Пам'ятник Беніто Хуаресу (Вашингтон) — Вікіпедія
Пам'ятник Беніто Хуаресу | |
---|---|
38°53′56″ пн. ш. 77°03′13″ зх. д. / 38.898775° пн. ш. 77.05363611° зх. д. | |
Тип | скульптура |
Країна | США |
Розташування | Вашингтон (округ Колумбія) |
Матеріал | бронза |
Засновано | 1969 |
Встановлено | 1969 рік |
Пам'ятник Беніто Хуаресу у Вікісховищі |
Пам'ятник Беніто Хуаресу (англ. Benito Juarez) — пам'ятник роботи скульпторів Енріке Альчаті і Луїса Ортіса Монастеріо, присвячений Беніто Хуаресу і встановлений в центрі Вашингтона — столиці США.
Беніто Хуарес (1806—1872) був відомим як «мексиканський Джордж Вашингтон» — батько і будівничий сучасної Мексики. Будучи родом з бідної сільської родини індіанців — сапотеков і залишившись сиротою у віці до трьох років, він, незважаючи на неграмотність батьків, вивчився писати і читати у католицьких священиків, здобув юридичну освіту, став адвокатом, і до сорока одного року отримав посаду губернатора Оахаки.
Будучи активним прихильником ліберальної політики, Хуарес був змушений покинути країну і бігти в Новий Орлеан, коли в 1853 році владу в країні узурпував Антоніо Лопес де Санта-Анна. У наступному році, Хуарес взяв участь в розробці плану Аютла, документу що закликав до бойкоту Санта-Анни і установі конвенції по створенню нової конституції. Після повалення диктатора, Хуарес повернувся на батьківщину і став міністром юстиції. Коли в результаті правого перевороту 1858 року президент Мексики Ігнасіо Комонфорт був повалений і втік з країни, Хуарес взяв на себе президентські повноваження і створив власний уряд в Веракрусі. Під час громадянської війни в США, Хуарес подружився з американським президентом Авраамом Лінкольном, який дав йому поради щодо встановлення демократії в Мексиці. Протягом наступних років перебування на посаді, опираючись римо-католицькій церкві військовим і консервативним противникам, Хуарес намагався створити сучасне громадянське суспільство, давши права корінному індіанському населенню країни, а також побудувати капіталістичну економіку, засновану на американській моделі. У 1861 році він був легітимно обраний на пост президента і в той же рік імператор Франції Наполеон III вторгся на територію Мексики. Після декількох боїв з окупаційними силами, надісланими з декількох країну Європи, Хуарес був змушений повернутися в Веракрус, поки США не зажадали виведення французьких військ. У 1867 році французький ставленик на титул мексиканського імператора, Максиміліан I, був убитий, Хуарес взяв Мехіко і скасував монархію, і в тому ж році був обраний президентом. Переобравшись в 1871 році, Хуарес займав президентську посаду до своєї смерті в 1872 році від серцевого нападу, залишившись в народній пам'яті прогресивним реформатором, що стояв на захисті демократії і національного суверенітету.
Пропозиція про встановлення пам'ятника Хуаресу як подарунка американській нації від мексиканського народу була зроблена 26 жовтня 1967 президентом Мексики Густаво Діасом Ордас на урочистому обіді під час офіційного візиту у Вашингтоні, в знак дружби після відкриття статуї Авраама Лінкольна в 1966 році в Сьюдад-Хуарес президентом США Ліндоном Джонсоном. За зразок для створення пам'ятника Хуаресу в США була взята статуя роботи скульптора Енріке Альчаті, створена в реалістичному стилі і відлита в 1891 році на виробництві «Nelli Foundry» в Римі, а потім встановлена на горі в Оахаці.
Установка пам'ятника була узгоджена федеральним урядом США 17 жовтня 1968, а його створення доручено скульптору Луїсу Ортису Монастеріо [en]. Статуя була відлита в Мехіко на виробництві «ісп. Fundidores Artisticos» під керівництвом Р. Морено, але при перевезенні в США у скульптури відламалася нога, а рука лопнула, проте вони були відновлені американськими і мексиканськими зварниками. Постамент був розроблений по підряду «англ. Roubin and Janeiro» в США архітекторами Луїсом Сосой Вілласенором і Луїсом Ортісом Маседо, які розмістили всередині нього урну з землею з Гелатао в Оахаці — з батьківщини Хуареса.
Пам'ятник був відкритий 7 січня 1969 року. У 1993 році він був описаний «Save Outdoor Sculpture!». У 2005 році, зважаючи на незадовільний стан монумента, на його підставу працівниками Служби національних парків були встановлені стягуючи ремені, потім, в 2010 році фірмою «Oehrlein & Associates Architects» був складений план ремонту, який пройшов з 2011 по 2012 рік.
Пам'ятник розташовується біля штаб-квартири Організації американських держав і кампуса Університету Джорджа Вашингтона перед готелем «Уотергейт» і Центром виконавських мистецтв Джона Ф. Кеннеді на Хуарес-Серкл у Віргінія-авеню і Нью-Гемпшир-авеню, поблизу станції метро «Фаррагут-Уест» в кварталі Фоггі-Боттом на північному заході міста Вашингтон, будучи частиною скульптурної серії «статуї визволителів», що включає в себе ще чотири статуї.
Бронзова скульптура зображує Беніто Хуареса що стоїть з піднятою вгору правою рукою, що вказує вдалину. У лівій руці він тримає книгу під назвою «Реформа», спираючись з її поміччю на низький пюпітр. Хуарес одягнений в короткий двобортний піджак з довгою накидкою, що спадає з плечей. Основа пам'ятника виконана з граніту.
- Статуя Бенито Хуареса. Служба національних парків. Архів оригіналу за 23 лютого 2017.
- Пам'ятник Беніто Хуаресу. DC Memorials. Архів оригіналу за 17 травня 2016. Процитовано 13 березня 2019.