Оранжина — Вікіпедія
Тип | Цитрус |
---|---|
Виробник | Suntory |
Початок виробництва | 1936 |
Колір | помаранчевий/жовтий/бурштиновий |
Вебсайт | www.orangina.com www.orangina.eu (англ.) |
Оранжина (Orangina фр. вимова: [ɔʁɑ̃ʒina]) — газований напій з цитрусовим смаком та ароматом, що виготовляється з використанням апельсинового, лимонного і мандаринового соків, апельсинової цедри та м'якоті. Вперше цей напій був представлений на торговому ярмарку у Франції, а продаватися почав у Французькому Алжирі алжирцем Леоном Бетоном (Léon Beton).
Оранжина була вперше представлена під назвою Наранджіна (Naranjina) на Марсельської Торговому Ярмарку своїм винахідником, іспанською хіміком лікарем Триго (Trigo)[1], який винайшов її в 1933 року. Пізніше на іспанському ринку напій називався «TriNaranjus», а в цей момент під назвою TriNa. Леон Бетон купив технологію виготовлення та почав виробляти напій у колоніальному Алжирі. Після набуття Алжиром незалежності у 1962 року виробництво було перенесено до Франції.
Компанія, заснована Бетоном, приєдналася до групи компаній Pernod Ricard в 1984 року.
У 2000 Оранжина була придбана компанією Cadbury Schweppes серед інших дочірніх компаній Pernod Ricard із виробництва газованих напоїв. Подальша спроба продажу компанії Кока-Колі не вдалася внаслідок відсутності домовленості про ціну.[2] У 2006 Cadbury Schweppes вирішила сконцентруватися на виробництві шоколаду і почала пошуки покупців для вироблених газованих напоїв, які були у власності. Як виробника безалкогольних напоїв номер три у світі, її не змогли купити ні The Coca-Cola Company, ні PepsiCo, внаслідок чого компанія була розділена.
У США і Канаді бренд був придбаний корпорацією Cadbury Schweppes. Спочатку для північноамериканського ринку Оранжина вироблялася в Канаді, але виробництво було перенесено до міста Гаяліа у штаті Флорида Сполучених Штатів Америки, на виробничі потужності компанії Mott's LLP, яка зараз є частиною Cadbury Schweppes.[3]
Починаючи з 2006 року приватні інвестиційні компанії Blackstone Group та Lion Capital LLP придбали бренд за межами Північної Америки у вигляді компанії під назвою Orangina Schweppes.[4] У листопаді 2009 року власник марки знову помінявся, ним став японський виробник напоїв Suntory.[5] У Великій Британії напій виготовляється за ліцензією компанією A.G. Barr plc з Глазго, найбільш відомої з напою Irn-Bru.
Оранжина дуже популярна в Європі і менше у Північній Америці. Оранжина також виробляється за ліцензією у В'єтнамі компанією Foster's Group Limited та продається в гіпермаркетах Carrefour на Тайвані. Напій також виробляється в Ірані компанією Shemshad Noosh co.
- ↑ www.orangina.eu/keydates.php<Оранжина, офіційний сайт. Ключові дати.>. Архів оригіналу за 2 грудня 2007.
{{cite web}}
: Недійсний|deadlink=404
(довідка) - ↑ Hays, Constance L. (26 січня 2000). THE MEDIA BUSINESS: ADVERTISING; Orangina's owner still wants to sell brand, if the price is right. The New York Times. Архів оригіналу за 7 листопада 2020. Процитовано 20 травня 2010.
- ↑ FT.com / Reportage — The inside story of the Cadbury takeover. Архів оригіналу за 11 вересня 2016. Процитовано 5 серпня 2010.
- ↑ OfficialWire: Financial Deal Insights Consumer Markets Q3 09 — New Market Report Published. Архів оригіналу за 27 вересня 2011. Процитовано 5 серпня 2010.
- ↑ Japan's Suntory snaps up Orangina. BBC News. BBC. 13 листопада 2009. Процитовано 15 листопада 2009.
- Офіційний французький сайт Оранжина Архівовано листопад 21, 2016 на сайті Wayback Machine.