Всюди жирний курсивний шрифт використовується як для вектор-рядків, так і для вектор-стовпців. Транспонування (позначається як ) вектор-рядка є вектор-стовпцем
а транспонування вектор-стовпця є вектор-рядком
Сукупність усіх вектор-рядків з елементами утворює -вимірний векторний простір; аналогічно, множина всіх вектор-стовпців з елементами утворює -вимірний векторний простір.
Простір вектор-рядків з елементами можна розглядати як дуальний простір простору вектор-стовпців з елементами, оскільки будь-який лінійний функціонал на просторі вектор-стовпців можна представити як множення зліва єдиного вектор-рядка.
Щоб спростити запис вектор-стовпців у рядку з іншим текстом, іноді їх записують як вектор-рядки із застосуванням до них операції транспонування:
або
Деякі автори також використовують домовленість запису і вектор-стовпців і вектор-рядків як рядків, але розділяючи елементи вектор-рядка комами, а елементи вектор-стовпця крапками з комами (див. альтернативне позначення 2 у таблиці нижче).
Вектор-рядок
Вектор-стовпець
Стандартне матричне позначення (пробіли в масиві, без ком, знаки транспонування)
Альтернативне позначення 1 (коми, знаки транспонування)
Альтернативне позначення 2 (коми та крапки з комами, без знаків транспонування)
Множення матриць включає дію множення кожного вектор-рядка однієї матриці на кожен вектор-стовпець іншої матриці.
Скалярний добуток двох вектор-стовпців і еквівалентний матричному добутку транспонованого вектора та вектора :
Внаслідок симетрії скалярного добутку добуток двох вектор-стовпців і також еквівалентний матричному добутку транспонованого вектора та вектора :
Матричний добуток вектор-стовпця та вектор-рядка дає векторний добуток двох векторів і , як приклад більш загального тензорного добутку. Матричний добуток вектор-стовпця та вектор-рядка дає елементи їхнього діадичного добутку
який є транспонуванням матричного добутку вектор-стовпця і вектор-рядка :
матрицю можна представити як лінійне відображення та діяти на вектор-рядки та вектор-стовпці як матриця перетворення лінійного відображення. Для вектор-рядка добуток є іншим вектор-рядком :
Інша матриця може діяти на :
Тоді можна записати . Отже, перетворення матричного добутку відображає безпосередньо в . Продовжуючи роботу з вектор-рядками, матричні перетворення, які додатково переконфігурують -простір, можна застосувати справа на вихідні дані.
Якщо вектор-стовпець перетворюється в інший вектор-стовпець під дією матриці, то операція відбувається зліва:
що приводить до алгебраїчного співвідношення для скомпонованих вихідних даних, які отримано з вхідних даних . Матричні перетворення розташовуються зліва при такому використанні вектор-стовпця для входу в матричне перетворення.
Axler, Sheldon Jay (1997), Linear Algebra Done Right (2nd ed.), Springer-Verlag, ISBN 0-387-98259-0
Lay, David C. (August 22, 2005), Linear Algebra and Its Applications (3rd ed.), Addison Wesley, ISBN 978-0-321-28713-7
Meyer, Carl D. (February 15, 2001), Matrix Analysis and Applied Linear Algebra, Society for Industrial and Applied Mathematics (SIAM), ISBN 978-0-89871-454-8, archived from the original on March 1, 2001
Poole, David (2006), Linear Algebra: A Modern Introduction (2nd ed.), Brooks/Cole, ISBN 0-534-99845-3
Anton, Howard (2005), Elementary Linear Algebra (Applications Version) (9th ed.), Wiley International
Leon, Steven J. (2006), Linear Algebra With Applications (7th ed.), Pearson Prentice Hall