Mistrzostwa Europy w Rugby 7 Kobiet 2017 – Wikipedia, wolna encyklopedia
| |||
Szczegóły | |||
Państwo | |||
---|---|---|---|
Organizator | |||
Edycja | 15 | ||
Liczba zespołów | 12+12+12 | ||
Termin | 10 czerwca – 22 lipca 2017 | ||
Liczba obiektów sportowych | 5 (w 5 miejscowościach) | ||
Zwycięzca | |||
2. miejsce | |||
3. miejsce |
Mistrzostwa Europy w Rugby 7 Kobiet 2017 – piętnaste mistrzostwa Europy w rugby 7 kobiet, oficjalne międzynarodowe zawody rugby 7 o randze mistrzostw kontynentu organizowane przez Rugby Europe mające na celu wyłonienie najlepszej żeńskiej reprezentacji narodowej w tej dyscyplinie sportu w Europie. Zostały rozegrane w formie pięciu turniejów w trzech hierarchicznie ułożonych dywizjach w okresie od 10 czerwca do 22 lipca 2017 roku. W walce o tytuł mistrzowski brało udział dwanaście zespołów, pozostałe europejskie drużyny, które przystąpiły do rozgrywek, występowały w niższych dywizjach, pomiędzy wszystkimi trzema istnieje system awansów i spadków. Zawody służyły również jako europejska eliminacja do Pucharu Świata 2018 oraz drugi etap kwalifikacji do turnieju rugby 7 na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
W obu turniejach GPS niepokonane były reprezentantki Rosji, które obroniły tym samym tytuł sprzed roku. Kolejne trzy zespoły w klasyfikacji generalnej uzyskały tę samą liczbę punktów turniejowych i o ich końcowej lokacie decydował bilans zdobytych i straconych w obu turniejach punktów – dzięki niemu Irlandia wyprzedziła Francję i Anglię[1][2]. Awans do najwyższej klasy rozgrywkowej zyskały Szkotki i Niemki[3], zaś do Trophy promowane zostały Norwegia i Austria[4]. Wszystkie turnieje były transmitowane w Internecie[5][6][7][8][9].
Awans na Puchar Świata 2018 uzyskały Irlandia i Anglia[10], które już przed rozpoczęciem zawodów były upatrywane w roli faworytów do dwóch przyznanych Europie miejsc[11][12][13][14].
Informacje ogólne
[edytuj | edytuj kod]Mistrzostwa zostały rozegrane w formie pięciu turniejów – dwóch w Women’s Grand Prix Series, dwóch w Women’s Trophy oraz jednym w Women’s Conference. Rozstawienie w każdych zawodach następowało na podstawie wyników poprzedniego turnieju, a w przypadku pierwszych zawodów – na podstawie rankingu z poprzedniego roku. We wszystkich turniejach brało udział po dwanaście reprezentacji. Turniej Conference został rozegrany w dniach 24–25 czerwca w Koszycach, o Trophy rywalizowano zaś 10–11 czerwca w Ostrawie i 22–23 lipca w Ostrzyhomiu. Mistrzem Europy zostawała natomiast drużyna, która po rozegraniu dwóch turniejów Grand Prix Series – w Malemort-sur-Corrèze (17–18 czerwca) i Kazaniu (8–9 lipca) – zgromadziła najwięcej punktów, które były przyznawane za zajmowane w nich miejsca:
Miejsce | Punkty |
---|---|
1 | 20 |
2 | 18 |
3 | 16 |
4 | 14 |
5 | 12 |
6 | 10 |
7 | 8 |
8 | 6 |
9 | 4 |
10 | 3 |
11 | 2 |
12 | 1 |
W przypadku tej samej liczby punktów ich lokaty były ustalane kolejno na podstawie:
- lepszego bilansu punktów zdobytych i straconych;
- większej ilości zdobytych przyłożeń;
- rzutu monetą.
Reprezentacje w dwunastozespołowych turniejach zostały podzielone na trzy czterozespołowe grupy rywalizujące w pierwszej fazie w ramach grup systemem kołowym. Po zakończeniu pierwszej fazy ustalany był ranking przed dwumeczową fazą play-off – czołowa ósemka awansowała do ćwierćfinałów, pozostałe cztery zespoły walczyły zaś o Bowl. W przypadku szesnastozespołowego turnieju drużyny rywalizowały w ramach czterech czterozespołowych grup o dwa czołowe miejsca premiowane awansem do ćwierćfinałów. Spotkania toczone były bez ewentualnej dogrywki, za zwycięstwo, remis i porażkę przysługiwały odpowiednio trzy, dwa i jeden punkt, brak punktów natomiast za nieprzystąpienie do meczu. Przy ustalaniu rankingu po fazie grupowej w przypadku tej samej liczby punktów lokaty zespołów były ustalane kolejno na podstawie:
- wyniku meczu pomiędzy zainteresowanymi drużynami;
- lepszego bilansu punktów zdobytych i straconych;
- lepszego bilansu przyłożeń zdobytych i straconych;
- większej ilości zdobytych punktów;
- większej ilości zdobytych przyłożeń;
- rzutu monetą.
W przypadku remisu w fazie pucharowej organizowana była dogrywka składająca się z dwóch pięciominutowych części, z uwzględnieniem reguły nagłej śmierci.
Pomiędzy dywizjami istnieje system awansów i spadków – po zakończonym sezonie dwie najsłabsze reprezentacje z Grand Prix Series oraz Trophy zostały relegowane do niższych klas rozgrywkowych, a ich miejsce zajęli finaliści zawodów odpowiednio Trophy oraz Conference, z zastrzeżeniem, że spadku nie mogli doznać gospodarze turniejów tej edycji.
Conference
[edytuj | edytuj kod]W rozegranym w Koszycach[15] turnieju triumfowały faworyzowane Norweżki[16][4].
Faza grupowa
[edytuj | edytuj kod]Grupa A
Poz. | Drużyna | Mecze | Punkty | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Chorwacja | 3 | 2 | 1 | 0 | 36 | 24 | +12 | 8 | Cup + Plate |
2. | Norwegia | 3 | 2 | 0 | 1 | 67 | 12 | +55 | 7 | Cup + Plate |
3. | Bułgaria | 3 | 1 | 1 | 1 | 36 | 46 | −10 | 6 | Cup + Plate |
4. | Litwa | 3 | 0 | 0 | 3 | 26 | 83 | −57 | 3 | Bowl |
24 czerwca 2017 10:00 | Norwegia | 33:0 | Litwa | Atletický Štadión, Koszyce |
Relacja |
24 czerwca 2017 10:22 | Chorwacja | 5:5 | Bułgaria | Atletický Štadión, Koszyce |
Relacja |
24 czerwca 2017 12:45 | Norwegia | 29:0 | Bułgaria | Atletický Štadión, Koszyce |
Relacja |
24 czerwca 2017 13:07 | Chorwacja | 19:14 | Litwa | Atletický Štadión, Koszyce |
Relacja |
24 czerwca 2017 15:30 | Norwegia | 5:12 | Chorwacja | Atletický Štadión, Koszyce |
Relacja |
24 czerwca 2017 15:52 | Bułgaria | 31:12 | Litwa | Atletický Štadión, Koszyce |
Relacja |
Grupa B
Poz. | Drużyna | Mecze | Punkty | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Dania | 3 | 3 | 0 | 0 | 92 | 10 | +82 | 9 | Cup + Plate |
2. | Gruzja | 3 | 2 | 0 | 1 | 48 | 31 | +17 | 7 | Cup + Plate |
3. | Austria | 3 | 1 | 0 | 2 | 68 | 43 | +25 | 5 | Cup + Plate |
4. | Bośnia i Hercegowina | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 124 | −124 | 3 | Bowl |
24 czerwca 2017 10:44 | Dania | 51:0 | Bośnia i Hercegowina | Atletický Štadión, Koszyce |
Relacja |
24 czerwca 2017 11:06 | Gruzja | 19:14 | Austria | Atletický Štadión, Koszyce |
Relacja |
24 czerwca 2017 13:29 | Dania | 24:5 | Austria | Atletický Štadión, Koszyce |
Relacja |
24 czerwca 2017 13:51 | Gruzja | 24:0 | Bośnia i Hercegowina | Atletický Štadión, Koszyce |
Relacja |
24 czerwca 2017 15:52 | Austria | 49:0 | Bośnia i Hercegowina | Atletický Štadión, Koszyce |
Relacja |
24 czerwca 2017 16:14 | Dania | 17:5 | Gruzja | Atletický Štadión, Koszyce |
Relacja |
Grupa C
Poz. | Drużyna | Mecze | Punkty | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Słowacja | 3 | 2 | 1 | 0 | 47 | 12 | +35 | 8 | Cup + Plate |
2. | Andora | 3 | 2 | 1 | 0 | 52 | 24 | +28 | 8 | Cup + Plate |
3. | Słowenia | 3 | 1 | 0 | 2 | 41 | 55 | −14 | 5 | Bowl |
4. | Luksemburg | 3 | 0 | 0 | 3 | 22 | 71 | −49 | 3 | Bowl |
24 czerwca 2017 11:28 | Słowacja | 21:5 | Słowenia | Atletický Štadión, Koszyce |
Relacja |
24 czerwca 2017 11:50 | Luksemburg | 5:28 | Andora | Atletický Štadión, Koszyce |
Relacja |
24 czerwca 2017 14:13 | Słowacja | 7:7 | Andora | Atletický Štadión, Koszyce |
Relacja |
24 czerwca 2017 14:35 | Luksemburg | 17:24 | Słowenia | Atletický Štadión, Koszyce |
Relacja |
24 czerwca 2017 16:58 | Słowacja | 19:0 | Luksemburg | Atletický Štadión, Koszyce |
Relacja |
24 czerwca 2017 17:20 | Andora | 17:12 | Słowenia | Atletický Štadión, Koszyce |
Relacja |
Faza pucharowa
[edytuj | edytuj kod]Cup + Plate
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||
25 czerwca 2017 | |||||||||||||
Chorwacja | 0 | ||||||||||||
25 czerwca 2017 | |||||||||||||
Austria | 22 | ||||||||||||
Austria | 10 | ||||||||||||
25 czerwca 2017 | |||||||||||||
Gruzja | 7 | ||||||||||||
Gruzja | 17 | ||||||||||||
25 czerwca 2017 | |||||||||||||
Andora | 0 | ||||||||||||
Austria | 5 | ||||||||||||
25 czerwca 2017 | |||||||||||||
Norwegia | 21 | ||||||||||||
Dania | 22 | ||||||||||||
25 czerwca 2017 | |||||||||||||
Bułgaria | 7 | ||||||||||||
Dania | 0 | Mecz o 3. miejsce | |||||||||||
25 czerwca 2017 | |||||||||||||
Norwegia | 33 | 25 czerwca 2017 | |||||||||||
Słowacja | 0 | ||||||||||||
Gruzja | 7 | ||||||||||||
Norwegia | 24 | ||||||||||||
Dania | 5 | ||||||||||||
25 czerwca 2017 10:00 | Chorwacja | 0:22 | Austria | Atletický Štadión, Koszyce |
Relacja |
25 czerwca 2017 11:06 | Gruzja | 17:0 | Andora | Atletický Štadión, Koszyce |
Relacja |
25 czerwca 2017 10:22 | Dania | 22:7 | Bułgaria | Atletický Štadión, Koszyce |
Relacja |
25 czerwca 2017 10:44 | Słowacja | 0:24 | Norwegia | Atletický Štadión, Koszyce |
Relacja |
25 czerwca 2017 13:59 | Austria | 10:7 | Gruzja | Atletický Štadión, Koszyce |
Relacja |
25 czerwca 2017 14:21 | Dania | 0:33 | Norwegia | Atletický Štadión, Koszyce |
Relacja |
25 czerwca 2017 17:08 | Austria | 5:21 | Norwegia | Atletický Štadión, Koszyce |
Relacja |
25 czerwca 2017 16:46 | Gruzja | 7:5 | Dania | Atletický Štadión, Koszyce |
Relacja |
Półfinały | Finał | |||||||
25 czerwca 2017 | ||||||||
Bułgaria | 15 | |||||||
25 czerwca 2017 | ||||||||
Słowacja | 5 | |||||||
Chorwacja | 15 | |||||||
25 czerwca 2017 | ||||||||
Bułgaria | 0 | |||||||
Chorwacja | 22 | |||||||
Andora | 7 | |||||||
Mecz o 3. miejsce | ||||||||
25 czerwca 2017 | ||||||||
Andora | 10 | |||||||
Słowacja | 5 | |||||||
25 czerwca 2017 13:37 | Bułgaria | 15:5 | Słowacja | Atletický Štadión, Koszyce |
Relacja |
25 czerwca 2017 13:15 | Chorwacja | 22:7 | Andora | Atletický Štadión, Koszyce |
Relacja |
25 czerwca 2017 16:24 | Chorwacja | 15:0 | Bułgaria | Atletický Štadión, Koszyce |
Relacja |
25 czerwca 2017 16:02 | Andora | 10:5 | Słowacja | Atletický Štadión, Koszyce |
Relacja |
Bowl
Półfinały | Finał | |||||||
25 czerwca 2017 | ||||||||
Słowenia | 22 | |||||||
25 czerwca 2017 | ||||||||
Bośnia i Hercegowina | 0 | |||||||
Słowenia | 12 | |||||||
25 czerwca 2017 | ||||||||
Luksemburg | 35 | |||||||
Luksemburg | 19 | |||||||
Litwa | 0 | |||||||
Mecz o 3. miejsce | ||||||||
25 czerwca 2017 | ||||||||
Bośnia i Hercegowina | 0 | |||||||
Litwa | 12 | |||||||
25 czerwca 2017 11:28 | Słowenia | 22:0 | Bośnia i Hercegowina | Atletický Štadión, Koszyce |
Relacja |
25 czerwca 2017 11:50 | Luksemburg | 19:0 | Litwa | Atletický Štadión, Koszyce |
Relacja |
25 czerwca 2017 15:05 | Słowenia | 12:35 | Luksemburg | Atletický Štadión, Koszyce |
Relacja |
25 czerwca 2017 14:43 | Bośnia i Hercegowina | 0:12 | Litwa | Atletický Štadión, Koszyce |
Relacja |
Klasyfikacja końcowa
[edytuj | edytuj kod]Miejsce | Reprezentacja | Punkty |
---|---|---|
1 | Norwegia | 20 |
2 | Austria | 18 |
3 | Gruzja | 16 |
4 | Dania | 14 |
5 | Chorwacja | 12 |
6 | Bułgaria | 10 |
7 | Andora | 8 |
8 | Słowacja | 6 |
9 | Luksemburg | 4 |
10 | Słowenia | 3 |
11 | Litwa | 2 |
12 | Bośnia i Hercegowina | 1 |
Trophy
[edytuj | edytuj kod]Pierwszy turniej (Ostrawa)
[edytuj | edytuj kod]Turniej został rozegrany na Stadionie Miejskim w Ostrawie-Witkowicach i zwyciężyły w nim Szkotki[17][18][19][20][21].
Faza grupowa
[edytuj | edytuj kod]Grupa A
Poz. | Drużyna | Mecze | Punkty | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Finlandia | 3 | 3 | 0 | 0 | 52 | 12 | +40 | 9 | Cup + Plate |
2. | Węgry | 3 | 2 | 0 | 1 | 61 | 22 | +39 | 7 | Cup + Plate |
3. | Szwajcaria | 3 | 1 | 0 | 2 | 41 | 41 | 0 | 5 | Cup + Plate |
4. | Malta | 3 | 0 | 0 | 3 | 12 | 91 | −79 | 3 | Bowl |
10 czerwca 2017 10:00 | Finlandia | 22:0 | Malta | Stadion Miejski w Ostrawie-Witkowicach, Ostrawa |
Relacja |
10 czerwca 2017 10:22 | Węgry | 21:0 | Szwajcaria | Stadion Miejski w Ostrawie-Witkowicach, Ostrawa |
Relacja |
10 czerwca 2017 12:45 | Finlandia | 15:0 | Szwajcaria | Stadion Miejski w Ostrawie-Witkowicach, Ostrawa |
Relacja |
10 czerwca 2017 13:07 | Węgry | 28:7 | Malta | Stadion Miejski w Ostrawie-Witkowicach, Ostrawa |
Relacja |
10 czerwca 2017 15:30 | Finlandia | 15:12 | Węgry | Stadion Miejski w Ostrawie-Witkowicach, Ostrawa |
Relacja |
10 czerwca 2017 15:52 | Szwajcaria | 41:5 | Malta | Stadion Miejski w Ostrawie-Witkowicach, Ostrawa |
Relacja |
Grupa B
Poz. | Drużyna | Mecze | Punkty | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Ukraina | 3 | 3 | 0 | 0 | 51 | 15 | +36 | 9 | Cup + Plate |
2. | Czechy | 3 | 2 | 0 | 1 | 48 | 34 | +14 | 7 | Cup + Plate |
3. | Rumunia | 3 | 1 | 0 | 2 | 36 | 44 | −8 | 5 | Cup + Plate |
4. | Łotwa | 3 | 0 | 0 | 3 | 24 | 66 | −42 | 3 | Bowl |
10 czerwca 2017 11:28 | Ukraina | 19:0 | Łotwa | Stadion Miejski w Ostrawie-Witkowicach, Ostrawa |
Relacja |
10 czerwca 2017 11:50 | Rumunia | 5:17 | Czechy | Stadion Miejski w Ostrawie-Witkowicach, Ostrawa |
Relacja |
10 czerwca 2017 14:13 | Rumunia | 21:12 | Łotwa | Stadion Miejski w Ostrawie-Witkowicach, Ostrawa |
Relacja |
10 czerwca 2017 14:35 | Ukraina | 17:5 | Czechy | Stadion Miejski w Ostrawie-Witkowicach, Ostrawa |
Relacja |
10 czerwca 2017 16:58 | Ukraina | 15:10 | Rumunia | Stadion Miejski w Ostrawie-Witkowicach, Ostrawa |
Relacja |
10 czerwca 2017 17:20 | Czechy | 26:12 | Łotwa | Stadion Miejski w Ostrawie-Witkowicach, Ostrawa |
Relacja |
Grupa C
Poz. | Drużyna | Mecze | Punkty | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Szkocja | 3 | 3 | 0 | 0 | 128 | 0 | +128 | 9 | Cup + Plate |
2. | Niemcy | 3 | 2 | 0 | 1 | 77 | 36 | +41 | 7 | Cup + Plate |
3. | Mołdawia | 3 | 1 | 0 | 2 | 19 | 99 | −80 | 5 | Bowl |
4. | Izrael | 3 | 0 | 0 | 3 | 12 | 101 | −89 | 3 | Bowl |
10 czerwca 2017 10:44 | Szkocja | 46:0 | Mołdawia | Stadion Miejski w Ostrawie-Witkowicach, Ostrawa |
Relacja |
10 czerwca 2017 11:06 | Niemcy | 36:0 | Izrael | Stadion Miejski w Ostrawie-Witkowicach, Ostrawa |
Relacja |
10 czerwca 2017 13:29 | Szkocja | 46:0 | Izrael | Stadion Miejski w Ostrawie-Witkowicach, Ostrawa |
Relacja |
10 czerwca 2017 13:51 | Niemcy | 41:0 | Mołdawia | Stadion Miejski w Ostrawie-Witkowicach, Ostrawa |
Relacja |
10 czerwca 2017 16:14 | Szkocja | 36:0 | Niemcy | Stadion Miejski w Ostrawie-Witkowicach, Ostrawa |
Relacja |
10 czerwca 2017 16:36 | Izrael | 12:19 | Mołdawia | Stadion Miejski w Ostrawie-Witkowicach, Ostrawa |
Relacja |
Faza pucharowa
[edytuj | edytuj kod]Cup + Plate
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||
11 czerwca 2017 | |||||||||||||
Finlandia | 0 | ||||||||||||
11 czerwca 2017 | |||||||||||||
Rumunia | 20 | ||||||||||||
Rumunia | 12 | ||||||||||||
11 czerwca 2017 | |||||||||||||
Niemcy | 22 | ||||||||||||
Czechy | 10 | ||||||||||||
11 czerwca 2017 | |||||||||||||
Niemcy | 32 | ||||||||||||
Niemcy | 0 | ||||||||||||
11 czerwca 2017 | |||||||||||||
Szkocja | 46 | ||||||||||||
Ukraina | 40 | ||||||||||||
11 czerwca 2017 | |||||||||||||
Szwajcaria | 0 | ||||||||||||
Ukraina | 7 | Mecz o 3. miejsce | |||||||||||
11 czerwca 2017 | |||||||||||||
Szkocja | 26 | 11 czerwca 2017 | |||||||||||
Szkocja | 46 | ||||||||||||
Rumunia | 5 | ||||||||||||
Węgry | 0 | ||||||||||||
Ukraina | 20 | ||||||||||||
11 czerwca 2017 10:00 | Finlandia | 0:20 | Rumunia | Stadion Miejski w Ostrawie-Witkowicach, Ostrawa Sędzia: So Yung De Baere |
Relacja |
11 czerwca 2017 11:06 | Czechy | 10:32 | Niemcy | Stadion Miejski w Ostrawie-Witkowicach, Ostrawa Sędzia: Clara Munarini |
Relacja |
11 czerwca 2017 10:22 | Ukraina | 40:0 | Szwajcaria | Stadion Miejski w Ostrawie-Witkowicach, Ostrawa Sędzia: Mariya Shishkina |
Relacja |
11 czerwca 2017 10:44 | Szkocja | 46:0 | Węgry | Stadion Miejski w Ostrawie-Witkowicach, Ostrawa Sędzia: Aurélie Groizeleau |
Relacja |
11 czerwca 2017 13:59 | Rumunia | 12:22 | Niemcy | Stadion Miejski w Ostrawie-Witkowicach, Ostrawa |
Relacja |
11 czerwca 2017 14:21 | Ukraina | 7:26 | Szkocja | Stadion Miejski w Ostrawie-Witkowicach, Ostrawa |
Relacja |
11 czerwca 2017 17:14 | Niemcy | 0:46 | Szkocja | Stadion Miejski w Ostrawie-Witkowicach, Ostrawa |
Relacja |
11 czerwca 2017 16:52 | Rumunia | 5:20 | Ukraina | Stadion Miejski w Ostrawie-Witkowicach, Ostrawa |
Relacja |
Półfinały | Finał | |||||||
11 czerwca 2017 | ||||||||
Finlandia | 10 | |||||||
11 czerwca 2017 | ||||||||
Czechy | 19 | |||||||
Czechy | 5 | |||||||
11 czerwca 2017 | ||||||||
Węgry | 19 | |||||||
Szwajcaria | 5 | |||||||
Węgry | 24 | |||||||
Mecz o 3. miejsce | ||||||||
11 czerwca 2017 | ||||||||
Finlandia | 12 | |||||||
Szwajcaria | 10 | |||||||
11 czerwca 2017 13:15 | Finlandia | 10:19 | Czechy | Stadion Miejski w Ostrawie-Witkowicach, Ostrawa |
Relacja |
11 czerwca 2017 13:37 | Szwajcaria | 5:24 | Węgry | Stadion Miejski w Ostrawie-Witkowicach, Ostrawa |
Relacja |
11 czerwca 2017 16:24 | Czechy | 5:19 | Węgry | Stadion Miejski w Ostrawie-Witkowicach, Ostrawa |
Relacja |
11 czerwca 2017 16:02 | Finlandia | 12:10 | Szwajcaria | Stadion Miejski w Ostrawie-Witkowicach, Ostrawa |
Relacja |
Bowl
Półfinały | Finał | |||||||
11 czerwca 2017 | ||||||||
Mołdawia | 14 | |||||||
11 czerwca 2017 | ||||||||
Izrael | 10 | |||||||
Mołdawia | 10 | |||||||
11 czerwca 2017 | ||||||||
Łotwa | 5 | |||||||
Łotwa | 20 | |||||||
Malta | 15 | |||||||
Mecz o 3. miejsce | ||||||||
11 czerwca 2017 | ||||||||
Izrael | 39 | |||||||
Malta | 0 | |||||||
11 czerwca 2017 11:28 | Mołdawia | 14:10 | Izrael | Stadion Miejski w Ostrawie-Witkowicach, Ostrawa |
Relacja |
11 czerwca 2017 11:50 | Łotwa | 20:15 | Malta | Stadion Miejski w Ostrawie-Witkowicach, Ostrawa |
Relacja |
11 czerwca 2017 15:05 | Mołdawia | 10:5 | Łotwa | Stadion Miejski w Ostrawie-Witkowicach, Ostrawa |
Relacja |
11 czerwca 2017 14:43 | Izrael | 39:0 | Malta | Stadion Miejski w Ostrawie-Witkowicach, Ostrawa |
Relacja |
Klasyfikacja końcowa
[edytuj | edytuj kod]Miejsce | Reprezentacja | Punkty |
---|---|---|
1 | Szkocja | 20 |
2 | Niemcy | 18 |
3 | Ukraina | 16 |
4 | Rumunia | 14 |
5 | Węgry | 12 |
6 | Czechy | 10 |
7 | Finlandia | 8 |
8 | Szwajcaria | 6 |
9 | Mołdawia | 4 |
10 | Łotwa | 3 |
11 | Izrael | 2 |
12 | Malta | 1 |
Drugi turniej (Ostrzyhom)
[edytuj | edytuj kod]Drugi turniej został rozegrany w Ostrzyhomiu[22] i on również zakończył się triumfem Szkotek[23][3][24].
Faza grupowa
[edytuj | edytuj kod]Grupa A
Poz. | Drużyna | Mecze | Punkty | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Szkocja | 3 | 3 | 0 | 0 | 124 | 0 | +124 | 9 | Cup + Plate |
2. | Czechy | 3 | 2 | 0 | 1 | 69 | 55 | +14 | 7 | Cup + Plate |
3. | Finlandia | 3 | 1 | 0 | 2 | 43 | 64 | −21 | 5 | Cup + Plate |
4. | Malta | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 117 | −117 | 3 | Bowl |
22 lipca 2017 10:00 | Szkocja | 41:0 | Malta | Ferences pálya, Ostrzyhom |
Relacja |
22 lipca 2017 10:22 | Czechy | 26:10 | Finlandia | Ferences pálya, Ostrzyhom |
Relacja |
22 lipca 2017 12:45 | Szkocja | 38:0 | Finlandia | Ferences pálya, Ostrzyhom |
Relacja |
22 lipca 2017 13:07 | Czechy | 43:0 | Malta | Ferences pálya, Ostrzyhom |
Relacja |
22 lipca 2017 15:30 | Szkocja | 45:0 | Czechy | Ferences pálya, Ostrzyhom |
Relacja |
22 lipca 2017 15:52 | Finlandia | 33:0 | Malta | Ferences pálya, Ostrzyhom |
Relacja |
Grupa B
Poz. | Drużyna | Mecze | Punkty | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Niemcy | 3 | 3 | 0 | 0 | 108 | 17 | +91 | 9 | Cup + Plate |
2. | Szwajcaria | 3 | 1 | 1 | 1 | 72 | 68 | +4 | 6 | Cup + Plate |
3. | Izrael | 3 | 1 | 0 | 2 | 42 | 78 | −36 | 5 | Bowl |
4. | Węgry | 3 | 0 | 1 | 2 | 41 | 100 | −59 | 4 | Bowl |
22 lipca 2017 11:28 | Niemcy | 26:0 | Izrael | Ferences pálya, Ostrzyhom |
Relacja |
22 lipca 2017 11:50 | Węgry | 22:22 | Szwajcaria | Ferences pálya, Ostrzyhom |
Relacja |
22 lipca 2017 14:13 | Niemcy | 29:12 | Szwajcaria | Ferences pálya, Ostrzyhom |
Relacja |
22 lipca 2017 14:35 | Węgry | 14:25 | Izrael | Ferences pálya, Ostrzyhom |
Relacja |
22 lipca 2017 16:58 | Szwajcaria | 38:17 | Izrael | Ferences pálya, Ostrzyhom |
Relacja |
22 lipca 2017 17:20 | Niemcy | 53:5 | Węgry | Ferences pálya, Ostrzyhom |
Relacja |
Grupa C
Poz. | Drużyna | Mecze | Punkty | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Ukraina | 3 | 3 | 0 | 0 | 85 | 7 | +78 | 9 | Cup + Plate |
2. | Rumunia | 3 | 2 | 0 | 1 | 58 | 34 | +24 | 7 | Cup + Plate |
3. | Łotwa | 3 | 1 | 0 | 2 | 30 | 57 | −27 | 5 | Cup + Plate |
4. | Mołdawia | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 75 | −75 | 3 | Bowl |
22 lipca 2017 10:44 | Ukraina | 31:0 | Łotwa | Ferences pálya, Ostrzyhom |
Relacja |
22 lipca 2017 11:06 | Rumunia | 25:0 | Mołdawia | Ferences pálya, Ostrzyhom |
Relacja |
22 lipca 2017 13:29 | Ukraina | 25:0 | Mołdawia | Ferences pálya, Ostrzyhom |
Relacja |
22 lipca 2017 13:51 | Rumunia | 26:5 | Łotwa | Ferences pálya, Ostrzyhom |
Relacja |
22 lipca 2017 16:14 | Ukraina | 29:7 | Rumunia | Ferences pálya, Ostrzyhom |
Relacja |
22 lipca 2017 16:36 | Mołdawia | 0:25 | Łotwa | Ferences pálya, Ostrzyhom |
Relacja |
Faza pucharowa
[edytuj | edytuj kod]Cup + Plate
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||
23 lipca 2017 | |||||||||||||
Szkocja | 50 | ||||||||||||
23 lipca 2017 | |||||||||||||
Łotwa | 0 | ||||||||||||
Szkocja | 32 | ||||||||||||
23 lipca 2017 | |||||||||||||
Rumunia | 0 | ||||||||||||
Szwajcaria | 10 | ||||||||||||
23 lipca 2017 | |||||||||||||
Rumunia | 21 | ||||||||||||
Szkocja | 33 | ||||||||||||
23 lipca 2017 | |||||||||||||
Niemcy | 5 | ||||||||||||
Niemcy | 15 | ||||||||||||
23 lipca 2017 | |||||||||||||
Finlandia | 14 | ||||||||||||
Niemcy | 17 | Mecz o 3. miejsce | |||||||||||
23 lipca 2017 | |||||||||||||
Ukraina | 7 | 23 lipca 2017 | |||||||||||
Ukraina | 24 | ||||||||||||
Rumunia | 5 | ||||||||||||
Czechy | 7 | ||||||||||||
Ukraina | 17 | ||||||||||||
23 lipca 2017 10:00 | Szkocja | 50:0 | Łotwa | Ferences pálya, Ostrzyhom |
Relacja |
23 lipca 2017 11:06 | Szwajcaria | 10:21 | Rumunia | Ferences pálya, Ostrzyhom |
Relacja |
23 lipca 2017 10:22 | Niemcy | 15:14 | Finlandia | Ferences pálya, Ostrzyhom |
Relacja |
23 lipca 2017 10:44 | Ukraina | 24:7 | Czechy | Ferences pálya, Ostrzyhom |
Relacja |
23 lipca 2017 13:59 | Szkocja | 32:0 | Rumunia | Ferences pálya, Ostrzyhom |
Relacja |
23 lipca 2017 14:21 | Niemcy | 17:7 | Ukraina | Ferences pálya, Ostrzyhom |
Relacja |
23 lipca 2017 17:14 | Szkocja | 33:5 | Niemcy | Ferences pálya, Ostrzyhom |
Relacja |
23 lipca 2017 16:52 | Rumunia | 5:17 | Ukraina | Ferences pálya, Ostrzyhom |
Relacja |
Półfinały | Finał | |||||||
23 lipca 2017 | ||||||||
Finlandia | 5 | |||||||
23 lipca 2017 | ||||||||
Czechy | 22 | |||||||
Szwajcaria | 12 | |||||||
23 lipca 2017 | ||||||||
Czechy | 24 | |||||||
Łotwa | 0 | |||||||
Szwajcaria | 31 | |||||||
Mecz o 3. miejsce | ||||||||
23 lipca 2017 | ||||||||
Łotwa | 17 | |||||||
Finlandia | 21 | |||||||
23 lipca 2017 13:37 | Finlandia | 5:22 | Czechy | Ferences pálya, Ostrzyhom |
Relacja |
23 lipca 2017 13:15 | Łotwa | 0:31 | Szwajcaria | Ferences pálya, Ostrzyhom |
Relacja |
23 lipca 2017 16:24 | Szwajcaria | 12:24 | Czechy | Ferences pálya, Ostrzyhom |
Relacja |
23 lipca 2017 16:02 | Łotwa | 17:21 | Finlandia | Ferences pálya, Ostrzyhom |
Relacja |
Bowl
Półfinały | Finał | |||||||
23 lipca 2017 | ||||||||
Węgry | 43 | |||||||
23 lipca 2017 | ||||||||
Malta | 5 | |||||||
Węgry | 14 | |||||||
23 lipca 2017 | ||||||||
Izrael | 5 | |||||||
Izrael | walkower | |||||||
Mołdawia | 0 | |||||||
Mecz o 3. miejsce | ||||||||
23 lipca 2017 | ||||||||
Malta | walkower | |||||||
Mołdawia | 0 | |||||||
23 lipca 2017 11:28 | Węgry | 43:5 | Malta | Ferences pálya, Ostrzyhom |
Relacja |
23 lipca 2017 | Izrael | walkower:0 | Mołdawia | Ferences pálya, Ostrzyhom |
23 lipca 2017 14:43 | Węgry | 14:5 | Izrael | Ferences pálya, Ostrzyhom |
Relacja |
23 lipca 2017 | Malta | walkower:0 | Mołdawia | Ferences pálya, Ostrzyhom |
Klasyfikacja końcowa
[edytuj | edytuj kod]Miejsce | Reprezentacja | Punkty |
---|---|---|
1 | Szkocja | 20 |
2 | Niemcy | 18 |
3 | Ukraina | 16 |
4 | Rumunia | 14 |
5 | Czechy | 12 |
6 | Szwajcaria | 10 |
7 | Finlandia | 8 |
8 | Łotwa | 6 |
9 | Węgry | 4 |
10 | Izrael | 3 |
11 | Malta | 2 |
12 | Mołdawia | 0 |
Klasyfikacja generalna
[edytuj | edytuj kod]Poz. | Drużyna | Punkty | Bilans | ||
---|---|---|---|---|---|
CZE | HUN | Ogółem | |||
1 | Szkocja | 20 | 20 | 40 | +473 |
2 | Niemcy | 18 | 18 | 36 | +99 |
3 | Ukraina | 16 | 16 | 32 | +171 |
4 | Rumunia | 14 | 14 | 28 | −22 |
5 | Czechy | 10 | 12 | 22 | +13 |
6 | Węgry | 12 | 4 | 16 | +14 |
7 | Finlandia | 8 | 8 | 16 | −22 |
8 | Szwajcaria | 6 | 10 | 16 | −57 |
9 | Łotwa | 3 | 6 | 9 | −154 |
10 | Izrael | 2 | 3 | 5 | −74 |
11 | Malta | 1 | 2 | 3 | −278 |
12 | Mołdawia | 0 | 0 | −196 |
Grand Prix Series
[edytuj | edytuj kod]Pierwszy turniej (Malemort)
[edytuj | edytuj kod]Podobnie jak w ostatnich dwóch latach zawody zostały rozegrane na Stade Raymond Faucher w Malemort-sur-Corrèze[25]. Pokonując gospodynie triumfowały w nich Rosjanki, broniąc tym samym tytułu sprzed roku[26][27][28][29].
Faza grupowa
[edytuj | edytuj kod]Grupa A
Poz. | Drużyna | Mecze | Punkty | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Rosja | 3 | 3 | 0 | 0 | 106 | 0 | +106 | 9 | Cup + Plate |
2. | Hiszpania | 3 | 1 | 1 | 1 | 31 | 29 | +2 | 6 | Cup + Plate |
3. | Polska | 3 | 0 | 2 | 1 | 24 | 65 | −41 | 5 | Bowl |
4. | Holandia | 3 | 0 | 1 | 2 | 12 | 79 | −67 | 4 | Bowl |
17 czerwca 2017 10:00 | Rosja | 41:0 | Polska | Stade Raymond Faucher, Malemort Sędzia: Hollie Davidson |
Relacja |
17 czerwca 2017 10:22 | Holandia | 0:19 | Hiszpania | Stade Raymond Faucher, Malemort Sędzia: Paulo Duarte |
Relacja |
17 czerwca 2017 12:45 | Rosja | 17:0 | Hiszpania | Stade Raymond Faucher, Malemort Sędzia: Aurélie Groizeleau |
Relacja |
17 czerwca 2017 13:07 | Holandia | 12:12 | Polska | Stade Raymond Faucher, Malemort Sędzia: Andrea Spadoni |
Relacja |
17 czerwca 2017 15:30 | Rosja | 48:0 | Holandia | Stade Raymond Faucher, Malemort Sędzia: Joy Neville |
Relacja |
17 czerwca 2017 15:52 | Hiszpania | 12:12 | Polska | Stade Raymond Faucher, Malemort Sędzia: Katharina Pickert |
Relacja |
Grupa B
Poz. | Drużyna | Mecze | Punkty | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Francja | 3 | 3 | 0 | 0 | 121 | 15 | +106 | 9 | Cup + Plate |
2. | Walia | 3 | 2 | 0 | 1 | 57 | 62 | −5 | 7 | Cup + Plate |
3. | Belgia | 3 | 1 | 0 | 2 | 36 | 64 | −28 | 5 | Cup + Plate |
4. | Szwecja | 3 | 0 | 0 | 3 | 22 | 95 | −73 | 3 | Bowl |
17 czerwca 2017 11:28 | Walia | 28:0 | Belgia | Stade Raymond Faucher, Malemort Sędzia: Joy Neville |
Relacja |
17 czerwca 2017 11:50 | Francja | 40:5 | Szwecja | Stade Raymond Faucher, Malemort Sędzia: Katharina Pickert |
Relacja |
17 czerwca 2017 14:13 | Walia | 24:12 | Szwecja | Stade Raymond Faucher, Malemort Sędzia: Paulo Duarte |
Relacja |
17 czerwca 2017 14:35 | Francja | 31:5 | Belgia | Stade Raymond Faucher, Malemort Sędzia: Hollie Davidson |
Relacja |
17 czerwca 2017 16:58 | Belgia | 31:5 | Szwecja | Stade Raymond Faucher, Malemort |
Relacja |
17 czerwca 2017 17:20 | Francja | 50:5 | Walia | Stade Raymond Faucher, Malemort Sędzia: Andrea Spadoni |
Relacja |
Grupa C
Poz. | Drużyna | Mecze | Punkty | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Irlandia | 3 | 3 | 0 | 0 | 93 | 26 | +67 | 9 | Cup + Plate |
2. | Anglia | 3 | 2 | 0 | 1 | 76 | 39 | +37 | 7 | Cup + Plate |
3. | Włochy | 3 | 1 | 0 | 2 | 53 | 41 | +12 | 5 | Cup + Plate |
4. | Portugalia | 3 | 0 | 0 | 3 | 7 | 123 | −116 | 3 | Bowl |
17 czerwca 2017 10:44 | Anglia | 45:0 | Portugalia | Stade Raymond Faucher, Malemort Sędzia: |