80-ті до н. е. — Вікіпедія
I століття до н. е.: 90—81 роки до н. е. |
---|
100-ті · 90-ті — 80-ті до н. е. — 70-ті · 60-ті |
До 88 року до н. е. тривала Союзницька війна між римлянами та італіками, яким сенат не хотів надати громадянство Риму. Попри перемогу центрального уряду, сенат задовільнив вимоги італіків, надавши їм рівні з римлянами права.[1]
Протистояння між військовими лідерами Гаєм Марієм та Луцієм Суллою призвело до бойових зіткнень. 87 року до н. е. Сулла з 6 легіонами взяв штурмом Рим, а 86 року Сінна й Марій вигнали його звідти. Після смерті Гая Марія 86 року до н. е. продовжувалися сутички між прихильниками Марія та Сулли, які призвели до Громадянської війни Сулли 83-82 до н. е.. Після перемоги Сулла став диктатором Риму.
При владі знаходилася династія Хань.
- Понтійське царство: правління царя Мітрідата VI;
- Юлій Цезар проводив своє дитинство в домі батька, який втім скоро помер. Цезар одружився з донькою Луція Цинни та був призначений за протекцією фламіном Юпітера. Проте з перемогою Сулли Цезаря переслідували та йому довелося переховуватися.
- 83 до н. е. — Марк Антоній, римський полководець і політик
- 88 до н. е. — Мітрідат II, цар Парфії
- 86 до н. е. — Гай Марій, римський полководець і політик
- ↑ Леонтій Войтович; Юрий Овсінський (16 серпня 2019). Від зачатків військової організації до професійних найманих армій (бл. 3060 р. до Христа – початок XVI ст.). ЛитРес. с. 208—209. ISBN 978-5-04-138815-7.
Це незавершена стаття про час. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |
На цю статтю не посилаються інші статті Вікіпедії. Будь ласка розставте посилання відповідно до прийнятих рекомендацій. |