна з Сицилії.

У 429 році до н. е. його було вдруге обрано консулом разом з Гостом Лукрецієм Тріціпітіном. Їхня каденція пройшла спокійно, без якихось значних подій.

У 424 році до н. е. його вдруге було обрано військовим трибуном з консульською владою, цього разу разом із Аппієм Клавдієм Крассом Інрегілленом, Секстом Юлієм Юлом і Спурієм Навцієм Рутилом). Разом з колегами провели ігри на честь перемог над Фіденами та Вейями. Потім Сергій з колегами обрали консулів на 423 рік до н. е. Ними стали Гай Семпроній Атратін і Квінт Фабій Вібулан Амбуст.

У 418 році до н. е. його було втретє обрано військовим трибуном з консульською владою разом із Гаєм Сервілієм Аксіллою, Марком Папірієм Мугілланом. Сергій і Папірій очолили військо проти міста еквів Лабікан, де в день, коли римським військом командував Сергій, римляни зазнали поразки. Тоді сенат призначив диктатора Квінта Сервілія Структа Пріска Фідената.

З того часу про подальшу долю Луція Сергія Фідената немає відомостей.

Джерела

[ред. | ред. код]
  • T. Robert S. Broughton: The Magistrates Of The Roman Republic. Vol. 1: 509 B.C. — 100 B.C.. Cleveland/Ohio: Case Western Reserve University Press, 1951. Unveränderter Nachdruck 1968. (Philological Monographs. Hrsg. von der American Philological Association. Bd. 15, Teil 1), siehe Seiten 58f, 62, 65, 68 und 72. (англ.)
  1. Digital Prosopography of the Roman Republic