Пам'ятники Микільського — Вікіпедія

Па́м'ятники Микільського — об'єкти монументального мистецтва, встановлені у різні роки на території селища Микільське (Маріупольського району Донецької області).

Селищні пам'ятники — це переважно пам'ятні знаки на честь подій і погруддя персоналіям. Чітко поділені вони за періодами встановлення — у добу СРСР були споруджені пам'ятні знаки на вшанування подвигу країни у Німецько-рядянській війні та погруддя Леніна, а за незалежності України — бюст Шевченка й низка пам'ятних знаків на вшанування трагічних подій національної історії, як 1-ї половини XX століття (Голодомор), так і нещодавних десятиліть («Афганська» війна, Чорнобильська катастрофа).

Пам'ятники Микільського:

Назва Дата встановлення Розташування Фото Короткі відомості
Вдовам Великої Вітчизняної війни
Військам 416 стрілецької дивізії Микільський парк Напис на камені: «Вдячні мешканці селища Володарське військам 416 стрілецької дивізії 37 стрілецького корпусу за звільнення від німецько-фашистських загарбників»
Воїнам-інтернаціоналістам Пам'ятний знак воїнам-інтернаціоналістам, мешканцям Нікольського, учасникам війни в Афганістані.
Воїнам-односельцям, що загинули у Великій Вітчизняній Війні // Слави, меморіал 1969 Нікольський парк Меморіал Слави у Володарському було відкрито в травні 1969 року[1]. Напис на монументі російською мовою: «Вічна пам'ять воїнам односельчанам, що загинули в Великій Вітчизняній Війні» та списки полеглих.
Жертвам Голодомору і політичних репресій 2007 на площі перед Нікольською центральною районною бібліотекою Пам'ятну стелу, що увічнила правду про Голодомор в Україні, було відкрито в День пам'яті жертв голодоморів 23 листопада 2007 року[2]. Напис на табличці: «І дзвонить пам'ять в наші душі, б'є голосами в синю вись. Рік 33 у майбутнім не повторись».
Леніна Володимира, бюст Погруддя Володимира Леніна
Чорнобильцям, пам'ятний занк Пам'ятний знак встановлено в пам'ять про жертви катастрофи на честь ліквідаторів аварії на Чорнобильській атомній станції
Шевченка Тараса, бюст перед будинком відділу освіти РДА Погруддя українському поетові та мислителю Тарасу Шевченку. Напис на дошці пам'ятника «Свою Україну любіть, Любіть її во время люте, В останню тяжкую минуту, За неї Господа моліть!»

Погруддя Героїв перед краєзнавчим музеєм

[ред. | ред. код]
Янченко
П. І.
Кірюшкін
І. Ф.
Чорненька
З. І.

Виноски

[ред. | ред. код]

Джерела та посилання

[ред. | ред. код]