Aonyx congicus — Вікіпедія

Aonyx congicus
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клада: Синапсиди (Synapsida)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Хижі (Carnivora)
Родина: Мустелові (Mustelidae)
Рід: Видра (Lutra)
Вид:
L. congica
Біноміальна назва
Lutra congica
Ареал

Lutra congica, syn. Aonyx congicus (видра конголезька[1]) — вид хижих ссавців з родини Мустелові (Mustelidae), представник підродини Видрові (Lutrinae).

Етимологія

[ред. | ред. код]

лат. icus — той, що належить, cong від назви річки Конго

Поширення

[ред. | ред. код]

Країни поширення: Ангола, Камерун, Центральноафриканська Республіка, Конго, Демократична Республіка Конго, Екваторіальна Гвінея, Габон, Руанда, Уганда. Зустрічається в тропічних лісах, болотистих низовинах.

Морфологія

[ред. | ред. код]

Шерсть темно-коричневого кольору з сріблястим блиском помітним на передній частині тіла, у зв'язку з білими кінчиками на волоссі. Вібриси, сторони лиця, вуха, ніс і верхня частина грудей сіруваті або білі. Є чітка відмітина чорного хутра між очима і ніздрями. Передні ступні без кігтів і з перетинками. Задні ступні частково перетинчасті і маленькі кігті присутні на пальцях 2, 3 і 4. Середнє значення довжини голови і тіла становить 85 см, а довжина хвоста 50 см. Маса тіла дорослих коливається від 14 до 34 кг. Череп масивний. Зуби менші й гостріші, ніж у Aonyx capensis.

Поведінка

[ред. | ред. код]

Веде в основному нічний і самітницький спосіб життя. A. congicus — прекрасний плавець і часто досліджує береги річки і болота під час збиральництва. Протягом дня спить в природних порожнинах вздовж річок. Для A. congicus в основному поживою є риба і краби, але також хробаки, жаби, ящірки, комахи і водоплавні птахи. A. congicus симпатричний з Atilax paludinosus, Hydrictis maculicollis, Aonyx capensis. Потенційні хижаки: крокодил (Crocodylus), пардус (Panthera pardus), пітон (Python) і великі хижі птахи.

Генетика

[ред. | ред. код]

2n=38 хромосом.

Загрози та охорона

[ред. | ред. код]

Серйозних загроз нема. Загрозами є полювання на м'ясо і шкіри, втрата і деградація середовища проживання,надмірний вилов риби. Вид присутній в кількох природоохоронних територіях.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Українська назва є транскрибуванням та/або перекладом латинської назви авторами статті і в авторитетних україномовних джерелах не знайдена.

Посилання

[ред. | ред. код]
  • Jacques, H., Reed-Smith, J., Davenport, C & Somers, M.J. (2015). Aonyx congicus. The IUCN. Архів оригіналу за 28 вересня 2020. Процитовано 17.06.2019.
  • Serge Lariviere Aonyx congicus. Mammalian Species No. 650, pp. 1-3 (2001)