Чарівний голос Джельсоміно — Вікіпедія

Чарівний голос Джельсоміно
Волшебный голос Джельсомино
Жанрфільм-казка, пригоди
РежисерТамара Лисиціан
СценаристТамара Лисиціан
На основіза мотивами казки Джанні Родарі «Джельсоміно у Країні брехунів»
У головних
ролях
Sergey Krupenikovd, Басов Володимир Павлович, Ханаєва Євгенія Никандрівна і Лев Перфілов
ОператорГеннадій Карюк
КомпозиторІгор Єфремов
ХудожникЄвген Галей
КінокомпаніяОдеська кіностудія
Тривалість127 хв.
Моваросійська
КраїнаСРСР
Рік1977
Дата виходу31 грудня 1978
IMDbID 0403655

«Чарівний голос Джельсоміно» — український радянський музичний двосерійний художній кінофільм, знятий 1977 року на Одеській кіностудії за мотивами казки Джанні Родарі «Джельсоміно у Країні брехунів».

Фабула

[ред. | ред. код]

Рудий Джельсоміно володіє дивовижним голосом, який завдає йому тільки неприємностей: підозрілі сусіди вважають його то чаклуном, то святим. Тоді герой втікає зі свого села.

Блукаючи по світу, юнак потрапляє до Країни Брехунів, владу в якій колись захопили морські розбійники на чолі зі «золотоку́дрим» отаманом Джакомоном. Джакомон заявив народові, що у нього — чарівне золоте волосся, і всі жителі країни, виконуючи наказ самозваного короля, почали все говорити навиворіт: замість «добрий день» — «добраніч», хліб називати чорнилом, в'язницю — пансіонатом, коней — коровами; котам довелося гавкати, собакам — нявкати, а замість справжніх монет в обіг пустили тільки фальшиві. Навіть художник змушений брехати в своїй творчості, малюючи портрети з трьома носами, шістьма очима і т.д. (при тому сам король і його наближені нових законів не виконували і могли говорити, що їм заманеться).

Разом з новими друзями (Кішкою-Кульгашкою, тітонькою Кукурудзою, її племінницею Ромолеттою і художником Бананіто) Джельсоміно підіймає народ на боротьбу проти узурпатора. Прості городяни, читаючи правдиві написи на стінах (їх потайки залишає Кульгашка), починають частіше називати речі своїми іменами. Король виявляється виведеним на чисту воду: він абсолютно лисий і носить перуку. Не витримавши натиску підданих, що збунтувалися, Джакомон втікає, а його міністри і жандарми постають перед народним судом. Правда перемагає.

У ролях

[ред. | ред. код]

та ін.

Знімальна група

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]