SimAnt — Вікіпедія

SimAnt
РозробникMaxis
Imagineer (SNES)
ВидавецьMaxis
Жанр(и)Симулятор життя
ПлатформаAmiga, DOS, SNES, Windows 3.x, Mac OS, NEC PC-9801
Дата випуску1991 (DOS, Windows 3.x, Mac)
1992 (Amiga)
1993 (SNES)
Режим гриОднокористувацька гра
Творці
Ігродизайнер(и)Джастін Маккормік
Вільям Райт
Технічні деталі
НосійКартридж
Компакт-диск

SimAnt: The Electronic Ant Colony — відеогра жанру симулятора життя, створена студією Maxis, і видана в 1991 році. Є третьою грою серії Sim після SimCity і SimEarth. Гра отримала премію від асоціації програмного забезпечення CODiE Awards, як найкращий симулятор року.[1] Гра створювалася за співпраці з Едвардом Вілсоном — відомогим біологером, який вивчав соціальну поведінку мурах в колоніях.[2][3] Гра була випущена для IBM PC, Commodore Amiga, Apple Macintosh і Super Nintendo Entertainment System.

Вілл Райт, в процесі розробки гри вперше задумався про створення симулятора людей, який в майбутньому був реалізований в The Sims.[4]

Ігровий процес

[ред. | ред. код]

Гравець керує жовтою мурахою, яка належить до колонії мурах, що складається на початку з однієї матки. Керована мураха повинна доглядати за нею і приносити їжу, щоб матка могла виводити потомство. Головним ворогом для самотньої мурашки стає павук і інші хижі комахи, які можуть у будь-який момент з'їсти мураху, з іншого боку зграя мурах може атакувати будь-яку велику комаху, щоб використовувати її як їжу, наприклад гусеницю. Якщо мураха вмирає, то під управління гравця потрапляє нова жовта мураха, що вилуплюється з кокона. Основна дія відбувається в межах ділянки, де живе чоловік з кішкою і собакою, ділянка поділена на клітинки, в одній з яких на початку розташовується мурашина колонія. Мета гравця полягає в поширенні колонії на більшу кількість клітинок ділянки і вигнанні колонії червоних мурах, яка є головним суперником для чорних мурах і паралельно буде намагатися поширити свій вплив на ділянці. Кінцева мета гравця полягає в поширенні колонії по всій ділянці в тому числі і дому, щоб змусити його господаря покинути будинок, таким чином гра відрізняється від більшості ігор серії Sim, де гра може тривати нескінченно. У грі присутні стихійні лиха, які можуть зруйнувати значну частину локації або мурашника, а саме: атака хижих комах, людські кроки, газонокосарка і дощ. Гра закінчується поразкою, якщо ділянка потрапляє повністю під контроль червоних мурах.

Оцінки і відгуки

[ред. | ред. код]

Критики 178 випуску журналу Dragon дали грі оцінку 5 з 5.[5] Критики журналу Computer Gaming World також похвалили гру, зазначивши її незвичайну і непередбачувану стратегію, яка безсумнівно принесе багато задоволення гравцям, зокрема студентам.[6]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Архівована копія. Архів оригіналу за 11 грудня 2008. Процитовано 29 травня 2015.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  2. Baker, Chris (Серпень 2012). The Creator. Wired.
  3. Seabrook, John (6 листопада 2006). Game Master. The New Yorker. Condé Nast. Архів оригіналу за 22 липня 2014. Процитовано 29 липня 2014.
  4. Will Wright Chat Transcript [Архівовано 2009-10-31 у Wayback Machine.], 8 січня 2004 — SimCity.com
  5. Lesser, Hartley; Lesser, Patricia & Lesser, Kirk (лютий 1992). The Role of Computers. Dragon (178): 57—64.
  6. Eden, Maxwell (березень 1992). The Game Is Afoot. Computer Gaming World. с. 44. Архів оригіналу за 2 грудня 2013. Процитовано 24 листопада 2013.

Посилання

[ред. | ред. код]