Церква Святого Пророка Іллі (Тернопіль) — Вікіпедія

Церква Святого Пророка Іллі (Тернопіль)

49°34′26″ пн. ш. 25°35′17″ сх. д. / 49.574° пн. ш. 25.588138888889° сх. д. / 49.574; 25.588138888889
Типпарафіяльна церква
Країна Україна
РозташуванняТернопіль
КонфесіяУГКЦ
Засновано2012
Церква Святого Пророка Іллі (Тернопіль). Карта розташування: Україна
Церква Святого Пророка Іллі (Тернопіль)
Церква Святого Пророка Іллі (Тернопіль) (Україна)
Мапа

CMNS: Церква Святого Пророка Іллі у Вікісховищі

Церква Святого Пророка Іллі в Тернополі — парафія і храм Тернопільсько-Зборівської архієпархії Української греко-католицької церкви в Тернополі (деканат м. Тернополя — Східний).

Історія церкви

[ред. | ред. код]

Жителі мікрорайону відвідували богослужіння в Архикатедральному соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці та в храмі Святого Василія Великого (мікрорайон «Новий Світ»).

На початку 2012 року до о. Василя Корендія звернулася група людей з вул. Бродівської за консультацією щодо можливості реалізувати свою давню мрію створити в їхньому мікрорайоні греко-католицьку громаду. За короткий час було зібрано близько семиста підписів. Ініціативна група отримала благословення архиєпископа і митрополита Василія Семенюка звертатися до державних установ з метою реєстрації громади. У лютому 2012 року о. Василя Корендія призначено адміністратором новоствореної парафії, а навесні рішенням сесії міської ради виділено ділянку під будівництво церкви та розпочато оформлення необхідної документації.

7 жовтня 2012 року в пристосованому під капличку приміщенні відбулася перша Свята Літургія. Невдовзі було організовано недільну школу для дітей і Вівтарну дружину. Згодом почала діяти спільнота «Матері в молитві» та братство Молитовного псалтиря.

З початком вересня 2013 року парафіяни греко-католицької громади приступили до спорудження металоконструкції — каплички поряд з місцем, виділеним під будівництво храму. П'ятого жовтня того ж року архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк освятив споруджену каплицю, хрест, наріжний камінь майбутнього храму та залишив пам'ятний запис у напрестольному Євангелії. Відтоді богослужіння відбуваються в каплиці.

Парохи

[ред. | ред. код]
  • о. Василь Корендій (з лютого 2012).

Джерела

[ред. | ред. код]