Садова (станція метро) — Вікіпедія

59°55′36″ пн. ш. 30°19′06″ сх. д. / 59.92667° пн. ш. 30.31833° сх. д. / 59.92667; 30.31833

Садова
Загальні дані
Типодносклепінна глибокого закладення
Глибина закладення71 м
Стара назваПлоща Міру-3
Кількість1
Типострівна
Формапряма
Дата відкриття30 грудня 1991
Архітектор(и)А. І. Прибульський, Г. П. Кашіхін, В. В. Попов, А. В. Гончаров
Архітектор(и) вестибюлівВ. Г. Хільченко, К. Г. Леонтьєва, Ю. Ю. Подервянська
Пересадка на «Сінна площа», «Спаська»
Виходи доСінна пл., Садова вул., Московський пр., вул. Єфімову, наб. каналу Ґрібоєдову, пров. Ґрівцову
Час відкриття5:36
Час закриття0:20
Код станціїСВ
Мапа
5 Фрунзенсько-Приморська лінія
Оборотний тупик
Комендантський проспект
Оборотний тупик та ПТО
Старе Село
Велика Невка
Середня Невка
Хрестовський острів
Мала Невка
Чкаловська
Спортивна
Мала Нева
Адміралтейська
Мойка
Садова
Фонтанка
Звенигородська
Обвідний канал
Обвідний канал
Волковка
Волковська
Оборотний тупик
Бухарестська
Міжнародна
Оборотний тупик
Проспект Слави
Дунайська
Шушари
Оборотний тупик
ТЧ-7 «Південне»

Садова (рос. Садовая) — станція Фрунзенско-Приморської лінії Петербурзького метрополітену, яка розташована між станціями «Звенигородська» і «Адміралтейська». Відкрита 30 грудня 1991 року.

До введення в експлуатацію дільниці «Достоєвська»«Спаська» 7 березня 2009 входила до складу Правобережної лінії.

Станція відкрита 30 грудня 1991 при введенні в експлуатацію ділянки Правобережної лінії «Площа Олександра Невського - 2» — «Достоєвська» і службової з'єднувальної лінії «Достоєвська» — «Садова». Найменування отримала по Садовій вулиці, що перетинає Сінну площу, під якою розташований вестибюль станції. У проекті станція носила назву «Площа Миру-3».

Технічна характеристика

[ред. | ред. код]

Конструкція станції — односклепінна глибокого закладення (глибина закладення — 71 м). Вихід у місто здійснюється тристрічковим похилим ходом. S-подібний перехід до ескалаторного залу починається від північного торця станції.

Вестибюль та пересадки

[ред. | ред. код]

Підземний вестибюль знаходиться в підземному переході під Сінною площею і з'єднується з нею чотирма виходами. У 2003 році підземні спуски були перекриті легкими одноповерховими торговими павільйонами. У 2009-2010 рр.. була проведена реконструкція для відновлення водонепроникності конструкції переходу і сходових спусків.

Вихід у місто на Сінну площу, Садову вулицю, вулицю Єфімова, до Московського проспекту, пров. Бринько, Гривцова, Спаського пров., Сінного ринку.

Станція є частиною єдиного в місті тристанційного пересадного вузла на станції Сінна площа Московсько-Петроградської лінії та Спаська Правобережної лінії.

Колійний розвиток

[ред. | ред. код]

Оскільки станція «Садова» була кінцевою станцією Правобережної лінії у 1991-1997 рр., на перегоні «Садова» — «Спортивна» знаходиться з'їзд в оборотний тупик, що переходив у СЗГ з Московсько-Петроградською лінією .

Оскільки з 1991 по 2009 рр. Правобережна лінія тимчасово була об'єднана з Фрунзенсько-Приморською, на перегоні «Садова» - «Звенигородська» знаходиться двоколійна СЗГ до Правобережної лінії (станції «Достоєвська»), що раніше була діючим перегоном.

Оздоблення

[ред. | ред. код]

Колійні стіни та підлога викладені червоним гранітом із вставками сірого граніту (Спочатку стіни над коліями збиралися оздобити в сірий граніт, але на складах сірого не було, зате вистачало червоного граніту). Фриз колійної стіни виконаний з білого мармуру, прикрашеного зверху анодованими під бронзу металевими вензелями. Освітлення здійснюється за допомогою світлових плафонів, складених з п'ятдесяти дугоподібних ліхтарів. У середині 90-х світильники позбулися матового скла, пізніше була демонтована частина освітлення, і лампи знаходяться тільки над краями платформи.

Навігація по станції здійснюється за допомогою нового інформаційного простору, що було впроваджено тут в 2010 році, у зв'язку з чим на платформі встановлені конструкції з лайтбоксами, що не підходять під загальний стиль станції.

Ресурси Інтернету

[ред. | ред. код]