Далекий Схід — Вікіпедія
Далекий Схід — європоцентристський термін, яким позначають обширний регіон Північно-Східної, Східної та Південно-Східної Азії.
- Далекий Схід // Універсальний словник-енциклопедія. — 4-те вид. — К. : Тека, 2006.
Це незавершена стаття з географії Азії. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |
- ↑ Континентальні регіони відповідно за категоризацією ООН (карта), за винятком 12. Залежно від визначень, різні території, зазначені нижче (примітки 6, 11-13, 15, 17-19, 21-23), можуть входити в одну або обидві частини Азії і Європи, Африки або Океанії.
- ↑ Росія — трансконтинентальна країна, розташована у Східній Європі та Північній Азії, але вважається європейською історично, культурно, етнічно та політично, і переважна більшість її населення (78%) живе в межах її європейської частини.
- ↑ Лише російський Далекий Схід.
- ↑ Москва знаходиться в Європі.
- ↑ Острів Різдва — зовнішня територія Австралії.
- ↑ а б Англійська мова не має статусу де-юре на острові Різдва та в Австралії, але це де-факто мова спілкування в уряді.
- ↑ Кокосові острови — зовнішня територія Австралії.
- ↑ Держава широко відомо як просто «Китай», яка входить до складу однойменного утворення і цивілізації (Китай). Дані наведені тільки для материкового Китаю і не включають Гонконг, Макао і Тайвань.
- ↑ Включає територію під управлінням КНР (Аксай-Чин і Долина Кирчінбулака, обидві землі, на які претендує Індія).
- ↑ Відомості вказано тільки для материкового Китаю. Особливі адміністративні райони (наприклад, Гонконг і Макао), острівні території, що знаходяться під контролем Китайської Республіки (зокрема острови Тайвань, Цзіньмень і Мацзу), виключено.
- ↑ Law of the People's Republic of China on the Standard Spoken and Written Chinese Language (Order of the President No.37). Chinese Government. 31 жовтня 2000. Архів оригіналу за 24 липня 2013. Процитовано 21 червня 2013.
For purposes of this Law, the standard spoken and written Chinese language means Putonghua (a common speech with pronunciation based on the Beijing dialect) and the standardized Chinese characters.
- ↑ Гонконг — особливий адміністративний регіон КНР
- ↑ а б Жодна конкретний різновид китайської не є офіційним на території. Мешканці переважно говорять кантонською, що є де-факто регіональним стандартом.
- ↑ Японська Державна рада офіційно не прийняла закон, який стверджує, що державною мовою є японська.
- ↑ Макао — особливий адміністративний регіон КНР.
- ↑ Цифри відносяться до території, де-факто контрольованої урядом Китайської Республіки (КР), яку часто називають Тайванем. Подані в цілому від КНР; див. політичний статус Тайваню.