Снайфедльснес — Вікіпедія

Снайфедльснес
Снайфедльснес
Загальна інформація
64°51′29″ пн. ш. 23°06′54″ зх. д. / 64.858055555556° пн. ш. 23.115° зх. д. / 64.858055555556; -23.115
Країна  Ісландія
Адмінодиниця Eyja- og Miklaholtshreppurd
Grundarfjarðarbærd
Helgafellssveitd
Snæfellsbærd
Stykkishólmurd
Водойма Брейда-фіорд, Фахсафлоуі
Площа 1468 квадратний кілометр
Населення 3920 осіб (2019)
Карта
CMNS: Снайфедльснес у Вікісховищі

Снайфедльснес (ісл. Snæfellsnes) — півострів в Ісландії на захід від Боргар-фьорд.

Півострів Снайфедльснес

Півострів має назву Ісландія в мініатюрі, тому що в цьому районі можна знайти багато національних визначних пам'яток, включаючи вулкан Снайфетльсйокутль, що є одним із символів Ісландії з висотою 1446 м. Це найвища гора на півострові і має льодовик на його вершині (jökull означає «льодовик» ісландською). Вулкан можна побачити в ясні дні з Рейк'явіка, відстань близько 120 км. Область, що оточує Снайфедльснес, має чотири національні парки Ісландії.

Географія

[ред. | ред. код]

Півострів Снайфедльснес знаходиться на заході Ісландії, на території регіону Вестурланд. Назву свою він отримав по розташованому на його західному краю гори-вулкана Снайфетльсйокутль.

Геологія

[ред. | ред. код]

Півострів утворився близько 7 мільйонів років тому, коли в цьому районі йшла активна вулканічна діяльність, викликана зміщенням материкових платформ. Потім настав «спокійний» період; проте близько 2 мільйонів років тому вулканічна діяльність відновилася — спершу в центрі півострова, а згодом і на узбережжі. Вулканічна система Льйосуфйоль на східному краю півострова, завдовжки понад 90 км, є найдовшою активною вулканічною системою Ісландії. Останнє виверження в Льйосуфйолі було зареєстровано в XII столітті, при цьому загинули 80 осіб, в тому числі що перебував тут єпископ Скалгольту Магнус Ейнарсон. На згадку про цю подію на півострові був заснований монастир, який проіснував до середини XIII століття.

Населення

[ред. | ред. код]

Півострів слабо заселений. Серед міст слід назвати Оулафсвік, Грюндарфьордур, Стіккісгоульмюр. Одним із найвідоміших місць є селище Гетльнар, у минулому важливий риболовецький пункт на півострові.

Біля селища Гедліссандур розташована ісландська радіостанція, що виходить в ефір на довгих хвилях. Раніше станція була навігаційним маяком системи LORAN-C Північно-Атлантичного ланцюга (GRD 7970). Висота її трансляційної установки (радіощогла Гуфускалар) становить 412 м і є найвищою спорудою в Західній Європі.

Відомі люди

[ред. | ред. код]

Народилися

[ред. | ред. код]

Див. також

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]