Князівство Лукки і Пйомбіно — Вікіпедія
|
Князівство Лукки і Пйомбіно (фр. Principauté de Lucques et Piombino, італ. Principato di Lucca e Piombino)) — історична держава, що існувала у центральній Італії у періоду Наполеонівських війн.
Князівство Лукки і Пйомбіно було створено Наполеоном 23 червня 1805 року для сестри Елізи та її чоловіка Фелікса Паскаля Баччіокі шляхом анексії князівства Пйомбіно Лукканською республікою, перетвореної на монархію[1]. 22 червня 1805 Наполеон написав конституцію нової держави, створив Державну раду і Законодавчий сенат. Грошовою одиницею князівства став французький франк.
14 липня 1805 року відбулася коронація Елізи Бонапарт та Феліче Бачіокі. Чоловік Елізи корсиканець Феліче Бачіокі ніякої ролі в управлінні державою не відіграв.
Столицею князівства стало місто Лукка. Старий Громадський палац став князівським. У 1806 році палацу збудували новий фасад.
Еліза Бонапарт займалася адміністративною діяльністю. У Луцці були розпущені релігійні об'єднання і конфісковані церковні фонди, засновані нові навчальні заклади, як для чоловіків, так і для жінок, відкрита публічна бібліотека, відкрита нова лікарня, розпочато будівництво акведука, нових доріг. Була проведена кримінальна реформа.
Успішно розвивалася торгівля і сільське господарство, влаштовані плантації тутових дерев і відкрита Школа шовку.
Еліза Бонапарт протегувала мистецтвам, одним з її протеже був великий композитор Нікколо Паганіні. Була відкрита Академія красних мистецтв (фр. Académie des Beaux-Arts).
У 1806 році до князівства було приєднано герцогство Маси і Каррари.
3 березня 1809 Еліза стала великою герцогинею Тосканською, і таким чином князівство Лукка і Пйомбіно перестало бути окремою державою і увійшло до складу Великого герцогства Тосканського.
13 березня 1814 року Еліза, на 9-му місяці вагітності, була змушена тікати з Лукки, так як місто було захоплене англо-австрійською армією під командуванням лорда Вільяма Кавендіш-Бентінка.
У 1814 році, після розгрому Наполеона, було створено Лукканське герцогство, трон якого посіла Марія-Луїза, острів Ельба був переданий в управління відправленому у вигнання Наполеону, а Пйомбіно стало частиною Великого герцогства Тосканського.
- ↑ Автократії та автократи як побічний ефект імперської політики великих держав[недоступне посилання]
- Написана Наполеоном конституція князівства (італ) [Архівовано 21 Жовтня 2020 у Wayback Machine.]