2. Mistrzostwa świata w pływaniu odbyły się Cali (Kolumbia) w dniach 19-27 lipca 1975. W mistrzostwach brało udział 682 pływaków.
Konkurencja | Złoto | Czas | Srebro | Czas | Brąz | Czas |
100 m Styl dowolny | Andy Coan | 51,25 CR | Władimir Burie | 51,32 | Jim Montgomery | 51,44 |
200 m Styl dowolny | Tim Shaw | 1:51,04 CR | Bruce Furniss | 1:51,72 | Brian Brinkley | 1:53,56 |
400 m Styl dowolny | Tim Shaw | 3:54,88 CR | Bruce Furniss | 3:57,71 | Frank Pfütze | 4:01,10 |
1500 m Styl dowolny | Tim Shaw | 15:28,92 CR | Brian Goodell | 15:39,00 | David Parker | 15:58,21 |
100 m Styl grzbietowy | Roland Matthes | 58,15 | John Murphy | 58,34 | Mel Nash | 58,38 |
200 m Styl grzbietowy | Zoltán Verrasztó | 2:05,05 | Mark Tonelli | 2:05,78 | Paul Hove | 2:06,49 |
100 m Styl klasyczny | David Wilkie | 1:04,26 | Nobutaka Taguchi | 1:05,04 | David Leigh | 1:05,32 |
200 m Styl klasyczny | David Wilkie | 2:18,23 CR | Rick Colella | 2:21,60 | Nikołaj Pankin | 2:21,75 |
100 m Styl motylkowy | Greg Jagenburg | 55,63 CR | Roger Pyttel | 56,04 | Bill Forrester | 56,07 |
200 m Styl motylkowy | Bill Forrester | 2:01,95 CR | Roger Pyttel | 2:02,22 | Brian Brinkley | 2:02,47 |
200 m Styl zmienny | András Hargitay | 2:07,72 CR | Steve Furniss | 2:07,75 | Andriej Smirnow | 2:08,52 |
400 m Styl zmienny | András Hargitay | 4:32,57 | Andriej Smirnow | 4:35,64 | Hans-Joachim Geisler | 4:36,40 |
4 × 100 m Sztafeta – styl dowolny | Stany Zjednoczone | 3:24,85 WR | Niemcy | 3:29,55 | Włochy | 3:31,85 |
4 × 200 m Sztafeta – styl dowolny | Niemcy | 7:39,44 | Wielka Brytania | 7:42,55 | ZSRR | 7:43,58 |
4 × 100 m Sztafeta – styl zmienny | Stany Zjednoczone | 3:49,00 CR | Niemcy | 3:51,85 | Wielka Brytania | 3:52,80 |
Konkurencja | Złoto | Czas | Srebro | Czas | Brąz | Czas |
100 m Styl dowolny: | Kornelia Ender | 56,50 CR | Shirley Babashoff | 57,81 | Enith Brigitha | 58,20 |
200 m Styl dowolny: | Shirley Babashoff | 2:02,50 WR | Kornelia Ender | 2:02,69 | Enith Brigitha | 2:03,92 |
400 m Styl dowolny: | Shirley Babashoff | 4:16,87 WR | Jenny Turrall | 4:17,88 | Kathy Heddy | 4:18,03 |
800 m Styl dowolny: | Jenny Turrall | 8:44,75 CR | Heather Greenwood | 8:48,88 | Shirley Babashoff | 8:53,22 |
100 m Styl grzbietowy | Ulrike Richter | 1:03,30 CR | Birgit Treiber | 1:04,34 | Nancy Garapick | 1:04,73 |
200 m Styl grzbietowy | Birgit Treiber | 2:15,46 WR | Nancy Garapick | 2:16,09 | Ulrike Richter | 2:18,76 |
100 m Styl klasyczny | Hannelore Anke | 1:12,72 WR | Wijda Mazereeuw | 1:14,29 | Marcia Morey | 1:15,00 |
200 m Styl klasyczny | Hannelore Anke | 2:37,25 WR | Wijda Mazereeuw | 2:37,50 | Karla Linke | 2:38,28 |
100 m Styl motylkowy | Kornelia Ender | 1:01,24 CR | Rosemarie Kother | 1:01,80 | Camille Wright | 1:02,79 |
200 m Styl motylkowy | Rosemarie Kother | 2:13,82 | Valerie Lee | 2:14,89 | Gabriele Wuschek | 2:15,96 |
200 m Styl zmienny | Kathy Heddy | 2:19,80 WR | Ulrike Tauber | 2:20,40 | Angela Franke | 2:20,81 |
400 m Styl zmienny | Ulrike Tauber | 4:52,76 WR | Karla Linke | 4:57,83 | Kathy Heddy | 5:00,46 |
4 × 100 m Sztafeta – styl dowolny | NRD | 3:49,37 WR | Stany Zjednoczone | 3:50,74 | Kanada | 3:53,37 |
4 × 100 m Sztafeta – styl zmienny | NRD | 4:14,74 CR | Stany Zjednoczone | 4:20,47 | Holandia | 4:21,45 |
Konkurencja | Złoto | Punkty | Srebro | Punkty | Brąz | Punkty |
Mężczyźni Trampolina 3-metrowa | Phil Boggs | 597,12 | Klaus Dibiasi | 588,21 | Wiaczesław Strachow | 577,59 |
Mężczyźni Wieża 10-metrowa | Klaus Dibiasi | 547,98 | Nikołaj Michalin | 532,95 | Carlos Girón | 529,71 |
Kobiety 3 Trampolina 3-metrowa | Irina Kalinina | 489,81 | Tatjana Bołynkina | 473,37 | Christine Loock | 466,92 |
Kobiety Wieża 10-metrowa | Janet Ely | 403,89 | Irina Kalinina | 387,99 | Ulrika Knape | 387,90 |
Długi basen (50 metrów) | |
---|
Krótki basen (25 metrów) | |
---|