Майстер-комендор-сержант — Вікіпедія
Майстер-комендор-сержант[1][2] або ста́рший комендо́р-сержа́нт(англ. Master Gunnery Sergeant, MGySgts) — одне з найвищих військових звань (сержантського) складу Корпусу морської піхоти США. В Корпусі морської піхоти це звання відноситься до дев'ятого ступеня військової ієрархії (E-9) поруч з військовими званнями сержант-майора та сержант-майор Корпусу морської піхоти США.
Військове звання старший комендор-сержант з'явилося у системі військової ієрархії Корпусу морської піхоти разом з нижчим званням комендор-сержанта за часів іспано-американської війни 1898 року й існує з перервами в сучасній морської піхоті. Значної реорганізації система військових звань зазнала в ході реформи 1958—1959 років.
Разом з сержант-майором та першим сержантом, військові з цим званням займають ключові позиції у військовій структурі морської піхоти. Проте, на відміну від сержант-майора, який в основному займає адміністративні посади, старший комендор-сержант відповідає за військову дисципліну та входить до складу «S-3».
Старший комендор-сержант у відповідності до Штатно-посадової спеціальності (англ. Military Occupational Specialty (MOS) входить до складу секції оперативного планування й є найголовнішим сержантом у штабі батальйону морської піхоти для усього сержантського та солдатського особового складу підрозділу. Він також може входити до складу відділу оперативного планування у вищестоящому штабному елементі. У штаті підрозділу артилерійського, танкового, зв'язку, логістики та іншого, що є в структурі формування морської піхоти США він зазвичай служить або начальником оперативного відділу, у відповідного типу до його спеціальності, батальйоні/полку (наприклад, артилерійський дивізіон/полк, танковий батальйон) або як начальник секції, що входить структурно до полкового або вищого рівня штабу, як то секції зв'язку, логістики тощо.
- ↑ Місеньова В. В. ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕКЛАДУ АНГЛІЙСЬКИХ НАСТАНОВЧИХ ВІЙСЬКОВИХ ТЕКСТІВ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ (НА МАТЕРІАЛІ «КЕРІВНИЦТВА ДЛЯ ВІЙСЬКОВО-ПОВІТРЯНИХ СИЛ США») (pdf) = INSTRUCTIVE MILITARY TEXTS IN THE ASPECT OF ENGLISH-UKRAINIAN TRANSLATION (BASED ON «US AIR FORCE PAMPHLET») // Modern philology: theory, history, methodology : scientific monograph. — Riga, Latvia : “Baltija Publishing”, 2024. — Т. 2. — С. 551. — ISBN 978-9934-26-425-2.
- ↑ Болдирева А.Є. Англійська мова : метод. посіб. / А.Є. Болдирева; Одес. нац. ун-т імені І.І. Мечникова. — Одеса : ОНУ, 2021. — С. 36-37. — 109 с.
- Воинские звания. Воинские звания в армии США
- Таблицы воинских званий
- Звания воинские
- International Encyclopedia of Uniform Insignia around the World(англ.)
- U.S. Army Enlisted Rank Insignia — Criteria, Background, and Images(англ.)