У змаганнях з тенісу на літніх Олімпійських іграх 2024 року візьмуть участь загалом 178 гравців (90 чоловіків та 88 жінок)[1], які змагатимуться за 5 комплектів нагород. Кожну країну можуть представляти щонайбільше 12 спортсменів (6 чоловіків і 6 жінок).
Основним кваліфікаційним критерієм стали місця гравців у рейтингових списках ATP та WTA, опубліковані 10 червня 2024 року. Рейтинги ATP та WTA визначилися на основі результатів, досягнутих за попередні 52 тижні відбіркового циклу. Щоб дістати право на участь, гравці мають у складі національної збірної взяти участь у двох турнірах Кубка Біллі Джин Кінг (для жінок) або Кубка Девіса (для чоловіків) у період між Олімпійськими іграми 2020 та 2024 років, або ж, якщо їх країна виступає на рівні зональної групи за круговою системою, впродовж третього року чотирирічного циклу, або ж гравець має зіграти за свою країну не менш як двадцять разів[2][3].
Кожен Національний олімпійський комітет (НОК) може виставити щонайбільше дванадцять тенісистів (по шість кожної статі), щонайбільше по чотири учасники у чоловічому та жіночому одиночному розряді (найкращі за рейтингом у своїй країні), по дві пари у чоловічому та жіночому парному розряді та по одній парі в змішаному парному розряді[4].
В одиночному розряді 56 найкращих гравців світового рейтингу на 10 червня 2024 року згідно з рейтингами WTA та ATP пройдуть кваліфікацію на Олімпійські ігри з дотриманням ліміту в чотири гравці для кожної національної федерації та статі. Отож, квоти отримають ще й тенісисти, які не належать до топ-56 із країн, від яких кваліфікувалося менш як чотири особи. Чотири з восьми місць, що залишилися, належать НОК, які ще не кваліфікували чотирьох тенісистів з трьох континентальних зон (переможці та володарі другого місця на Панамериканських іграх 2023 року; чемпіони Азійських ігор 2022 року та Африканських ігор 2023 року). Останні чотири місця зарезервовані: одне для Франції як країни-господарки, два для попередніх олімпійських чемпіонів або переможців турнірів Великого шлему і одне для претендентів на універсальне місце[4].
У чоловічому та жіночому парному розряді тридцять два місця одержать пари з найвищим рейтингом, причому десять із них зарезервовані для гравців, що належать до першої десятки парного рейтингу, які можуть вибрати собі партнера зі своєї країни, що належить до топ-300 і в одиночному, і в парному розряді. Місця, що залишилися, розподіляються між парами з найвищим сумарним рейтингом доти, доки не будуть зайняті всі 32 місця. Якщо загальна квота 86 гравців відповідної статі залишається неповною, додаткові місця продовжують розподілятися в об'єднаному рейтингу. Одне квотне місце у кожному парному розряді зарезервовано для країни-господарки Франції, якщо вона не зможе напряму кваліфікувати жодну пару.
Позаяк квоти на місця в змішаному парному розряді відсутні, то всі пари будуть складатися з гравців, які вже заявлені як в одиночному, так і в парному розряді, зокрема з 15 найкращих пар об'єднаного рейтингу і країни-господарки Франції.
↑ Комбінований рейтинг це сума рейтингів гравця з найвищим рейтингом (в одиночному або парному розряді) A і гравця B. ↑ Рейтинг в одиночному розряді ↑ Рейтинг у парному розряді
↑ Комбінований рейтинг це сума рейтингів гравчині з найвищим рейтингом (в одиночному або парному розряді) A і гравчині B. ↑ Рейтинг в одиночному розряді ↑ Рейтинг у парному розряді