Пашуля Петро Лук'янович — Вікіпедія

Пашуля Петро Лук'янович
Народився3 жовтня 1931(1931-10-03)
Ішим
Помер9 вересня 2015(2015-09-09) (83 роки)
Львів
Місце проживанняЛьвів
Країна Україна
Діяльністьпедагог
Alma materУкраїнська академія друкарства
ЗакладУкраїнська академія друкарства
Вчене званняПрофесор
Науковий ступіньКандидат технічних наук
Нагороди
Орден Трудового Червоного Прапора
Медаль «За доблесну працю (За військову доблесть)»
Медаль «За доблесну працю (За військову доблесть)»
Заслужений працівник освіти України
Заслужений працівник освіти України
Грамота Президії Верховної Ради УРСР

Петро́ Лук'я́нович Пашу́ля (*3 жовтня 1931, Ішим — † 9 вересня 2015, Львів) — кандидат технічних наук, професор кафедри додрукарських процесів Української академії друкарства, заслужений працівник народної освіти України.

Життєпис

[ред. | ред. код]

Народився 1931 року у місті Ішимі Тюменської області РРФСР у родині робітника. 1935 року сім'я переїздить у Ставропольський край, а у 1940 році — в Рівненську область, де народився батько Петра.

Після закінчення середньої школи 1950 року поступив на інженерно-технологічний факультет Українського поліграфічного інституту (УПІ) ім. Івана Федорова (тепер Українська академія друкарства), який закінчив 1955 року.

Наукова та викладацька діяльність

[ред. | ред. код]

Після закінчення інституту працював у УкрНДІ поліграфічної промисловості: молодшим (1955—1958), потім старшим науковим співробітником, завідувачем лабораторії та відділом (1958—1963), заступником директора з наукової роботи (1963—1977).

1963 року в Московському поліграфічному інституті захистив дисертаційну роботу «Исследование защиты печатающих элементов при эмульсионном травлении печатных форм из магниевых сплавов» на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук.

1966 року ВАК затвердив його в ученому званні старшого наукового співробітника за спеціальністю «Технологія поліграфічного виробництва».

1977 року перейшов на роботу в УПІ старшим викладачем кафедри технології поліграфічного виробництва.

1980 року його обрано на посаду доцента, а 1982 року ВАК затвердив П. Л. Пашулю у вченому званні доцента по кафедрі технології виготовлення друкарських форм.

1993 року обрано на посаду професора кафедри, а 1998 року ВАК затвердив його у вченому званні професора по кафедрі технології друкарських процесів.

Творчий доробок

[ред. | ред. код]

Професор Пашуля автор та співавтор більше 200 наукових та навчально-методичних публікацій, серед яких 15 авторських свідоцтв та патентів на винаходи, книги «Эмульсионное травление типографических печатных форм на магнии» (Москва: Книга, 1965), «Основи метрології, стандартизації і сертифікації.Якість у поліграфії» (Київ: Інститут змісту і методів навчання, 1997), «Технологія формних процесів» (Львів: Афіша, 2002), «Стандарти у поліграфії» (Київ: Університет «Україна», 2004).

Під його керівництвом Г. С. Дубков, А. П. Грабаровська, Л. І. Козак, В. Д. Назаров і Р. В. Гордєєв виконали та захистили дисертаційні роботи на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук.

Талановитий вчений, мудрий педагог і світла людина. Тяжке і складне життя прожив Петро Лук'янович, але завжди був добрим до людей і показував приклад високого професіоналізму. Він жив роботою і не уявляв свого життя без праці. Сотні випускників-поліграфістів згадують його науку.


Нагороди та відзнаки

[ред. | ред. код]

Нагороджений орденом:

Інші відзнаки:

Бібліографія

[ред. | ред. код]