Фортеця Фесте Кобург — Вікіпедія

Фортеця Фесте Кобург

50°15′50″ пн. ш. 10°58′53″ сх. д. / 50.26389° пн. ш. 10.98139° сх. д. / 50.26389; 10.98139
Статусмузей
Статус спадщинипам'ятка архітектури Баваріїd
Країна Німеччина
РозташуванняКобург, Баварія
Архітектурний стильроманський
АрхітекторBodo Ebhardtd
Засновано1225
Перша згадка1225
ВласникBavarian Administration of State-Owned Palaces, Gardens and Lakesd
ОператорVeste Coburg Art Collectionsd
Сайтkunstsammlungen-coburg.de/en/
Фортеця Фесте Кобург. Карта розташування: Німеччина
Фортеця Фесте Кобург
Фортеця Фесте Кобург (Німеччина)
Мапа

CMNS: Фортеця Фесте Кобург у Вікісховищі

Фортеця Фесте Кобург (нім. Veste Coburg), також відома як «Корона Франконії» — німецька фортеця у місті Кобург, що на баварському кордоні з Тюрингією. Займає площу 135 × 260 м і є однією з найбільших і найкраще збережених замків у Німеччині.

Замок розташований на висоті 167 м над центром міста і 464 м над рівнем моря.

Історичний огляд

[ред. | ред. код]
Бастіон

Уперше фортеця згадується в 1225 році як володіння герцогів Меранії. Однак археологічні дослідження доводять існування на пагорбі поселення, що виникло до Х століття. У 1074 році тут заснована каплиця св. Петра і Павла.

За свою історію фортеця витримала чимало облог, в 1325 році її намагався захопити єпископ Вюрцбурга.

У 1353 році влада Кобурга переходить до Фрідріха Мейсенського з роду Веттинів, які правили Саксонією і Тюрингією. У 1451 році герцог Вільгельм Саксонський Хоробрий зажадав від власника фортеці виплатити йому борг (42 тис. гульденів) і після тривалої облоги захопив замок.

З кінця XV століття, після того як династія Веттинів розділилася на кілька гілок, фортеця стала резиденцією герцогів Кобурзьких, і залишалася нею до Баварської революції 1918 року.

З квітня по жовтень 1530 у фортеці на запрошення курфюрста Іоганна Твердого Саксонського жив Мартін Лютер, якого відлучили від церкви, а імператор оголосив поза законом. Під час перебування у фортеці Мартін Лютер написав своїм прихильникам понад 120 листів, редагував відоме «Аугсбурзьке сповідання» Філіпа Меланхтона і працював над перекладом Біблії німецькою мовою, який завершив у 1534 році.

Під час Тридцятирічної війни в 1632 році Кобург не скорився імперському генералісимусу Альбрехту фон Валленштейну й у фортеці знайшли притулок близько 800 захисників, які протягом п'яти місяців успішно оборонялися від 40-тисячної армії. Однак в 1635 році вороги пішли на хитрість. Генерал імперської армії Гійом де Ламбой передав до фортеці підроблений лист від імені герцога Ернста Йоганна з наказом здати укріплення.

Після появи потужнішої артилерії фортеця втратила своє військове значення, її гармати у 1802 році переплавили, а саму фортецю стали використовувати як в'язницю.

Востаннє фортеця піддалася атаці в квітні 1945 року, коли її західна частина була обстріляна американськими військами.

У теперішній час у фортеці діє музей, в якому представлена колекція живопису, виробів зі скла, зброї і знарядь тортур.

Галерея

[ред. | ред. код]

Див. також

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. archINFORM — 1994.