Інша Росія (партія) — Вікіпедія

Інша Росія

Другая Россия
Країна Росія
Голова партіїЕдуард Лімонов
ЗасновникЛимонов Едуард Веніамінович
Дата заснування2010 р.
Дата розпуску2020
Штаб-квартираМосква, Росія
Ідеологіянаціонал-більшовизм, соціалізм, євразійство
Девіз«Росія — усе, решта — ніщо!»
Офіційний сайтdrugros.ru

Партія "Інша Росія" (рос. партия «Другая Россия») – російська політична партія, офіційної реєстрації не має. Започаткована 10 липня 2010 р. у Москві, де відбувся загальноросійський з’їзд. Головою виконкому партії було обрано Едуарда Лимонова, який до цього очолював Націонал-більшовицьку партію. Невдовзі у 45 регіонах Російської федерації відбулись установчі збори «Іншої Росії». 21 січня 2011 р . Міністерство юстиції РФ відмовило партії в офіційній реєстрації[1]. Фактично діє нелегально.

Програма

[ред. | ред. код]

Політична сфера

[ред. | ред. код]

В офіційній програмі політичної сил зазначається, що одною з основних цілей діяльності є демократизація російського суспільства. У розумінні ідеологів партії, це означає боротьбу з бюрократією та корупцією, забезпечення виборності влади та боротьба з явищем передачі влади послідовнику.

Економіка

[ред. | ред. код]

Націоналізація добувної промисловості у першу чергу нафтогазових підприємств, енергетичні, вугільні компанії. Перевести в державну власність будівельні компанії та ввести контроль на ціну будматеріалів. Зниження податків. Підтримка вітчизняного товаровиробника.

Внутрішня політика

[ред. | ред. код]

Надання більшої свободи регіонам у тому числі національним республікам. Повага до регіонів населених переважно мусульманами. Перенесення столиці з Москви до Південного Сибіру, де має були з нуля закладено нове місто. Це на думку членів партії має зменшити політичний перекос Росії у бік Заходу, з’єднати європейську частину держави з Далеким Сходом. Зупинить експансію Китаю.

Зовнішня політика

[ред. | ред. код]

Підтримка громадян Росії у всіх куточках світу. Підтримка тісних відносин з країнами колишнього СРСР.

Армія

[ред. | ред. код]

Скасування загального призову, професійна армія. Створення аналогу іноземного легіону, для проведення військових операцій[2].

Діяльність

[ред. | ред. код]

За роки існування діяльність партії здебільшого звелась до протестних акцій. У листопаді 2010 р. провели кампанію проти призову до війська. У березні 2011 р. лідер партії Едуард Лімонов закликав бойкотувати місцеві вибори. Брали участь у протестах 5 квітня 2011 р. у Москві.

Провокації

[ред. | ред. код]
  • Взяли відповідальність за інцидент, в ході якого посольство Сербії у Москві закидали пляшками з чорною фарбою. Члени партії зробили це протестуючи проти арешту генерала Младича[3].
  • Активіст партії «Інша Росія» був затриманий, як підозрюваний у зриві концерту Андрія Макаревича у Московському будинку музики 2 жовтня 2014 р. Тоді невідомий розпилив сльозогінний газ внаслідок чого концерт було зупинено[4].

Участь у російсько-українській війні 2014 р.

[ред. | ред. код]

З початку російсько-українського конфлікту «Інша Росія» зайняла активну позицію на підтримку дій керівництва РФ. Проводились численні мітинги по регіонам та у Москві на підтримку сепаратистів Донбасу.

Джерела

[ред. | ред. код]

Сайт партии "Другая Россия"

Независимая газета: Лимонов готов стать гламурным политиком

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. http://www.ng.ru/politics/2011-01-27/3_minust.html?id_user=Y
  2. а б Архівована копія. Архів оригіналу за 19 грудня 2014. Процитовано 22 листопада 2014.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  3. http://interfax.com.ua/news/general/69748.html
  4. Архівована копія. Архів оригіналу за 19 грудня 2014. Процитовано 22 листопада 2014.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  5. http://www.rosbalt.ru/video/2014/07/05/1288611.html[недоступне посилання]
  6. http://interbrigada.org/
  7. http://www.newsru.com/world/29aug2014/ultra.html