Мир (телерадіокомпанія) — Вікіпедія

Мир
рос. Мир
Країна Росія
Зона мовленняСНД СНД
Центр керуванняМосква
Дата початку
мовлення
1 вересня 2003
Сайтmirtv.ru

«Мир» — російська мовна організація, акціонерне товариство[1] здійснює мовлення телепрограм «Мир», «Мир Premium», «Мир24» та радіопрограми «Радіо Мир»[1].

Створена в 1992 році Угодою глав держав-учасників Співдружності Незалежних Держав з метою висвітлення політичного, економічного та гуманітарного співробітництва, формування спільного інформаційного простору і сприяння міжнародному обміну інформацією. Телерадіокомпанія являє собою міжнародну організацію зі штаб-квартирою в Москві і національними філіями і представництвами в 9 країнах.

До складу МТРК «Мир» входять телеканали «Мир», «Мир24», «МирPremium», радіостанція «Мир» та інформаційно-аналітичний портал MIR24.TV. Мовлення здійснюється в чотирьох часових поясах на території 23 держав[джерело?].

Слоган МТРК «Мир» — «Телеканал багатьох столиць» (2017—2018)[2].

Керівництво

[ред. | ред. код]
  • Радік Батиршин (з 2007) — голова МТРК «Мир»
  • Дмитро Пєсков (з лютого 2008) — голова Ради директорів МТРК «Мир»[3]

Діяльність телекомпанії

[ред. | ред. код]

Телеканал «Мир»

[ред. | ред. код]

Телеканал «Мир» знайомить глядачів з сучасним життям та історією країн колишнього Радянського Союзу, формує культурні, соціальні та економічні зв'язки. Основу контенту телеканалу становлять інформаційно-аналітичні, пізнавальні, розважальні та публіцистичні програми, в тому числі і для дітей. Значна частина ефіру відведена художнім фільмам й серіалам.

Телеканал «Мир» входить у другий мультиплекс цифрового телебачення Росії, а також транслюється в складі національних мультиплексів цифрового телебачення в Білорусі[джерело?]. Крім того, мовлення телеканалу «Мир» ведеться на території Азербайджану, Вірменії, Грузії, Киргизстану, Таджикистану, Латвії, Литви та Естонії[джерело?]. Програми телеканалу «Мир» можна також дивитися на інтернет-порталах mir24.tv та mirtv.ru.

У жовтні 2014 року телеканал «Мир» був виключений з національного мультиплексу Узбекистану[4].

6 листопада 2014 року канал припинив мовлення в Туркменістані.

17 березня 2015 року відбувся перехід телеканалу на формат мовлення 16:9[5].

9 вересня 2018 року запущена трансляція телеканалу Мир(+0) у форматі високої чіткості HD.

У квітні 2019 року в ЗМІ Казахстану був опублікований новий попередній перелік телеканалів, обов'язкових до трансляції на території республіки. Згідно з цим документом, телеканал «Мир» виключений з цього списку, що викликало подив і здивування у керівництва телеканалу[6].

З другого кварталу 2022 року влада Молдови перестала перераховувати гроші телеканалу. А у квітні 2023-го Молдова денонсувала угоду з МДТРК «Мир».[7]

Директор телеканалу «Мир» — заступник Голови МТРК «Мир» Катерина Абрамова.

Телеканал «Мир Premium»

[ред. | ред. код]

«Мир Premium» — це розважально-пізнавальний телеканал високої чіткості. Канал пропонує своїм глядачам велику кількість художніх фільмів і серіалів. В ефірі «Мир Premium» є лінійки західного і російського кіно. Широко представлені програми про подорожі, красу і здоров'я, ток-шоу, інформаційні та публіцистичні передачі, а також проекти для дітей. Офіційне мовлення телеканалу почалося 1 січня 2015 року[8] (з 1 червня 2014 року велося тестове мовлення[9]). Сітка мовлення телеканалу не дублює сітку мовлення основною версією телеканалу «Мир» (+0). 7 серпня 2018 року відбувся ребрендинг телеканалу «Мир HD» в «Мир Premium».

У 2020 році канал буде переформатований у «Мир Талантів».

Директор телеканалу «Мир Premium» — заступник Голови МТРК «Мир» Катерина Абрамова.

Телеканал «Мир 24»

[ред. | ред. код]

Телеканал «Мир 24» — інформаційний, культурологічний та країнознавчий телеканал, який почав мовлення 1 січня 2013 року в 6:00 МСК, розповідає про новини в країнах СНД і в світі. Кожні півгодини в прямому ефірі виходять 15-хвилинні випуски оперативної інформації, кожні 4 години по буднях — 25-хвилинні блоки новин з репортажами, прямими включеннями і коментарями. Цілодобово — інформаційні стрічки у вигляді рядка, що біжить з «гарячими» новинами і темами дня.

В ефірі телеканалу представлені публіцистичні та аналітичні програми власного виробництва, а також документальні фільми. В прямому ефірі — трансляції зустрічей на вищому рівні, прес-конференцій та виступів перших осіб держави, а також національні та релігійні свята і великі спортивні події.

Доступна версія телеканалу у форматі високої чіткості (HD).

Директор телеканалу «Мир 24» — заступник Голови МТРК «Мир» знову Катерина Абрамова.

Радіостанція «Мир»

[ред. | ред. код]

Радіостанція «Мир» мовить у музично-інформаційному форматі. Кожні півгодини в ефірі — ексклюзивні новини від власних кореспондентів в країнах СНД та російських містах мовлення. Основа музичної політики — пісні 1990-2000-х років російською мовою. Представлені також освітні, літературно-мистецькі програми, ток-шоу, радіомости з країнами СНД. В інтернеті радіо «Мир» доступне на сайтах radiomir.fm [Архівовано 14 квітня 2022 у Wayback Machine.], MIR24.TV, mirtv.ru.

Директор радіомовлення — Олена Коритич.

Інформаційно-аналітичний портал MIR24.TV

[ред. | ред. код]

Інформаційно-аналітичний інтернет-портал MIR24.TV почав свою роботу в січні 2011 року. Новини з країн СНД та світу залучають понад 220 тисяч осіб щодня, а загальна кількість переглядів перевищує 9 млн. На сторінках порталу не тільки свіжі та актуальні новини, але й оперативні коментарі експертів, а також інтерактивні тести, фото та ексклюзивні матеріали про науці, історії, культури і подорожах.

Портал MIR24.TV входить в ТОП-40 інформаційних сайтів Рунета. Його відвідувачі можуть "з перших рук дізнатися про життя країн СНД і світу — їм доступні ексклюзивні відео, аналітичні, пізнавальні та культурологічні передачі і статті, новини і блоги, а також прямі трансляції значущих подій.

МТРК «Мир» має власні акаунти у всіх найбільших соціальних мережах і на відеохостингу YouTube. У 2019 році охоплення однієї публікації досягали 3,65 млн, а загальне охоплення МТРК «Мир» у соціальних мережах перевищило 38,5 млн чоловік на місяць (вересень 2019). Кількість переглядів на відеохостингу YouTube сягає 14 млн в місяць.

Директор дирекції трансмедійних проектів — Олексій Тихонов.

Історія

[ред. | ред. код]
Поштова марка Казахстану, присвячена 20-річчю телерадіокомпанії «Мир»

Рішення про створення міжнародної мовної компанії було підписано 20 березня 1992 р. у Києві главами Росії, Білорусі, України, Казахстану, Киргизстану, Таджикистану, Вірменії і Молдови.

  • 9 жовтня 1992 року вважається точкою відліку історії компанії. В цей день в Бішкеку було підписано угоду про заснування Міждержавної телерадіокомпанії «Мир». Співзасновниками телерадіокомпанії виступили десять колишніх країн СРСР, а саме — Росія, Білорусія, Казахстан, Киргизія, Таджикистан, Узбекистан, Азербайджан, Вірменія, Грузія і Молдова (з колишніх союзних республік були відсутні Латвія, Литва, Естонія, Туркменістан та Україна).
  • 24 грудня 1993 року в Ашхабаді було підписано Угоду про міжнародно-правові гарантії безперешкодного і незалежного здійснення діяльності Міждержавної телерадіокомпанії «Мир».
  • З 1 вересня 2003 року почалося власне телевізійне мовлення МТРК «Мир» (до цього воно велося у вигляді блоків передач на 1-му каналі Останкіно і ОРТ)[10].
  • З 29 вересня 2003 року МТРК «Мир» переходить на 10-годинне мовлення.
  • У травні 1997 року почалося мовлення радіостанції «Мир» в Республіці Білорусь.
  • У серпні 2005 року почалося радіомовлення у столиці Киргизької Республіки Бішкеку.
  • З 1 вересня 2008 року розпочалося цілодобове телевізійне мовлення телеканалу «Мир»[11].
  • З серпня 2010 року початок мовлення радіостанції «Мир» в Росії.
  • У січні 2011 року розпочав роботу інформаційно-аналітичний портал MIR24.TV
  • У грудні 2012 року телеканал «Мир» увійшов в пакет цифрових каналів, обов'язкових для поширення на території Російської Федерації (18-я кнопка). Крім того, він транслюється у складі національних мультиплексів цифрового ефірного мовлення в Білорусі, Казахстані і Киргизстані і Узбекистані (виключений з нього у жовтні 2014 року)[12].
  • З 1 січня 2013 року почалося мовлення нового цілодобового інформаційно-аналітичного телеканалу «Мир 24».
  • З 1 вересня 2014 року телеканал «Мир» мовить у п'яти поясних версіях: «+0» (Москва), «+2» (Урал), «+3» (Астана), «+4» (Сибір) і «+7» (Далекий Схід)14[джерело?].
  • З 1 січня 2015 року почалося офіційне мовлення розважально-пізнавального телеканалу високої чіткості «Мир HD» згодом перейменованого в «Мир Premium»[8].

Програми МТРК «Мир» у різний час ставали переможцями і призерами національних і міжнародний премій, серед яких «ТЕФІ», «Премія Попова», «Патріоти Росії», «Медіа-Менеджер Росії» та інші.

Логотипи

[ред. | ред. код]

Телерадіокомпанія змінила 3 логотипу. Логотип змінювався або модернізувався в 2006, 2008 та 2012 роках.

Географія мовлення

[ред. | ред. код]

Мовлення каналу «Мир»

[ред. | ред. код]

Мовлення телеканалу «Мир» ведеться на території всіх країн пострадянського простору (виняток — Туркменія14[джерело?]). У липні 2013 року МТРК «Мир» розпочала ефірне мовлення у Росії у складі другого мультиплексу цифрового телебачення[13].

Технічне охоплення телеканалу «Мир»[джерело?]:

  • ефірним аналоговим мовленням — 10 млн чол.,
  • цифровим ефірним мовленням — 99 млн чол.,
  • мобільним, кабельним і ip-мовленням — 81 млн осіб,
  • супутниковим мовленням — 41 млн чол.

Загальне технічне охоплення — понад 115 млн осіб.

Мовлення каналу «Мир 24»

[ред. | ред. код]

Телеканал «Мир 24» доступний глядачам у 22 країнах.

Технічне охоплення телеканалу «Мир 24»:

  • кабельним, IPTV і мобільним мовленням — 27,5 млн чол.
  • ефірним мовленням — 2 млн чол.
  • цифрове ефірне мовлення — 2 млн чол.
  • супутниковим мовленням — 27 млн чол.

В Росії та Вірменії також ведеться мобільне мовлення.

Загальне технічне охоплення телеканалу «Мир2 4» — понад 52 млн чол.

В лютому 2015 року за рішенням Національної ради з телебачення і радіомовлення припинено мовлення телеканалу на території України[14].

Мовлення каналу «Мир Premium»

[ред. | ред. код]

Телеканал «Мир Premium» доступний глядачам у Азербайджані, Білорусі, Грузії, Казахстані, Киргизії, Латвії, Молдові, Росії, Таджикистані[15][16].

Радіо «Мир»

[ред. | ред. код]

Трансляція Радіо «Мир» здійснюється на території Киргизстану, Росії, Латвії, а радіо «Мир-Білорусь» на території Білорусі.

Мир-Телепорт

[ред. | ред. код]

«Мир-Телепорт» — багатофункціональна супутникова система, що об'єднує мережу наземних станцій у 12 містах країн Співдружності та Грузії. МТРК «Мир» орендує космічний сегмент на супутнику ABS-2 (75 гр. ст.д.), володіє кількома мобільними супутниковими станціями Fly Away і Drive Away. Це дозволяє швидко і якісно обслуговувати потреби телерадіокомпанії в зборі і перегоні відеоматеріалів, організації телемостів, а також надавати послуги іншим телекомпаніям.

Керівник «Мир-Телепорт» — заступник Голови МТРК «Мир» з технічного розвитку Олексій Іконніков.

Передачі та серіали

[ред. | ред. код]

Поточні передачі

[ред. | ред. код]
Власного виробництва
  • Новини (раніше — «Новини Співдружності»)
  • Разом — недільний додаток до новин
  • Білорусь сьогодні
  • Союзники (з 14 березня 2009)
  • Знаємо російську[1]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б в ЗАО "Межгосударственная телерадиокомпания «Мир»
  2. «Мир» предлагает девушкам Осетии стать лицом телеканала. Южная Осетия: Sputnik. 4 серпня 2017. Архів оригіналу за 23 жовтня 2017. Процитовано 23 жовтня 2017.
  3. Совет директоров телерадиокомпании «Мир» возглавил Дмитрий Песков. Архів оригіналу за 12 квітня 2019. Процитовано 11 лютого 2020.
  4. В Узбекистане отключили российский телеканал РБК и телеканал СНГ «МИР» [Архівовано 14 червня 2020 у Wayback Machine.] // NEWSru.com
  5. Телеканал «Мир» перешел на вещание в формате 16:9. Новости. Сайт «Кабельщик». 17 березня 2015. Архів оригіналу за 6 травня 2021. Процитовано 17 березня 2015.
  6. В Казахстане телеканал «Мир» исключили из списка обязательных. Архів оригіналу за 14 квітня 2019. Процитовано 11 лютого 2020.
  7. Молдова припинить фінансування «рупора» СНД
  8. а б Телеканал «Мир HD» начнет вещание с 1 января 2015 года. Новости. Сайт «Кабельщик». 17 грудня 2014. Архів оригіналу за 14 червня 2020. Процитовано 14 квітня 2017.
  9. Телеканал «Мир» начинает вещать в HD-формате. Медиановости / ТВ. Информационный портал «Лениздат.ру». 30 травня 2014. Архів оригіналу за 30 серпня 2020. Процитовано 14 квітня 2017.
  10. Новости / www.mirtv.ru — новости стран СНГ. Архів оригіналу за 20 листопада 2003.
  11. Иманов, Вугар. (15 жовтня 2012). Телекомпании «Мир» — 20 лет: интервью с директором азербайджанского Национального представительства МТРК «Мир» Ильгаром Пашазаде (Інтерв'ю). АМИ Trend. Архів оригіналу за 27 жовтня 2020. Процитовано 31 січня 2015.
  12. В Узбекистане приостановлена трансляция каналов РБК и «Мир». Происшествия. «Кабельщик». 21 жовтня 2014. Архів оригіналу за 20 жовтня 2020. Процитовано 21 жовтня 2014.
  13. Васянин, Андрей (12 липня 2013). Что творится в «Мире»?. Культура. Российская газета — Федеральный выпуск, № 6127 (151). Архів оригіналу за 14 червня 2020. Процитовано 27 серпня 2016.
  14. На Украине будет приостановлено вещание телеканала «Мир 24». Украина. Росбалт Украина. 26 лютого 2015. Архів оригіналу за 14 червня 2020. Процитовано 26 лютого 2015.
  15. В Таджикистане начал вещание «МИР HD». Новости. Журнал «Теле-Спутник». 20 червня 2016. Архів оригіналу за 7 серпня 2016. Процитовано 22 червня 2016.
  16. Телеканал «МИР HD» начал вещание в Грузии. Новости телевидения. Телевизионный портал «ВсёТВ». 11 лютого 2016. Архів оригіналу за 14 червня 2020. Процитовано 11 лютого 2016.

Посилання

[ред. | ред. код]