Міський голова — Вікіпедія
Міськи́й голова́ — головна посадова особа територіальної громади міста в Україні[1]. Неофіційна назва посади — мер[2][3].
Він обирається відповідною територіальною громадою на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування строком на п'ять років у порядку, визначеному законом, і здійснює свої повноваження на постійній основі.
Міський голова очолює виконавчий комітет міської ради, головує на її засіданнях. Він забезпечує здійснення в межах наданих законом повноважень органів виконавчої влади на відповідній території, додержання Конституції та законів України, виконання актів Президента України та відповідних органів виконавчої влади.
Міський голова не може працювати за сумісництвом на іншій посаді, у тому числі на громадських засадах (крім викладацької, наукової, творчої роботи, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту у неробочий час), займатися підприємницькою діяльністю, одержувати від цього прибуток. На міських голів поширюються повноваження та гарантії депутатів рад, передбачені законом.
Міський голова (рос. городской голова) — виборна посада в Російській імперії, довірена особа містян, що представляла їхні інтереси перед державними установами, керівник міського самоврядування[4]. Заснована імператрицею Катериною II в 1766 році. Міські голови вибиралися міською думою, у Москві й Петербурзі їх міг призначати імператор з двох обраних думою кандидатів (згідно з новим міським положенням 1892 року в столицях призначення голів імператором стало обов'язковим)[5]. Посада скасована після Жовтневого перевороту 1917 року[4].
- Мер
- Бурмістр
- Бургомістр
- Голова (посада)
- Список міських голів України
- Список голів обласних рад та облдержадміністрацій України
- ↑ Конституція України - Розділ XI МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ.
- ↑ Віталій Кличко: Перемога Революції гідності дісталася дуже високою ціною. Ми пам’ятаємо про це. І шануємо подвиг Героїв Небесної Сотні. KYIV CITY COUNCIL (укр.). Процитовано 14 вересня 2022.
- ↑ Українські військові втримали Васильків – мер. Українська правда (укр.). Процитовано 14 вересня 2022.
- ↑ а б Н. В. Середа. Городской голова. Большая российская энциклопедия - электронная версия. bigenc.ru. Архів оригіналу за 20 квітня 2019. Процитовано 18 вересня 2018.
- ↑ Город // Энциклопедический словарь Брокгауза и Ефрона : в 86 т. (82 т. и 4 доп. т.). — СПб., 1890—1907. (рос. дореф.)
- Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» [Архівовано 12 червня 2014 у Wayback Machine.]
Ця стаття описує становище лише в окремій країні чи регіоні, але не в усьому світі.(квітень 2021) |
Це незавершена стаття про урядування. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |
Це незавершена стаття про місто. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |