КСВК — Вікіпедія

КСВК
Типвеликокаліберна снайперська гвинтівка
ПоходженняРосія Росія
Історія використання
ОператориРосія
Історія виробництва
ВиробникЗавод ім. Дегтярьова
Характеристики
Вага12 кг (без прицілу)
Довжина1400 мм
Довжина ствола1000 мм

Набій12,7 × 108 мм ДШК
Діяпоздовжньо-ковзний затвор
Дальність вогню
Ефективна1500 м
Система живленнякоробчастий магазин на 5 набоїв
Прицілвідкритий, є стандартна планка для кріплення оптичного прицілу

КСВК у Вікісховищі

КСВК (рос. Крупнокалиберная Снайперская Винтовка Ковровская) — російська великокаліберна снайперська гвинтівка, створена на базі гвинтівки СВН-98 (рос. Снайперская Винтовка Негруленко 98 года) на Ковровському заводі імені Дегтярьова (ЗИД). Спочатку гвинтівка називалася АСВК.

Технічно є 5-зарядною гвинтівкою з поздовжньо-ковзним поворотним затвором, скомпонована за схемою буллпап. Для стрільби з КСВК застосовуються снайперські набої калібру 12,7×108 мм, проте можуть бути використані будь-які набої стандарту 12,7×108 мм. Подача набоїв при стрільбі здійснюється з коробчастого магазина. Призначена для ураження неброньованої і легкоброньованої техніки і обладнання противника на відстані до 1000 метрів, а також живої сили противника на відстані до 1500 метрів.

Заявлений виробником середній поперечник розсіювання становить близько 160 мм на відстані в 300 метрів (без використання спеціального боєприпасу). Комплектується оптичним прицілом 1П71 або 1ПН111, також забезпечена механічними прицільними пристосуваннями, що включають мушку і цілик, змонтовані на прицільній планці, якою можна користуватись як ручкою для перенесення гвинтівки.

Бойове застосування

[ред. | ред. код]

Щонайменше одна гвинтівка КСВК знаходилась на озброєнні російських терористів під час Війни на сході України.[1][2]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Поповнення з "военторгу": терористи стріляють з новенької гвинтівки КСВК. UkrStream.tv. Архів оригіналу за 2 квітня 2015. Процитовано 1 грудня 2014.
  2. Криворукие рашисты "Питер" и "Грузин" в Донецке на YouTube

Див. також

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]