Panasonic Corporation — Вікіпедія
Panasonic Holdings Corporation (Панасонік) (відома також як Panasonic Corporation, Matsushita Electric Industrial Co., Ltd) — найбільший японський і один з провідних світових виробників електроніки. Відома своїми торговими марками Panasonic, National, Technics і Quasar, є світовим лідером в розробці і виробництві побутової електроніки і електронного устаткування для широкого кола споживачів, бізнесу і промисловості.
Основні торгові марки, під якими випускається продукція:
- Panasonic (побутова електроніка для масового ринку, зокрема плазмові панелі, DVD-програвачі, телефони, проектори, цифрові фотоапарати, а також комп'ютерні чипи, автомобільне устаткування)
- National (побутова електроніка для японського ринку)
- Quasar (дешева побутова електроніка для ринку Північної Америки)
- Technics (аудіотехніка)
- Ramsa (професійне аудіо-обладнання)
Під брендами Panasonic, National і Technics виробляється і продається більше 15 000 різних товарів.
- 1918 — заснована компанія Matsushita, яка носила ім'я свого засновника Коносуке Мацусіти.
- 1935 перетворена в корпорацію
- 1960-ті придбання контрольного пакету акцій компанії JVC (Victor Company of Japan, Limited), розробника стандарту побутового відео VHS.
- Друга половина 1970-х — початок офіційного імпорту товарів Panasonic в СРСР через уповноважені торгові компанії
- 1986, листопад — відкриття представницького офісу Panasonic в Москві
- 1995, 11 грудня — відкриття торгового представництва Panasonic (CIS) Oy в Москві
- 1996, 1 лютого — офіційний початок діяльності компанії Panasonic (CIS) Oy на території Росії та країн СНД (широкий асортимент аудіо відео техніки, офісне обладнання, побутова техніка)
- 1994, лютий — заснування офісу Panasonic в м. Київ, Україна
- 1999 — початок продажів бездротових телефонів DECT
- 2002 — початок прямих інтернет продажів Panasonic; початок продажів цифрових фотоапаратів під брендом Lumix; початок продажів чоловічих бритв Panasonic
- 2004 — створення 3-х дочірніх компаній Panasonic (CIS) Oy — ТОВ «Панасонік Рус», ТОВ «Панасонік Солюшн Інженіринг Рус», ТОВ «Панасонік Сервіс СНД».
- 2005 — початок продажів плоскопанельних телевізорів під брендом Viera; початок продажів епіляторів; початок продажів масажних крісел; відкриття консультаційно-виставкового центру «Panasonic idea plaza» в Києві
- 2008, березень — початок продаж Blu-ray плеєрів
- 2008, грудень — злиття з компанією Sanyo Electric[6]. Panasonic отримав згоду на продаж акцій акціонерів Sanyo Electric — Sumitomo Mitsui Banking Corp, Daiwa Securities SMBC, і американського холдингу Goldman Sachs Group. За оцінками, загальна сума операції становитиме понад 6 млрд доларів США. Поєднання Panasonic — найбільшого у світі виробника плазмових телевізорів — і Sanyo — одного лідерів у виробництві акумуляторних батарей — привело до створення другого за величиною виробника електроніки в Японії після Hitachi з щорічним об'ємом продажів на рівні $120 млрд.
- У серпні 2018 року, з метою запобігання можливих проблем з податками, компанія оголосила про свої наміри перенести головний європейській офіс з Великої Британії до Амстердаму, до завершення Brexit[7].
- Зміна організації на холдинг сталась 1 квітня 2022 р[8].
1 жовтня 2008 року компанія Matsushita Electric Industrial виступила із заявою про своє перейменування, вона називатиметься Panasonic Corporation. Крім того, її скорочене позначення на нью-йоркській фондовій біржі змінилося відповідно з MC на РС. До кінця березня 2010 року Panasonic повністю витіснить торгову марку National, добре відому японським споживачам.
Ім'я Matsushita Electric Industrial народилося в 1935 році, змінивши Matsushita Electric Manufacturing Works (використовувалося з 1929 року), яке, у свою чергу, «посунуло» Matsushita Electric Housewares Manufacturing Works, утворене в 1918 році і що дало початок всесвітньо відомій і успішній сьогодні компанії. До 2003 року на світовому ринку співіснували дві торгові марки компанії Matsushita — Panasonic і National. Але потім на світовій арені було вирішено залишити тільки Panasonic з її знаменитим слоганом «Panasonic: ideas for life», хоча National поки що зберігає свою присутність на японському ринку.
Зміна назви корпорації на Panasonic Holdings Corporation відбулася 1 квітня 2022 р[8].
- ↑ а б в г д е ж и к л м https://www.panasonic.com/global/corporate/ir/pdf/panasonic_ar2017_e.pdf
- ↑ National Software Reference Library
- ↑ а б в г д е ж и к л м н п р https://www.panasonic.com/global/corporate/ir/pdf/AnnualSecuritiesReport2017.pdf
- ↑ https://www.gs-yuasa.com/en/newsrelease/article.php?ucode=gs151111023511_196&ucode=gs151111023511_196
- ↑ https://en.responsejp.com/cars-automotivebusiness/2017/12/03/chain-reaction-bankruptcies-yet-to-result-due-to-takata.html
- ↑ Компанії Panasonic і Sanyo уклали угоду про злиття. Архів оригіналу за 25 грудня 2008. Процитовано 20 грудня 2008.
- ↑ Panasonic to move Europe HQ out of UK. BBC News (брит.). 30 серпня 2018. Архів оригіналу за 31 серпня 2018. Процитовано 31 серпня 2018.
- ↑ а б Panasonic Announces New Group Structure and Personnel Changes to Executive Officers and Others. Panasonic Corporation (англ.). 24 лютого 2022.
- Сайт корпорації в Україні [Архівовано 20 грудня 2008 у Wayback Machine.]
- panasonic.net — глобальний сайт корпорації [Архівовано 3 серпня 2012 у Wayback Machine.]
- Панасонік Україна – BIE GROUP, Foxtrot, Eldorado, Comfy, Moyo, Allo, Rozetka тощо.
Це незавершена стаття про підприємство. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |