Universal Music Group — Вікіпедія
Universal Music Group (UMG), раніше MCA Music Entertainment Group — найбільший холдинг лейблів звукозапису в музичній індустрії. Корпоративна штаб-квартира лейблу розташована в Гілверсумі, Нідерланди, оперативна — у Санта-Моніці, Каліфорнія.[4][5] UMG входить до «Великої трійки»[6] лейблів звукозапису разом із Sony Music та Warner Music Group. 21 вересня 2021 року UMG стала публічною компанією з вартістю 46 мільярдів євро.[7][8]
У 2019 році Fast Company назвала Universal Music Group найінноваційнішою музичною компанією та внесла UMG до 50 найінноваційніших компаній у світі, а «на тлі цифрової трансформації музичної індустрії Universal заново визначає, як має виглядати сучасний лейбл».[9][10] UMG підписала ліцензійні угоди з більш ніж 400 платформами по всьому світу.[11]
Серед провідних артистів, записи яких видавалися цим холдингом, такі музиканти і гурти як: ABBA, Eminem, Rammstein, Sum 41, U2, Джимі Хендрікс, Лучано Паваротті, Madonna, Treibhaus, 3 Doors Down, Імельда Мей, Мірамі, Jeward, Таркан, Софі Елліс-Бекстор. Також за останні два роки до співпраці з лейблом приєдналися учасники Голосу країни: Ганзера Іван, Наталія Гордієнко та Павло Табаков.
Universal Music Group став співрозробником Vevo — сайт, створений для музичних відео, натхненних Hulu.com, який так само дозволяє безкоштовно транслювати відео та інший музичний контент із підтримкою реклами.[12]
24 травня 2018 року Vevo оголосила, що більше не буде продовжувати розповсюдження відео на Vevo.com, замість цього вирішила зосередитися на розвитку в мережі YouTube.[13]
Витоки компанії сягають часу створення американського відділення Decca Records у вересні 1934 року, а її назва та логотип походять від Universal Pictures Карла Леммле. Хоча кіностудія та музичний бізнес і мають спільну історію, сьогодні перша є частиною Comcast, а друга — незалежною комерційною організацією[14]. Англійська компанія Decca Record Co. Ltd. у 1939 році відокремила американську Decca[15]. Пізніше, у 1962 році, американська Decca об'єдналася з MCA Inc[16].
У листопаді 1990 року японський транснаціональний конгломерат Matsushita Electric погодився придбати MCA за 6,59 мільярда доларів США[17][18]. У 1995 році Seagram придбала 80 відсотків MCA у Matsushita[19][20].
9 грудня 1996 року компанія була перейменована на Universal Studios, Inc., а її музичний підрозділ було перейменовано на Universal Music Group. MCA Records продовжував працювати як лейбл у складі Universal Music Group.
У травні 1998 року Seagram придбала PolyGram й об’єднала з Universal Music Group на початку 1999 року[21][22].
У травні 2004 року Universal Music Group було передано під управління окремо від Universal Studios, коли французький медіаконгломерат Vivendi продав 80% останньої компанії General Electric, яка згодом об’єднала Universal Studios з NBC, утворивши NBCUniversal. Це сталося через два місяці після відділення Warner Music Group від Time Warner. У лютому 2006 року Vivendi (який володів UMG (Universal Music Group) з 2000 року) придбав решту 20 відсотків UMG у Matsushita Electric[23].
6 вересня 2006 року Vivendi оголосила про купівлю BMG Music Publishing за 1,63 мільярда євро. Після отримання схвалення Європейського Союзу, придбання було завершено 25 червня 2007 року[24][25].
У червні 2007 року UMG придбала Sanctuary, яка згодом стала підрозділом UMG з мерчандайзингу та управління брендом Bravado. Компанія представляє інтереси таких виконавців, як Джастін Бібер, Леді Гага та Каньє Вест, і співпрацює з роздрібними торговими марками, зокрема Barneys[en], Bloomingdale's[en] і Selfridges[26][27][28][29].
У 2008 році Universal Music Group погодилася надати свій каталог Spotify, новому потоковому сервісу, для використання за межами США на обмеженій основі[30].
Дуг Морріс залишив посаду генерального директора 1 січня 2011 року. Колишній голова правління та за сумісництвом генеральний директор Universal Music International – Люсіан Грейндж – отримав посаду генерального директора компанії та вступив на посаду 9 березня 2011 року[31]. Морріс же став наступним головою Sony Music Entertainment[32].
Після призначення Грейнджа на посаду генерального директора UMG Макс Гоул отримав посаду головного операційного директора UMGI з 1 липня 2010 року.
З 2011 року Interscope Geffen A&M Records UMG почав підписувати контракти з учасниками American Idol. У січні 2011 року UMG оголосила, що передає 200 000 майстер-записів 1920-1940-х років до Бібліотеки Конгресу для збереження[33].
У 2011 році EMI погодилася продати свою діяльність із записами музики Universal Music Group за 1,2 млрд фунтів стерлінгів (1,9 млрд доларів США), а свою діяльність з видавництва музики очолюваному Sony консорціуму за 2,2 млрд доларів США[34]. Серед інших компаній, які змагалися за музичний бізнес, була Warner Music Group, яка, як повідомлялося, зробила заявку на 2 млрд доларів[35]. Асоціація незалежних музичних компаній (IMPALA) виступила проти такого злиття[36].
У березні 2012 року Європейський Союз розпочав розслідування щодо придбання та почав опітування конкурентів і споживчих груп про те, чи призведе ця угода до підвищення цін і чи заблокує конкурентів[37].
21 вересня 2012 року Європейська комісія та Федеральна торгова комісія схвалили продаж EMI UMG в ЄС та США відповідно[38]. Однак Європейська комісія схвалила угоду лише за умови, що об’єднана компанія передасть третину своїх операцій іншим компаніям із підтвердженою репутацією в музичній індустрії. UMG відмовився від Mute Records, Parlophone, Roxy Recordings, MPS Records, Cooperative Music, Now That's What I Call Music!, Jazzland, Universal Greece, Sanctuary Records, Chrysalis Records, EMI Classics, Virgin Classics та європейських регіональних лейблів EMI, щоб відповідати цим вимогам. UMG залишив собі лише The Beatles (раніше були в Parlophone) і Роббі Вільямса (раніше був у Chrysalis). Каталог Beatles було передано новоствореній UMG Calderstone Productions, тоді як каталог Вільямса – Island Records[39][40].
Universal Music Group завершила придбання EMI 28 вересня 2012 року[41]. У листопаді 2012 року Стів Барнетт був призначений головою та генеральним директором Capitol Music Group. Раніше він працював головним операційним директором Columbia Records. Згідно з умовами Європейської комісії після покупки EMI, Universal Music Group продала каталог Mute німецькій компанії BMG Rights Management 22 грудня 2012 року[42]. Через два місяці BMG придбала Sanctuary Records за 50 млн євро (58 млн доларів США)[43].
У червні 2018 року Universal Music Japan оголосила про ексклюзивну ліцензійну угоду з Disney Music Group[44]. Після цього UMG поширює релізи Disney Music Group по всьому світу.
Оперативний штаб UMG розташований у Санта-Моніці. Штаб-квартира Interscope-Geffen-A&M і Universal Music Enterprises (UME), відділу каталогів компанії, також розташовані в Санта-Моніці. Def Jam, Island і Republic Records мають там офіси. Голова та генеральний директор UMG Люсіан Грейндж працює в офісах компанії в Санта-Моніці. У місті також знаходиться штаб-квартира Universal Music Publishing.
Штаб-квартира Capitol Music Group знаходиться в будівлі Capitol Records в Голлівуді.[45] Штаб-квартира Universal Music Latin Entertainment також знаходиться в Голлівуді.
Universal Music Group керує допоміжним офісом у Вудленд Гіллс, який виконує фінансові, гонорарські та операційні функції.[46]
Штаб-квартира Universal Music Latin Entertainment знаходиться в Маямі, штат Флорида.
Штаб-квартира Universal Music Group Nashville знаходиться в Нашвіллі, штат Теннессі.
UMG має офіси в Нью-Йорку, де розташовані штаб-квартири Island Records, Def Jam Recordings, Republic Records, Verve Label Group і Spinefarm Records.
Universal Music Spain базується в Мадриді, Іспанія.[47]
Universal Music Group Global (раніше відома як Universal Music Group International (UMGI)) має офіси в Лондоні.[48]
Universal Music GmbH, німецька дочірня компанія, має штаб-квартиру в Берліні. У 2002 році вона була перенесена з Гамбурга до району Фрідрігсгайн на річці Шпрее.
Universal Music Polska знаходиться у Варшаві.
Universal Music Canada базується в Торонто.[49]
Штаб-квартира Universal Music Japan знаходиться в Сібуя, Токіо.
UMG працює більш ніж на 60 територіях по всьому світу, включно з Австралією, Центральною Америкою, Бразилією, Францією, Індією, Китаєм, Гонконгом, Тайванем, Африкою на південь від Сахари, Центральною та Східною Європою, Новою Зеландією, Україною, Південною Кореєю тощо.[47]
Юридична штаб-квартира компанії знаходиться в Нідерландах. Найбільший корпоративний акціонер Universal Music Group, Tencent, має штаб-квартиру в Шеньчжені, Китай. Найбільший контрольний акціонер Tencent, Naspers, має штаб-квартиру в Кейптауні, Південна Африка.
8 березня 2022 року UMG призупинила всі свої операції й закрила свої офіси в Росії після повномасштабного вторгнення в Україну[50]. В опублікованій заяві UMG було зазначено:
Ми негайно призупиняємо всі операції в Росії та закриваємо там наші офіси. Ми закликаємо якомога швидше припинити насильство в Україні.
Ми дотримуємося міжнародних санкцій і разом із нашими співробітниками та артистами працюємо з групами з низки країн (зокрема США, Великої Британії, Польщі, Словаччини, Німеччини, Чехії та Угорщини), щоб підтримати зусилля з надання гуманітарної допомоги надати термінову допомогу біженцям у регіоні.
У січні 2022 року пакет акцій компанії становить:
- Вінсент Боллоре: 28 %
- Bolloré SE: 18 %
- Vivendi SE: 10 %
- Tencent: 20 %
- Concerto Investment BV: 10 %
- Scherzo Investment BV: 10 %
- Pershing Square Holdings: 10 %
- ↑ http://www.antiquephono.org/the-origin-many-uses-of-shellac-by-r-j-wakeman/
- ↑ а б https://www.musicweek.com/labels/read/virgin-emi-rebrands-as-emi-rebecca-allen-appointed-as-label-president/080102
- ↑ https://www.universalmusic.com/labels/global/
- ↑ Vivendi: UMG BV Secures Financing. finance.yahoo.com (амер.). Архів оригіналу за 26 березня 2021. Процитовано 16 лютого 2022.
- ↑ Vivendi: UMG BV Secures Financing. www.businesswire.com (англ.). 26 березня 2021. Архів оригіналу за 13 квітня 2021. Процитовано 16 лютого 2022.
- ↑ Shevlin, Shan Li and Anthony (6 серпня 2019). Tencent in Talks for Stake in Record Label of Ariana Grande, Queen. Wall Street Journal (амер.). ISSN 0099-9660. Архів оригіналу за 2 січня 2020. Процитовано 16 лютого 2022.
- ↑ Universal hits massive valuation of $54bn as it lists on Amsterdam Stock Exchange. Music Business Worldwide (амер.). 21 вересня 2021. Архів оригіналу за 13 грудня 2021. Процитовано 16 лютого 2022.
- ↑ Turak, Natasha (21 вересня 2021). Universal Music Group shares soar in market debut. CNBC (англ.). Архів оригіналу за 5 січня 2022. Процитовано 16 лютого 2022.
- ↑ The World’s Most Innovative Companies 2019: Music Honorees. Fast Company (амер.). Архів оригіналу за 22 липня 2019. Процитовано 16 лютого 2022.
- ↑ McCorvey, J. J. (19 лютого 2019). How $33 billion Universal Music Group is redefining the modern music label. Fast Company (амер.). Архів оригіналу за 1 червня 2019. Процитовано 16 лютого 2022.
- ↑ Music - Vivendi. www.vivendi.com (амер.). Архів оригіналу за 23 вересня 2021. Процитовано 16 лютого 2022.
- ↑ Universal to Create Hulu-like Music Video Site | Exclaim!. exclaim.ca (en-ca) . Архів оригіналу за 22 жовтня 2021. Процитовано 16 лютого 2022.
- ↑ Vevo to close website and mobile apps. NME (брит.). 24 травня 2018. Архів оригіналу за 7 лютого 2019. Процитовано 16 лютого 2022.
- ↑ The Origin & Many Uses of Shellac by R.J. Wakeman - The Antique Phonograph Society | The Antique Phonograph Society - Welcome to the worldwide home for people who love antique phonographs, gramophones and records!. web.archive.org. 25 лютого 2021. Архів оригіналу за 25 лютого 2021. Процитовано 27 червня 2023.
- ↑ Inc, Nielsen Business Media (28 серпня 1954). Billboard (англ.). Nielsen Business Media, Inc.
- ↑ HITS Daily Double : Rumor Mill - A BRIEF HISTORY OF MCA RECORDS. web.archive.org. 26 лютого 2021. Архів оригіналу за 26 лютого 2021. Процитовано 27 червня 2023.
- ↑ It's a Wrap: MCA Sold : Matsushita to Pay About $6.6 Billion - Los Angeles Times. web.archive.org. 22 жовтня 2013. Архів оригіналу за 22 жовтня 2013. Процитовано 27 червня 2023.
- ↑ Who Gets What From MCA Deal - New York Times. web.archive.org. 14 травня 2013. Архів оригіналу за 14 травня 2013. Процитовано 27 червня 2023.
- ↑ SEAGRAM HEADS FOR HOLLYWOOD; SEAGRAM WILL BUY 80% OF BIG STUDIO FROM MATSUSHITA - The New York Times. web.archive.org. 8 березня 2021. Архів оригіналу за 8 березня 2021. Процитовано 27 червня 2023.
- ↑ Matsushita, Freed of MCA, Reports a Profit - The New York Times. web.archive.org. 16 червня 2018. Архів оригіналу за 16 червня 2018. Процитовано 27 червня 2023.
- ↑ Seagram buys PolyGram - May 21, 1998. money.cnn.com. Процитовано 27 червня 2023.
- ↑ Hundreds of Jobs Lost in Universal Mega-Merger - Rolling Stone. web.archive.org. 8 березня 2021. Архів оригіналу за 8 березня 2021. Процитовано 27 червня 2023.
- ↑ BSIC (3 жовтня 2021). Universal Music Group Out into the Wild: The Story Behind its IPO – BSIC | Bocconi Students Investment Club (брит.). Процитовано 27 червня 2023.
- ↑ Universal Music closes on BMG | Entertainment | Industry | Reuters. web.archive.org. 27 грудня 2008. Архів оригіналу за 27 грудня 2008. Процитовано 27 червня 2023.
- ↑ BBC NEWS | Business | Universal to buy BMG publishing. web.archive.org. 11 лютого 2021. Архів оригіналу за 11 лютого 2021. Процитовано 27 червня 2023.
- ↑ Universal buys troubled Sanctuary for £44.5m | Business | The Guardian. web.archive.org. 8 березня 2021. Архів оригіналу за 8 березня 2021. Процитовано 27 червня 2023.
- ↑ Maestros of the Concert Merchandise Movement - The New York Times. web.archive.org. 23 квітня 2019. Архів оригіналу за 23 квітня 2019. Процитовано 27 червня 2023.
- ↑ Bloomingdale’s Teams Up With Universal Music Group and Bravado – WWD. web.archive.org. 8 травня 2019. Архів оригіналу за 8 травня 2019. Процитовано 27 червня 2023.
- ↑ A Rolling Stones pop-up shop is coming to Selfridges | London Evening Standard. web.archive.org. 8 травня 2019. Архів оригіналу за 8 травня 2019. Процитовано 27 червня 2023.
- ↑ How Spotify Built a $20 Billion Business by Changing How People Listen to Music | Product Habits. web.archive.org. 8 березня 2021. Архів оригіналу за 8 березня 2021. Процитовано 27 червня 2023.
- ↑ Vivendi Appoints Lucian Grainge Chairman & CEO of Universal Music Group | Billboard.biz. web.archive.org. 27 листопада 2012. Архів оригіналу за 27 листопада 2012. Процитовано 27 червня 2023.
- ↑ Sony Music Hires Doug Morris of Universal as New CEO - WSJ.com. web.archive.org. 29 червня 2011. Архів оригіналу за 29 червня 2011. Процитовано 27 червня 2023.
- ↑ Universal Music Group's vintage recordings head to Library of Congress. web.archive.org. Архів оригіналу за 26 січня 2021. Процитовано 27 червня 2023.
- ↑ Radio-Info.com: Radio's Online Community. web.archive.org. 31 жовтня 2011. Архів оригіналу за 31 жовтня 2011. Процитовано 27 червня 2023. [Архівовано 2011-10-31 у Wayback Machine.]
- ↑ News : Warner Music Group Wants Part Of EMI | Radio-Info.com. web.archive.org. 6 липня 2012. Архів оригіналу за 6 липня 2012. Процитовано 27 червня 2023. [Архівовано 2012-07-06 у Wayback Machine.]
- ↑ Impalamusic.org.
{{cite news}}
: Обслуговування CS1: Сторінки з параметром url-status, але без параметра archive-url (посилання) - ↑ Regulators probe Universal's EMI bid | Business | The Guardian. web.archive.org. 25 березня 2012. Архів оригіналу за 25 березня 2012. Процитовано 27 червня 2023.
- ↑ Mergers of Majors: Applying the Failing Firm Doctrine in the Recorded Music Industry by Joshua Wueller :: SSRN. web.archive.org. 14 травня 2021. Архів оригіналу за 14 травня 2021. Процитовано 27 червня 2023.
- ↑ Universal's £1.2bn EMI takeover approved – with conditions | Media | guardian.co.uk. web.archive.org. 28 травня 2013. Архів оригіналу за 28 травня 2013. Процитовано 27 червня 2023.
- ↑ Universal's Capitol takes shape: Barnett in, Beatles on roster | Music Week. web.archive.org. 8 лютого 2013. Архів оригіналу за 8 лютого 2013. Процитовано 27 червня 2023.
- ↑ Universal Closes on EMI Deal, Becoming, by Far, Biggest of Remaining Big Three - The New York Times. web.archive.org. 7 липня 2017. Архів оригіналу за 7 липня 2017. Процитовано 27 червня 2023.
- ↑ BMG buys Mute catalogue from Universal | Music Week. web.archive.org. 31 грудня 2012. Архів оригіналу за 31 грудня 2012. Процитовано 27 червня 2023.
- ↑ Analysis: BMG Poised to Become a Top Indie Catalog Following Sanctuary Acquisition | Billboard. web.archive.org. 25 лютого 2013. Архів оригіналу за 25 лютого 2013. Процитовано 27 червня 2023.
- ↑ ウォルト・ディズニー・レコーズの日本国内における独占ライセンス契約を締結|ユニバーサル ミュージック合同会社のプレスリリース. web.archive.org. 16 липня 2019. Архів оригіналу за 16 липня 2019. Процитовано 27 червня 2023.
- ↑ Twitter; Instagram; Email; Facebook (26 листопада 2012). Steve Barnett to lead Capitol Music Group. Los Angeles Times (амер.). Архів оригіналу за 11 липня 2021. Процитовано 16 лютого 2022.
- ↑ Levine, Robert; Levine, Robert (20 липня 2018). Cindy Oliver Q&A: Getting to Know the EVP in Charge of Doling Out the Dough to Universal Music Artists. Billboard (амер.). Архів оригіналу за 16 лютого 2022. Процитовано 16 лютого 2022.
- ↑ а б Global. UMG (амер.). Архів оригіналу за 30 травня 2019. Процитовано 16 лютого 2022.
- ↑ Staff, Billboard; Staff, Billboard (6 жовтня 2015). Universal Music Moving UK Headquarters from Kensington to King’s Cross. Billboard (амер.). Архів оригіналу за 17 лютого 2022. Процитовано 16 лютого 2022.
- ↑ Bliss, Karen; Bliss, Karen (19 квітня 2017). Universal Music Canada Relocating to ‘Rock Star Building’ in Downtown Toronto. Billboard (амер.). Архів оригіналу за 16 лютого 2022. Процитовано 16 лютого 2022.
- ↑ Universal Music Group suspends all operations in Russia. Music Business Worldwide (амер.). 8 березня 2022. Процитовано 27 червня 2023.
- Офіційний сайт [Архівовано 10 лютого 2011 у Wayback Machine.] (англ.)
- www.deccalabelgroup.com [Архівовано 5 грудня 2020 у Wayback Machine.] (англ.)
- Universal Music Group [Архівовано 14 листопада 2009 у Wayback Machine.] на YouTube
Це незавершена стаття про компанію або підприємство США. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |