CFM International — Вікіпедія

CFM International
Типбізнес
підприємство і спільне підприємство
Організаційно-правова форма господарюванняприватна компанія
Галузьаерокосмонавтика
Засновано24 вересня 1974[1]
Засновник(и)GE Aviation і Safran Aircraft Engines
Штаб-квартираКуркуронн, Цинциннаті і Ґранд-Прері
Продукціягазова турбіна
Холдингова компаніяGE Aviation і Safran Aircraft Engines
cfmaeroengines.com
CMNS: CFM International у Вікісховищі

CFM International — франко-американський виробник авіаційних двигунів. Компанія є спільним підприємством між GE Aerospace і Safran Aircraft Engines (раніше відомою як Snecma) зі штаб-квартирою в Цинциннаті, штат Огайо. Була заснована у 1974 році для створення та підтримки серії турбовентиляторних двигунів CFM56. CFM є найбільшим у світі виробником комерційних авіаційних двигунів з часткою ринку 39 % станом на 2020 рік.[2] Компанія поставила понад 37 500 своїх двигунів понад 570 операторам. Назва CFM походить від комерційних позначень двигунів двох материнських компаній: серії CF від GE та серії M від Snecma.

Історія

[ред. | ред. код]

У той час як бізнес General Electric з виробництва військових двигунів для винищувачів, безсумнівно, процвітав, амбіції американської компанії щосили втілювалися в цивільному секторі. Лише наприкінці 1950-х GE зробила свій перший вихід на цей ринок.

З іншого боку, Snecma з середини 1960-х думала про найкращу стратегію для виходу на цивільний ринок з новим двигуном, який пропонує суттєві переваги продуктивності з точки зору споживання палива та зниження шуму, характеристики, які все більше затребувані виробниками літаків та авіакомпаніями.

У 1969 році General Electric і Snecma вперше почали співпрацю. Разом із німецькою компанією MTU (Motoren-und-Turbinen-Union) ці дві компанії виробляли деталі для двигуна CF6-50, який оснащував Airbus A300.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. https://www.cfmaeroengines.com/about/history/
  2. Market share of the leading commercial aircraft engine manufacturers worldwide in 2020. Statista (англ.). May 2021. Процитовано 22 листопада 2023.

Посилання

[ред. | ред. код]