Squatina guggenheim — Вікіпедія

Squatina guggenheim
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Підцарство: Справжні багатоклітинні (Eumetazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Хрящові риби (Chondrichthyes)
Підклас: Пластинозяброві (Elasmobranchii)
Надряд: Акули (Selachimorpha)
Ряд: Акулоангелоподібні (Squatiniformes)
Родина: Акулоангелові (Squatinidae)
Рід: Акула-ангел (Squatina)
Вид: Squatina guggenheim
Squatina guggenheim
Marini, 1936

Посилання
Вікісховище: Squatina guggenheim
Віківиди: Squatina guggenheim
ITIS: 160797
МСОП: 130393378
NCBI: 661036

Squatina guggenheim — акула з роду Акула-ангел родини Акулоангелові. Інші назви «акула-янгол Гуггенгайма», «кутова акула-янгол».

Загальна довжина досягає 1,29 м, зазвичай — 90 см. Голова доволі велика, масивна. Морда округла з невеличкими вусиками з циліндричною основою. На морді, навколо очей і бризкалець є групи шипів. Очі маленькі, на верхній частині голови. За ними розташовані великі бризкальця. Рот широкий, міститься у передній частині морди. Зуби дрібні, гострі, розташовані у декілька рядків. У неї 5 пар зябрових щілин. Тулуб сильно сплющено. Грудні плавці великі, широкі, трикутної форми. Має 2 спинних плавця, що знаходяться у хвостовій частині. У самців на кінчиках грудних плавців є невеличкі ділянки з шипами, якими він тримає самицю під час парування. Черевні плавці менше за грудні, знаходяться неподалік від них. Анальний плавець відсутній. Хвостовий плавець невеликий, нижня лопать його довша за верхню.

Забарвлення спини піщаного (світло-коричневого) кольору зі слабко вираженими темно-жовтими плямами і світлими лініями. Черево має майже білий колір.

Спосіб життя

[ред. | ред. код]

Тримається на глибинах від 4 до 265 м, зазвичай до 100 м, на континентальному шельфі. Воліє до піщаних і мулисто-піщаних ґрунтів, куди заривається чатуючи на здобич. Живиться ракоподібними, головоногими молюсками, дрібною костистою рибою.

Статева зрілість на стає при розмірі 1,1 м. Це яйцеживородна акула. Вагітність триває 10-12 місяців. Породілля відбувається у листопаді-грудні. Самиця народжує від 2 до 8 акуленят, зазвичай 4.

Здатна травмувати людини у випадку сильного роздратування.

Розповсюдження

[ред. | ред. код]

Мешкає від південного узбережжя Бразилії до півночі Аргентини.

Джерела

[ред. | ред. код]