Флавій Анфемій — Вікіпедія

Флавій Анфемій
Народивсяневідомо
діоцез Єгипетd, praetorian prefecture of the Eastd, Східна Римська імперія
Помер415
м. Константинополь
ПідданствоСхідна Римська імперія
Діяльністьполітик
Посадаконсул
Термін405 рік
ПопередникАристенет
НаступникФлавій Аніцій Петроній Проб
ДітиФлавій Анфемій Ісідор

Флавій Анфемій (*Flavius Anthemius, д/н — 415) — політичний та військовий діяч Східної Римської імперії, регент у 408–414 роках.

Життєпис

[ред. | ред. код]

Онук Флавія Філіпа, консула 348 року. Син Сімпліція. Про молоді роки немає відомостей. У 400 році сприяв посиленню влади імператора Аркадія, стає комітом священних щедрот. У 402 році призначається на посаду магістра офіцій. У 405 році отримує посаду консула (разом з Стіліхоном) та префектом преторія Сходу.

У 406 році отримує посаду патрикія — найвищого військового чиновника. Того ж року виступив проти короля готів Аларіха I, що діяв в Ілліріку та Греції. Водночас вступив у конфлікт з Стіліхоном за контроль над префектурою Іллірік. Того ж року придушив повстання ісаврів у Малій Азії. Потім ініціював низку законів проти юдеїв, єретиків та поган.

У 408 році, після смерті імператора Аркадія, призначається регентом при малолітньому Феодосії II. Анфемій ініціював укладання миру з Персією та встановив гарні стосунки з імператором Гонорієм, який перед тим сприяв страті Стіліхона. У 409 році рушив проти гуннів на чолі із каганом Улдіном, що атакували Мізію та Малу Скіфію. В цій кампанії Анфемій здобув перемогу. Водночас розпочав зведення стіни навколо Константинополя для його захисту (так званні Феодосієві стіни). Ця праця завершена у 413 році.

За ініціативи Анфемія було створено флот, який займався доправленням зерна з Єгипту. Цим забезпечив нормальне постачання хліба до столиці. Помер у 415 році в Константинополі.

Родина

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Alexander Demandt: Die Spätantike. Handbuch der Altertumswissenschaft III.6. 2. Auflage, C. H. Beck, München 2007.
  • Bury, John Bagnell, A History of the Later Roman Empire from Arcadius to Irene (395 A.D. −800 A.D.), Adamant Media Corporation, 2005, p. 126.